Jedynie prawda jest ciekawa

Korwin-Mikke:  Nic takiego jak "przeciętna kobieta" nie istnieje

04.04.2017

Janusz Korwin-Mikke, europoseł, ponownie postanowił wypowiedzieć się na temat kobiet. Tym razem stwierdził, że kobiety skrywają inteligencję tak samo, jak ukrywa się nadmierną tuszę, albo pryszcz. Ponownie skomentował słowa na temat pań, które wygłosił w Parlamencie Europejskim.

„Niedawno powiedziałem w Parlamencie Europejskim rzecz banalną, zawarta w każdym podręczniku psychologii, że inteligencja przeciętnej kobiety jest niższa niż mężczyzny - i podniósł się jazgot urażonych feministek. Powtarzam: "feministek" - a nie kobiet, bo żadna kobieta nie uważa się za "przeciętną" - i słusznie” - pisze na łamach „Super Expressu” Korwin-Mikke.

Przyznał, że słusznie, bo nic takiego jak przeciętna kobieta – jego zdaniem – nie istnieje, co tłumaczy tym, że różnice matematycznie między kobietami a mężczyznami są jeszcze wyższe, niż te podczas testów inteligencji.

„Jeśli powiem facetowi, że przeciętna żona zdradza swego męża 0,6 razy w życiu - to jemu nawet do głowy nie przyjdzie zastosować to do swojej żony. A kobiety rozumują praktycznie. Jak jej powiedzieć: "Za mocno się umalowałaś!" - to od razu wyciągają stad wniosek: "Ty już mnie nie kochasz!". Logiczne to nie jest - ale na ogół mają rację!” - tłumaczy polityk.

„Kto powiedział, że wysoka inteligencja to najważniejsza cecha kobiety? Więcej: na ogół jest przeciwnie. Mężczyźni nie lubią kobiet zbyt inteligentnych - więc inteligentne kobiety inteligentnie ukrywają swoją inteligencję! Tak, jak ukrywa się nadmierną tuszę. Albo pryszcz...” - stwierdził Korwin-Mikke.

wkt/se.pl

[fot. fratria]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook