Jedynie prawda jest ciekawa


Korwin-Mikke:  Nic takiego jak "przeciętna kobieta" nie istnieje

04.04.2017

Janusz Korwin-Mikke, europoseł, ponownie postanowił wypowiedzieć się na temat kobiet. Tym razem stwierdził, że kobiety skrywają inteligencję tak samo, jak ukrywa się nadmierną tuszę, albo pryszcz. Ponownie skomentował słowa na temat pań, które wygłosił w Parlamencie Europejskim.

„Niedawno powiedziałem w Parlamencie Europejskim rzecz banalną, zawarta w każdym podręczniku psychologii, że inteligencja przeciętnej kobiety jest niższa niż mężczyzny - i podniósł się jazgot urażonych feministek. Powtarzam: "feministek" - a nie kobiet, bo żadna kobieta nie uważa się za "przeciętną" - i słusznie” - pisze na łamach „Super Expressu” Korwin-Mikke.

Przyznał, że słusznie, bo nic takiego jak przeciętna kobieta – jego zdaniem – nie istnieje, co tłumaczy tym, że różnice matematycznie między kobietami a mężczyznami są jeszcze wyższe, niż te podczas testów inteligencji.

„Jeśli powiem facetowi, że przeciętna żona zdradza swego męża 0,6 razy w życiu - to jemu nawet do głowy nie przyjdzie zastosować to do swojej żony. A kobiety rozumują praktycznie. Jak jej powiedzieć: "Za mocno się umalowałaś!" - to od razu wyciągają stad wniosek: "Ty już mnie nie kochasz!". Logiczne to nie jest - ale na ogół mają rację!” - tłumaczy polityk.

„Kto powiedział, że wysoka inteligencja to najważniejsza cecha kobiety? Więcej: na ogół jest przeciwnie. Mężczyźni nie lubią kobiet zbyt inteligentnych - więc inteligentne kobiety inteligentnie ukrywają swoją inteligencję! Tak, jak ukrywa się nadmierną tuszę. Albo pryszcz...” - stwierdził Korwin-Mikke.

wkt/se.pl

[fot. fratria]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook