Jedynie prawda jest ciekawa


Korwin: Każda obrona jest "konieczna"

04.06.2016

„Każda obrona jest konieczna, więc jej granic przekroczyć nie można” - pisze Janusz Korwin-Mikke, prezes partii KORWiN. „To jest hańba dla polskiej prokuratury, dla której zamknąć człowieka w areszcie to jak splunąć” - podkreśla polityk.

„Niedawno bodaj w Kielcach napadnięty człowiek ciężko ranił napastnika. Niby się bronił - ale "przekroczył granice obrony koniecznej". Prokurator zażądał 25 lat więzienia - sąd poprzestał na sześciu. W normalnym kraju zostałby z miejsca uniewinniony - pisze na Facebooku Korwin-Mikke.

Polityk poruszył w poście na portalu społecznościowym problem obrony koniecznej. „Dwa lata temu w Missouri kobieta wróciła z dzieckiem z pogrzebu męża i usłyszała, że ktoś włamał się do domu. Uciekła z dzieckiem na górę, zamknęła się w sypialni - i zadzwoniła na policję z pytaniem, czy może zastrzelić napastnika. Usłyszała: "Nie możemy Pani powiedzieć, że może Pani go zastrzelić - ale MOŻEMY powiedzieć, że ma Pani zrobić WSZYSTKO, by uratować siebie i dziecko". Facet wyłamał drzwi sypialni, kobieta go zastrzeliła - nie było nawet żadnego śledztwa. Po co? Sprawa jasna. Wywlekli faceta za nogi na cmentarz obutych - i tyle”.

Porównał sytuację ze Stanów Zjednoczonych do sytuacji, która miała miejsce w Polsce.

„W Polsce 18-letnia dziewczyna, broniąc się przed gwałcicielem, zraniła go ciężko nożem. Sąd ją uniewinnił - ale spędziła kilka miesięcy (!!!) w areszcie śledczym. Czy prokurator obawiał się, że wpadła w nałóg, będzie nosić przy sobie nóż i prowokować gwałcicieli? - pisze polityk.

„A w Ameryce jakiś dwumetrowy Murzyn, podobno z NBA, pomylił podobno domy: wszedł do niewłaściwego i wyłamał drzwi sypialni i został zastrzelony. Trudno - jego pech! Ktoś powie: a może rzeczywiście trochę wypił, zaćpał i pomylił drzwi? No to co z tego, że był niewinny? Ale to on to spowodował. Gdyby nawet całkiem trzeźwy, przez pomyłkę postawił nogę na jezdni i zmiażdżyłby go samochód - to byłaby to jakaś różnica?” - pyta lider partii KORWiN.

„Ludzie muszą ponosić konsekwencje swoich postępków. A dlaczego konsekwencje tego, że dryblas się pomylił, ma ponieść właściciel sypialni - czyli iść do więzienia?” A może miał zaryzykować - czekać: a może go nie zamorduje i żony mu nie zgwałci?” - pisze Korwin-Mikke.

Polityk wyraził także swoją opinię na temat obrony koniecznej.

„Trzeba powiedzieć jasno: jeśli ktoś na mnie napada, jeśli ktoś narusza mój mir domowy, jeśli ktoś grozi komuś z mojej rodziny - to mam prawo odpowiedzieć pełną siłą. Nie mogę ryzykować, że uderzę go za lekko - i nawet go nie ogłuszę, a on zrobi swoje. Nie: jeśli nie mam pewności (a mało kto ma wyczucie, z jaką siłą walnąć faceta, by go ogłuszyć!), walę z całej siły - i tyle; - podkreśla na Facebooku polityk.

 

 

wkt/Facebook

 

[fot. wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 2. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 3. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 4. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 5. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 6. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 7. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook