Jedynie prawda jest ciekawa


Korwin: Każda obrona jest "konieczna"

04.06.2016

„Każda obrona jest konieczna, więc jej granic przekroczyć nie można” - pisze Janusz Korwin-Mikke, prezes partii KORWiN. „To jest hańba dla polskiej prokuratury, dla której zamknąć człowieka w areszcie to jak splunąć” - podkreśla polityk.

„Niedawno bodaj w Kielcach napadnięty człowiek ciężko ranił napastnika. Niby się bronił - ale "przekroczył granice obrony koniecznej". Prokurator zażądał 25 lat więzienia - sąd poprzestał na sześciu. W normalnym kraju zostałby z miejsca uniewinniony - pisze na Facebooku Korwin-Mikke.

Polityk poruszył w poście na portalu społecznościowym problem obrony koniecznej. „Dwa lata temu w Missouri kobieta wróciła z dzieckiem z pogrzebu męża i usłyszała, że ktoś włamał się do domu. Uciekła z dzieckiem na górę, zamknęła się w sypialni - i zadzwoniła na policję z pytaniem, czy może zastrzelić napastnika. Usłyszała: "Nie możemy Pani powiedzieć, że może Pani go zastrzelić - ale MOŻEMY powiedzieć, że ma Pani zrobić WSZYSTKO, by uratować siebie i dziecko". Facet wyłamał drzwi sypialni, kobieta go zastrzeliła - nie było nawet żadnego śledztwa. Po co? Sprawa jasna. Wywlekli faceta za nogi na cmentarz obutych - i tyle”.

Porównał sytuację ze Stanów Zjednoczonych do sytuacji, która miała miejsce w Polsce.

„W Polsce 18-letnia dziewczyna, broniąc się przed gwałcicielem, zraniła go ciężko nożem. Sąd ją uniewinnił - ale spędziła kilka miesięcy (!!!) w areszcie śledczym. Czy prokurator obawiał się, że wpadła w nałóg, będzie nosić przy sobie nóż i prowokować gwałcicieli? - pisze polityk.

„A w Ameryce jakiś dwumetrowy Murzyn, podobno z NBA, pomylił podobno domy: wszedł do niewłaściwego i wyłamał drzwi sypialni i został zastrzelony. Trudno - jego pech! Ktoś powie: a może rzeczywiście trochę wypił, zaćpał i pomylił drzwi? No to co z tego, że był niewinny? Ale to on to spowodował. Gdyby nawet całkiem trzeźwy, przez pomyłkę postawił nogę na jezdni i zmiażdżyłby go samochód - to byłaby to jakaś różnica?” - pyta lider partii KORWiN.

„Ludzie muszą ponosić konsekwencje swoich postępków. A dlaczego konsekwencje tego, że dryblas się pomylił, ma ponieść właściciel sypialni - czyli iść do więzienia?” A może miał zaryzykować - czekać: a może go nie zamorduje i żony mu nie zgwałci?” - pisze Korwin-Mikke.

Polityk wyraził także swoją opinię na temat obrony koniecznej.

„Trzeba powiedzieć jasno: jeśli ktoś na mnie napada, jeśli ktoś narusza mój mir domowy, jeśli ktoś grozi komuś z mojej rodziny - to mam prawo odpowiedzieć pełną siłą. Nie mogę ryzykować, że uderzę go za lekko - i nawet go nie ogłuszę, a on zrobi swoje. Nie: jeśli nie mam pewności (a mało kto ma wyczucie, z jaką siłą walnąć faceta, by go ogłuszyć!), walę z całej siły - i tyle; - podkreśla na Facebooku polityk.

 

 

wkt/Facebook

 

[fot. wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook