Jedynie prawda jest ciekawa

Korwin i Wipler gratulują Domareckiemu

16.01.2015

Politycy KNP Janusz Korwin-Mikke oraz Przemysław Wipler wystosowali list do biznesmena Krzysztofa Domareckiego, który jest zainteresowany zakupem trzech kopalń znajdujących się w planie rządowej likwidacji.

Jak czytamy w liście:

„Zwracamy się do Pana z wyrazami uznania i wsparcia dla Pańskich zamiarów dotyczących inwestycji w polskie kopalnie. Jak donosi prasa, Pańska firma „chce przejąć trzy z czterech kopalń Kompanii Węglowej, które rząd zamierza zlikwidować. Chodzi o kopalnie Brzeszcze, Sośnica-Makoszowy i Bobrek-Centrum.” - czytamy w liście.

Politycy dodają, że nie ma obecnie nierentownych kopalń w Polsce, a jego ludzie będą wiedzieć jak wyprowadzić zakłady na prostą:

„Mamy na myśli zwłaszcza polskich przedsiębiorców, znających dobrze trudne realia prowadzenia firm w naszym kraju. W interesie wszystkich Polaków jest doprowadzenie do sytuacji, w której nasze górnictwo i polski węgiel będą źródłem bogactwa narodowego, a nie studnią bez dna, do której nieustannie trafiają pieniądze podatników” - czytamy w tekście polityków KNP.

Wskazują, że przez lata zaniedbać rządowych, sytuacja w polskim górnictwie stała się fatalna i tylko prywatni przedsiębiorcy mogą ją poprawić. A obecnie:

„W wyniku działań polskiego rządu kopalnie są źródłem gigantycznych dochodów, ale tylko dla firm, które świadczą im różnego rodzaju usługi po wygórowanych cenach” - wskazują politycy.

Na koniec zaznaczają, że chcą wspierać przedsiębiorców pomagających górnikom, jak również cały rynek przemysłowy:

„Chcemy wspierać taką działalność, dlatego ze swojej strony proponujemy Panu i wszystkim innym przedsiębiorcom, którzy widzą w polskim górnictwie nadzieję na rozwój kraju i rentowną, zdrową, dającą miejsca pracy i wpływy podatkowe działalność gospodarczą, pomoc w zakresie prac nad zmianami w polskim prawie niezbędnymi do pomyślnego rozwiązania problemów polskiego górnictwa, a co za tym idzie, do umożliwienia prywatnym przedsiębiorcom przejęcia i zarządzania kopalniami, które w tej chwili należą do Kompanii Węglowej” - piszą Korwin-Mikke i Wipler.

Radio Wnet, lz

[fot: YT]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook