Jedynie prawda jest ciekawa


Korwin i Wipler gratulują Domareckiemu

16.01.2015

Politycy KNP Janusz Korwin-Mikke oraz Przemysław Wipler wystosowali list do biznesmena Krzysztofa Domareckiego, który jest zainteresowany zakupem trzech kopalń znajdujących się w planie rządowej likwidacji.

Jak czytamy w liście:

„Zwracamy się do Pana z wyrazami uznania i wsparcia dla Pańskich zamiarów dotyczących inwestycji w polskie kopalnie. Jak donosi prasa, Pańska firma „chce przejąć trzy z czterech kopalń Kompanii Węglowej, które rząd zamierza zlikwidować. Chodzi o kopalnie Brzeszcze, Sośnica-Makoszowy i Bobrek-Centrum.” - czytamy w liście.

Politycy dodają, że nie ma obecnie nierentownych kopalń w Polsce, a jego ludzie będą wiedzieć jak wyprowadzić zakłady na prostą:

„Mamy na myśli zwłaszcza polskich przedsiębiorców, znających dobrze trudne realia prowadzenia firm w naszym kraju. W interesie wszystkich Polaków jest doprowadzenie do sytuacji, w której nasze górnictwo i polski węgiel będą źródłem bogactwa narodowego, a nie studnią bez dna, do której nieustannie trafiają pieniądze podatników” - czytamy w tekście polityków KNP.

Wskazują, że przez lata zaniedbać rządowych, sytuacja w polskim górnictwie stała się fatalna i tylko prywatni przedsiębiorcy mogą ją poprawić. A obecnie:

„W wyniku działań polskiego rządu kopalnie są źródłem gigantycznych dochodów, ale tylko dla firm, które świadczą im różnego rodzaju usługi po wygórowanych cenach” - wskazują politycy.

Na koniec zaznaczają, że chcą wspierać przedsiębiorców pomagających górnikom, jak również cały rynek przemysłowy:

„Chcemy wspierać taką działalność, dlatego ze swojej strony proponujemy Panu i wszystkim innym przedsiębiorcom, którzy widzą w polskim górnictwie nadzieję na rozwój kraju i rentowną, zdrową, dającą miejsca pracy i wpływy podatkowe działalność gospodarczą, pomoc w zakresie prac nad zmianami w polskim prawie niezbędnymi do pomyślnego rozwiązania problemów polskiego górnictwa, a co za tym idzie, do umożliwienia prywatnym przedsiębiorcom przejęcia i zarządzania kopalniami, które w tej chwili należą do Kompanii Węglowej” - piszą Korwin-Mikke i Wipler.

Radio Wnet, lz

[fot: YT]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook