Jedynie prawda jest ciekawa


Korwin i Wipler gratulują Domareckiemu

16.01.2015

Politycy KNP Janusz Korwin-Mikke oraz Przemysław Wipler wystosowali list do biznesmena Krzysztofa Domareckiego, który jest zainteresowany zakupem trzech kopalń znajdujących się w planie rządowej likwidacji.

Jak czytamy w liście:

„Zwracamy się do Pana z wyrazami uznania i wsparcia dla Pańskich zamiarów dotyczących inwestycji w polskie kopalnie. Jak donosi prasa, Pańska firma „chce przejąć trzy z czterech kopalń Kompanii Węglowej, które rząd zamierza zlikwidować. Chodzi o kopalnie Brzeszcze, Sośnica-Makoszowy i Bobrek-Centrum.” - czytamy w liście.

Politycy dodają, że nie ma obecnie nierentownych kopalń w Polsce, a jego ludzie będą wiedzieć jak wyprowadzić zakłady na prostą:

„Mamy na myśli zwłaszcza polskich przedsiębiorców, znających dobrze trudne realia prowadzenia firm w naszym kraju. W interesie wszystkich Polaków jest doprowadzenie do sytuacji, w której nasze górnictwo i polski węgiel będą źródłem bogactwa narodowego, a nie studnią bez dna, do której nieustannie trafiają pieniądze podatników” - czytamy w tekście polityków KNP.

Wskazują, że przez lata zaniedbać rządowych, sytuacja w polskim górnictwie stała się fatalna i tylko prywatni przedsiębiorcy mogą ją poprawić. A obecnie:

„W wyniku działań polskiego rządu kopalnie są źródłem gigantycznych dochodów, ale tylko dla firm, które świadczą im różnego rodzaju usługi po wygórowanych cenach” - wskazują politycy.

Na koniec zaznaczają, że chcą wspierać przedsiębiorców pomagających górnikom, jak również cały rynek przemysłowy:

„Chcemy wspierać taką działalność, dlatego ze swojej strony proponujemy Panu i wszystkim innym przedsiębiorcom, którzy widzą w polskim górnictwie nadzieję na rozwój kraju i rentowną, zdrową, dającą miejsca pracy i wpływy podatkowe działalność gospodarczą, pomoc w zakresie prac nad zmianami w polskim prawie niezbędnymi do pomyślnego rozwiązania problemów polskiego górnictwa, a co za tym idzie, do umożliwienia prywatnym przedsiębiorcom przejęcia i zarządzania kopalniami, które w tej chwili należą do Kompanii Węglowej” - piszą Korwin-Mikke i Wipler.

Radio Wnet, lz

[fot: YT]

Warto poczytać

 1. 1270kijowniaij 25.04.2018

  Oto i są. To oni żerują na dramacie niepełnosprawnych...

  Jeszcze kilka godzin temu pisaliśmy, że w tym sporze dawno przestało chodzić o dobro niepełnosprawnych, a ktoś próbuje zbić na nim kapitał polityczny i pieniądze. Okazuje się, że nie trzeba było długo czekać na potwierdzenie naszych przypuszczeń.

 2. 1270facebookstefczyk 25.04.2018

  Tych słów już nie napiszesz na Facebooku

  Nowy regulamin największego portalu społecznościowego wchodzi w życie 25 maja

 3. 1270twitterPOl 25.04.2018

  „Im zależy tylko na pieniądzach. Wykorzystują swoje niepełnosprawne dzieci”

  Za nami kolejne godziny protestu opiekunów dzieci niepełnosprawnych. Mimo szerokich propozycji ze strony rządu, protestujący nie zamierzają ustąpić. Jeszcze kilka dni temu zastanawialiśmy się kto im płaci

 4. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 5. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 6. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 7. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 8. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook