Jedynie prawda jest ciekawa


Korwin-Mikke: Bierzesz 500+? Rozkradasz Polskę

06.08.2016

„Jeśli idzie o zrozumienie, jak działa gospodarka, przeciętny człowiek jest raczej na poziomie jakiegoś Trobriandczyka. Próbowaliście, Państwo, przekonać trzyletnie dziecko, by nie jadło teraz lodów - za to jutro dostanie lody dwa razy? Nie? To proszę spróbować! (…) Podobnie rozumuje większość ludzi. Nie tylko III RP” - pisze w felietonie w „Super Expresie” Janusz Korwin-Mikke.

W tekście zatytułowanym „List do wspólników złodziei” lider partii KORWiN, pisze m.in. o pomocy dla zadłużonej rodzinie. W opinii europosła najlepsza nauka to „nauka na własnych błędach”.

"Absolutnie nie wolno spieszyć z jakąkolwiek dla niej pomocą. Musi być przestrzegana zasada: "Jak sobie pościelesz - tak się wyśpisz!". Ludzie sami nauczą się na własnych błędach - a jeszcze lepiej: na błędach sąsiadów. A jeśli będziemy pomagali lekkomyślnym - to nigdy się nie nauczą. Ani oni - ani ich dzieci. Przeciwnie: pozostaną na poziomie Trobriandczyków - czyli czteroletnich dzieci, które na pytanie "Skąd biorą się pieniądze?" odpowiadają: "Ze ściany!". Bo tam najczęściej znajdują się bankomaty" - tłumaczy, dodając:

„Socjalizm musimy zlikwidować”.

Korwin w swoim felietonie pisze o rozkradaniu przez Platformę Obywatelską - Polski, którą mimo to „ludzie wybrali po raz drugi”. W opinii polityka na jeszcze większą skale kradnie obecnie Prawo i Sprawiedliwość, który jednak ma „kilka milionów wspólników”.

„PiS rozkrada Polskę szybciej niż PO - ale wziął sobie wspólników. Tak, tak: większość Polaków. Tak - piszę do tych, którzy biorą 500+, którzy biorą jakieś wyrównania za kredyty we frankach: to wy rozkradacie Polskę!” - pisze europoseł, dodając na koniec:

„Ja, oczywiście, nie mówię, by tych pieniędzy nie brać: jak dają - to brać. Ale, na litość boską: nie głosować potem na tych, co obiecują!”

kk/Super Express

[fot. Fratria]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook