Jedynie prawda jest ciekawa


Korwin: Biedni nie powinni mieć wpływu na władzę

06.03.2017

"Jeśli za złotówkę gotowi są bliźniego podeptać, to za 200 zł/godz ochoczo sprzedadzą Polskę Unii".

„'Program 500+' ma koszmarne skutki gospodarcze, ale jedną zaletę: kobiety wracają do domów. Niestety, niekoniecznie te, które powinny” - mówi Janusz Korwin-Mikke w rozmowie z tygodnikiem „Do Rzeczy”.

Pytany o to, czy jego partia po ewentualnym przejęciu władzy zlikwidowałaby program „Rodzina 500+”, odpowiedział: „Nic byśmy nie zrobili. Wycofalibyśmy państwo z wszelkiej działalności poza wojskiem, policją, i ochroną praw. Sprawy społeczne powinny należeć do narodu, a nie do wroga narodu, czyli państwa”.

Problem obstrukcji parlamentarnej, blokowania mównicy, uniemożliwianie głosowanie, Mikke rozwiązałby przeczekaniem. „Na przykład w 1982 r. powiedziałbym: 'Niech sobie górnicy w Wujku siedzą na dole i 10 lat. Kopalnia i tak jest deficytowa...”. Po co strzelać?” - przekonywał lider partii „Wolność”.

Janusz Korwin-Mikke ma też swój sposób na rozwiązanie problemów z działalnością samorządów.

„Pieniądze z podatków powinny być zbierane w samorządach, a powiat, województwo i państwo miałyby tylko procent od tych podatków. Państwo nie mogłoby nic gminom dawać ani zabierać. Samorząd powinien być samorządny – czyż nie?” - stwierdził.

Odniósł się też do sprawy awantury o tańszy cukier w jednym z hipermarketów. Korwin-Mikke wyciąga z tej sprawy poważne wnioski: „Jeśli ludzie za złotówkę gotowi są bliźniego podeptać, to za 200 zł/godz. tym bardziej ochoczo sprzedadzą Polskę Unii, a za 500 zł PIS-owi. Ludzie biedni nie powinni mieć wpływu na władzę, bo są łatwi do przekupienia” - przekonywał.

Nie wyklucza też wsparcia dla Jarosława Kaczyńskiego, jeżeli lider PiS wybierze odpowiednie rozwiązania: „Mnie zależy na zmianie Polski. Jeśli Jarosław Kaczyński zacznie ją zmieniać we właściwym kierunku, to go poprę, choć będzie to wyrywanie dywanu spod nóg mojej partii” - zapowiedział lider „Wolności”.

Korwin od lat przeciwny jest istnieniu Ministerstwa Edukacji Narodowej i uważa, że by uzdrowić polskie szkolnictwo należy właśnie pozbyć się tego resortu: „Kopernik i Maria Skłodowska-Curie jakoś się bez MEN wykształcili, a MEN wykształciło noblistę Wałęsę” - czytamy.

„Polska też może być silna i konkurencyjna, tylko trzeba skończyć z socjalizmem, pomniejszyć rolę państwa i zniszczyć Unię Europejską” - stwierdza Janusz Korwin-Mikke.

Mly/”Do Rzeczy”.

Fot. [wPolityce.pl/ANSA]

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook