Jedynie prawda jest ciekawa


Korwin: Biedni nie powinni mieć wpływu na władzę

06.03.2017

"Jeśli za złotówkę gotowi są bliźniego podeptać, to za 200 zł/godz ochoczo sprzedadzą Polskę Unii".

„'Program 500+' ma koszmarne skutki gospodarcze, ale jedną zaletę: kobiety wracają do domów. Niestety, niekoniecznie te, które powinny” - mówi Janusz Korwin-Mikke w rozmowie z tygodnikiem „Do Rzeczy”.

Pytany o to, czy jego partia po ewentualnym przejęciu władzy zlikwidowałaby program „Rodzina 500+”, odpowiedział: „Nic byśmy nie zrobili. Wycofalibyśmy państwo z wszelkiej działalności poza wojskiem, policją, i ochroną praw. Sprawy społeczne powinny należeć do narodu, a nie do wroga narodu, czyli państwa”.

Problem obstrukcji parlamentarnej, blokowania mównicy, uniemożliwianie głosowanie, Mikke rozwiązałby przeczekaniem. „Na przykład w 1982 r. powiedziałbym: 'Niech sobie górnicy w Wujku siedzą na dole i 10 lat. Kopalnia i tak jest deficytowa...”. Po co strzelać?” - przekonywał lider partii „Wolność”.

Janusz Korwin-Mikke ma też swój sposób na rozwiązanie problemów z działalnością samorządów.

„Pieniądze z podatków powinny być zbierane w samorządach, a powiat, województwo i państwo miałyby tylko procent od tych podatków. Państwo nie mogłoby nic gminom dawać ani zabierać. Samorząd powinien być samorządny – czyż nie?” - stwierdził.

Odniósł się też do sprawy awantury o tańszy cukier w jednym z hipermarketów. Korwin-Mikke wyciąga z tej sprawy poważne wnioski: „Jeśli ludzie za złotówkę gotowi są bliźniego podeptać, to za 200 zł/godz. tym bardziej ochoczo sprzedadzą Polskę Unii, a za 500 zł PIS-owi. Ludzie biedni nie powinni mieć wpływu na władzę, bo są łatwi do przekupienia” - przekonywał.

Nie wyklucza też wsparcia dla Jarosława Kaczyńskiego, jeżeli lider PiS wybierze odpowiednie rozwiązania: „Mnie zależy na zmianie Polski. Jeśli Jarosław Kaczyński zacznie ją zmieniać we właściwym kierunku, to go poprę, choć będzie to wyrywanie dywanu spod nóg mojej partii” - zapowiedział lider „Wolności”.

Korwin od lat przeciwny jest istnieniu Ministerstwa Edukacji Narodowej i uważa, że by uzdrowić polskie szkolnictwo należy właśnie pozbyć się tego resortu: „Kopernik i Maria Skłodowska-Curie jakoś się bez MEN wykształcili, a MEN wykształciło noblistę Wałęsę” - czytamy.

„Polska też może być silna i konkurencyjna, tylko trzeba skończyć z socjalizmem, pomniejszyć rolę państwa i zniszczyć Unię Europejską” - stwierdza Janusz Korwin-Mikke.

Mly/”Do Rzeczy”.

Fot. [wPolityce.pl/ANSA]

Warto poczytać

 1. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 2. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 3. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 4. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 5. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 6. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 7. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook