Jedynie prawda jest ciekawa


Korwin atakuje prezydenta: „Pies łańcuchowy”

22.11.2015

Prezes partii KORWiN Janusz Korwin-Mikke w bezpardonowy sposób skrytykował głowę państwa. Ekscentryczny polityk stwierdził, że Andrzej Duda nie jest samodzielny w podejmowaniu decyzji.

„P.Andrzej Duda miał szansę przejść do historii. Jego pierwsze cztery decyzje były bardzo trafne. Tak - bronię też decyzji o ułaskawieniu p.Mariusza Kamińskiego: On ZOSTAŁ skazany; nie jest jasne, czy słowo "skazany" oznacza "skazanego" czy "skazanego prawomocnie" - i Pan Prezydent miał prawo wybrać interpretację korzystną dla skazanego... (inna sprawa, że jestem pewien, że gdyby chodziło o sprawę np. skazanego za coś p.Donalda Tuska - to byśmy się dowiedzieli, że nie może Go ułaskawić, bo skazanie nie jest prawomocne!)” - pisze na Facebooku Korwin-Mikke.

„Podpisując ustawę w/s Trybunału Konstytucyjnego p.Andrzej Duda pokazał, że tamte decyzje podjął dlatego, że były pro-PiSowskie, a nie dlatego, że były słuszne” - grzmi polityk.  „Ta ustawa zostanie zaskarżona do TK, a ten szybko i jak najsłuszniej uzna ją za sprzeczną z Konstytucją. Pan Prezydent postąpiłby rozsądnie po prostu vetując ją” - twierdzi Korwin-Mikke.

„PiS zamiast potępić zamach stanu dokonany przez PO (a gdzie potępienie go przez prasę??) dokonało kontr-zamachu stanu. Co dowodzi, że obydwie te partie mają gdzieś Prawo” - pisze polityk.

„A p.Andrzej Duda zamiast przejść do historii jako Mąż Stanu trafi na jej margines jako pies łańcuchowy Jarosława Kaczyńskiego” - grzmi prezes partii KORWiN.

Jednocześnie polityk staje w obronie Mariusza Kamińskiego. „Ja się zgadzam, że stosowanie prowokacji trzeba tępić (choć jest to, niestety, prawnie dozwolone!) - ale za takie coś można co najwyżej skazać z zawieszeniem. To nie był wyrok - tylko demonstracja, że kto walczy z korupcją bedzie ukarany!” - puentuje Korwin-Mikke.

Jednak niechęć do PiS-u zwyciężyła...

gah

[fot. Fratria]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook