Jedynie prawda jest ciekawa


Korwin atakuje prezydenta: „Pies łańcuchowy”

22.11.2015

Prezes partii KORWiN Janusz Korwin-Mikke w bezpardonowy sposób skrytykował głowę państwa. Ekscentryczny polityk stwierdził, że Andrzej Duda nie jest samodzielny w podejmowaniu decyzji.

„P.Andrzej Duda miał szansę przejść do historii. Jego pierwsze cztery decyzje były bardzo trafne. Tak - bronię też decyzji o ułaskawieniu p.Mariusza Kamińskiego: On ZOSTAŁ skazany; nie jest jasne, czy słowo "skazany" oznacza "skazanego" czy "skazanego prawomocnie" - i Pan Prezydent miał prawo wybrać interpretację korzystną dla skazanego... (inna sprawa, że jestem pewien, że gdyby chodziło o sprawę np. skazanego za coś p.Donalda Tuska - to byśmy się dowiedzieli, że nie może Go ułaskawić, bo skazanie nie jest prawomocne!)” - pisze na Facebooku Korwin-Mikke.

„Podpisując ustawę w/s Trybunału Konstytucyjnego p.Andrzej Duda pokazał, że tamte decyzje podjął dlatego, że były pro-PiSowskie, a nie dlatego, że były słuszne” - grzmi polityk.  „Ta ustawa zostanie zaskarżona do TK, a ten szybko i jak najsłuszniej uzna ją za sprzeczną z Konstytucją. Pan Prezydent postąpiłby rozsądnie po prostu vetując ją” - twierdzi Korwin-Mikke.

„PiS zamiast potępić zamach stanu dokonany przez PO (a gdzie potępienie go przez prasę??) dokonało kontr-zamachu stanu. Co dowodzi, że obydwie te partie mają gdzieś Prawo” - pisze polityk.

„A p.Andrzej Duda zamiast przejść do historii jako Mąż Stanu trafi na jej margines jako pies łańcuchowy Jarosława Kaczyńskiego” - grzmi prezes partii KORWiN.

Jednocześnie polityk staje w obronie Mariusza Kamińskiego. „Ja się zgadzam, że stosowanie prowokacji trzeba tępić (choć jest to, niestety, prawnie dozwolone!) - ale za takie coś można co najwyżej skazać z zawieszeniem. To nie był wyrok - tylko demonstracja, że kto walczy z korupcją bedzie ukarany!” - puentuje Korwin-Mikke.

Jednak niechęć do PiS-u zwyciężyła...

gah

[fot. Fratria]

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook