Jedynie prawda jest ciekawa


Korkuć: Dalej to nie będzie Biblia tylko Koran

29.11.2013

Dzisiejsza tzw. Antifa i całe niechlujne lewactwo nawet nie mają pojęcia ze protestują tak naprawę przeciw sobie. Wystarczy trochę poczytać ze zrozumieniem.

Arkady Saulski: Wczoraj w atmosferze skandalu Pana prace zostały usunięte z wystawy w Gdańsku. Skandalu, ponieważ uznano Pana prace za kontrowersyjne i obraźliwe. Czy na pewno? A może naruszył Pan po prostu "nietykalność" pewnych środowisk?

Wojciech Korkuć: Ja bym tego nie nazwał skandalem. Raczej skandalikiem wywołanym przez gazetczynę. Plakaty nie zostały "usunięte" ale zdemontowane bo zaplanowana wystawa się zakończyła. Wystawa trwała od lipca do października b.r. o czym precyzyjnie informuje plakat do tej wystawy - w załączeniu. Jeżeli prace jakiegokolwiek artysty są uznane za kontrowersyjne - świadczy to raczej dobrze o tych pracach. Sztuka, która nie wywołuje emocji - to słaba sztuka. A zwłaszcza w dziedzinie sztuki plakatowe j- czyli sztuki użytkowej. To znaczy że "buty są dobrze uszyte" ale nie wszystkim się podobają. A "buty" są uszyte bardzo precyzyjnie i nie mogą kogokolwiek obrazić - były wcześniej próby przez różne środowiska złożenia donosu do prokuratury, ale okazały się niemerytoryczne. A jeżeli ktoś ma jakieś skojarzenia na temat tych plakatów - ja jako autor nie mam na to wpływu. Ale skojarzenia i różne interpretacje są mile widziane…. Sztuka powinna poruszać! Kontrowersja - ależ owszem - ale jako to jest kontrowersja?

Treści Pana plakatów faktycznie były mocne, jednak wpisywały się w charakter artystycznej prowokacji. Jednocześnie lament nad wystawą podniosły środowiska do tej pory prowokacji broniące - dlaczego?

Sam fakt ze moje plakaty mają treść - bardzo mi pochlebia. Tak nazwałem swoją wystawę, która obecnie jeszcze trwa w Ostrowie Wielkopolskim - plakat w załączeniu. Prowokacja - jak najbardziej. To rzemiosło sztuki plakatowej. Prowokować można w różny sposób. Bardzo mnie to cieszy kiedy reagują na moje plakaty "naziści tolerancji" - to obnaża hipokryzje tych środowisk. Oni pierdzielą o tolerancji - ale nie mają o tym żadnego pojęcia. Bo oni tolerują tylko to co im wtłoczono pod malusie sufitki w okolicach mózgownicy. Ale najgorsze jest że te "środowiska" nie znają pojęcia szacunek. Nihilizm połączony z brakiem wyobraźni prowadzi na manowce…. To samozagłada na wielu poziomach relacji miedzy ludzkich dotyczących egzystencji, organizacji społecznej, kulturowej i cywilizacyjnej tożsamości Europy przede wszystkim.

Zapytam więc wprost - czy ten skandal wokół Pana prac nie wybuchł dlatego, że uderzały one w środowiska establishmentowe, lewicowe? Gdy prace artystyczne uderzają w wartości tradycyjne lub religijne oburzenia tych środowisk nie ma.

Tak na prawdę to mało mnie obchodzi ten niby skandal. Już to przerabiałem. Pewne plakaty robię i je publikuję nie po to aby "zabłysnąć" w celach PR. Wszak to swoisty osobisty anty PR. Pod prąd. To raczej rodzaj desperacji mną kieruje wynikającej z obserwacji rzeczywistości. Ja nie mam za bardzo wpływu na rzeczywistość. Mnie nie ma! Ale nie jestem obojętny na to co się dzieje. I to co mogę zrobić - to jest plakat. To w sumie nie wiele. Ale to jest w moim zasięgu możliwości. I jeżeli czytam wpisy w komentarzach: "Brawo Panie Wojtku!" - to mnie utwierdza w przekonaniu ze to jest potrzebne. Nie należę do żadnej partii - kieruję się elementarnym poczuciem przyzwoitości i szacunku wobec wartości uniwersalnych, które sprowadzają się do korzeni kultury europejskiej. I z tej perspektywy wynika fokus na dysonanse i zagrożenia elementarnych wartości, które powinny być przekazane następnym pokoleniom. W sumie widzenie tych spraw jest bardzo proste a mnie to dotyczy: wystarczy być ojcem dzieci i zdać sobie sprawę: jak wychować te dzieci? I jak nasze dzieci mają wychowywać swoje dzieci? Jaka jest instrukcja obsługi? Dewastacja uniwersalnych wartości nie jest propozycją. Co dalej? Wyjałowienie młodych umysłów z tożsamości Narodowej, kulturowej, lokalnej - doprowadzi do nijakości. To samounicestwienie. To się teraz odbywa na naszych oczach. Nie o taką Unie Europejska walczyliśmy! Sprowadzenie relacji międzyludzkich, społecznych i stawianie na piedestale wartościowania "humanizmu" , określanego przez „Elyty Europejskie”, które się skupią na jakości zastosowania odbytu w innych celach niż to zaproponowała natura - to katastrofa i samozagłada dla kultury europejskiej. Lobby homoseksualne i pseudofilozofia gender z feministami na czele walczą (to jest wojna!) z tzw. stereotypami kulturowymi, tradycyjnym wychowaniem dzieci, walczą o tzw. równouprawnienie płciowe. A wszystko sie sprowadza do zanegowania funkcji kultury chrześcijańskiej. Tylko ja (i na pewno nie tylko ja) stawiam jedno zasadnicze pytanie - i co dalej? Zdewastować wartości - to widzę. Ale jaka jest propozycja na przyszłość dla przyszłych pokoleń? Rozpieprzyć coś w pył to w sumie nie prosta sprawą. Ale co w zamian? Masz sfrustrowana feministko i homomisiaczku jakiś pomysł co dalej? Ty o tym nie myślisz bo skupiasz na "zabawie" z ludzkimi gadżertami - bo nigdy nie będziesz ojcem ani matką swoich dzieci. Dzieci - to dla ciebie zabawki- zwłaszcza cudze. 

I jeżeli nie masz pomysłu lepszego od tego, który chcesz zdewastować - to się zastanów czemu służy twoja dewastacja. Jesteś nie przygotowany do zajęć bezczelny debilu!

Filozofia penetracji "odbytnicy" szybko się znudzi. I co dalej? 

Ja wiem co będzie dalej - bez nadęcia. Przyjdzie opamiętanie, nędza doznań i potrzeba obcowania z absolutem duchowym…

Ale to nie będzie Biblia tylko Koran….

I będzie pozamiatane z kulturą europejską….

A odnośnie opcji tzw. lewicowych. 

Lewicowy, lewacki, lewicujący czyli tak w sumie socjalistyczny - odnośnie terminologii. Było parę przykładów wdrożeniowych tego systemu.

Zarówno związek socjalistycznych republik radzieckich  (cccp) jak i narodowosocjalityczna niemiecka partia robotników (nsdap)  - pisane prze mnie świadomie małym literami - to organizacje oparte na teorii modelu wyhodowania "idealnego nowego człowieka", które zaczęły selekcjonować ludzi wg. tej teorii - okazały się organizacjami, które w konsekwencji swych założeń ideowych zarówno w jednym i drugim przypadku doprowadziły do ludobójstwo!!!!

Cwany Stalin aby odróżnić własny "socjalizm sowiecki" od "socjalizmu niemieckiego" - a to ten sam szwanc - zapożyczył termin Mussoliniego i nazwał socjalizm niemiecki FASZYZMEM.

Dzisiejsza tzw. Antifa i całe niechlujne lewactwo nawet nie mają pojęcia ze protestują tak naprawę przeciw sobie. Wystarczy trochę poczytać ze zrozumieniem.

A nie zależnie lewactwo nie dostrzega ze się posługuję w swych akcjach - w imię tz. tolerancji i demokracji - metodami totalitarnymi przeciw "faszystom". 

A przecież merytorycznie lewactwo to dzisiejszy faszyzm. 

Młode gnoje nie wiedzą w czym biorą udział i nie mają pojęcia że protestują przeciw samu sobie…..

Lewicowość - to ludobójstwo!!!! To prosta konstatacja.

Cały ten syf lewacki sprowadza się do tego ze jakiś Marks, Lenin czy inny Kastro wymyśli se zasraną teorię jak inni (bo zwykle jego to nie dotyczy) powinni żyć.

I w takie wdrażania teorii trzeba "parę" osób zlikwidować - bo nie pasują do teorii. I to jest ludobójstwo.

Czy Pana prace będzie można jeszcze zobaczyć na jakiejś dużej, otwartej wystawie?

Nie wiem co Pan ma na myśli pytając o "dużą otwartą wystawę". Dla mnie ważne są plakaty wyklejone na mieście i interakcje na ten temat. To naturalna przestrzeń plakatu określająca jego funkcje. I w tym zakresie jest nieźle.

Zainteresował Cię artykuł? Dołącz do nas na Facebooku!

[fot: Facebook.com]

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook