Jedynie prawda jest ciekawa


Koniec wyboru. Kobiety muszą pracować

09.10.2014

Konwencja Rady Europy o przemocy wobec kobiet zmierza do całkowitego przeobrażenia naszego życia społecznego. Dotyczy to szczególnie sfery społecznej.

Jeśli dzisiaj rozważamy, w jaki sposób zapewnić możliwość wyboru kobietom pracy zawodowej czy pracy na rzecz rodziny i wychowania dzieci, to konwencja rozwiązuje ten problem. Rozwiązuje w kierunku ich pełnego usamodzielnienia, co oznacza nacisk na pracę zawodową. To praca zawodowa może, bowiem w głównej mierze zapewnić tą samodzielność.

W konwencji podkreśla się to w wielu artykułach w tym w Art. 6.

Strony zobowiązują się uwzględniać perspektywę płci społeczno - kulturowej w toku wdrażania i oceniania wpływu postanowień niniejszej konwencji oraz zobowiązują się promować i wdrażać politykę równości kobiet i mężczyzn oraz pełnego usamodzielnienia kobiet.

Jeśli małżonkowie dzisiaj umawiają się, że żona pozostaje w domu by zajmować się opieką i wychowaniem dzieci, to w kontekście konwencji jest niesamodzielna. A niesamodzielność w jej rozumieniu umożliwia dominację mężczyzn i przemoc wobec kobiet.

Konwencja pod szczytnymi hasłami odbiera nam wolność wyboru stylu życia rodzinnego, arbitralnie stwierdza, że praca zawodowa jest koniecznością. Zmierza do ingerencji i przekształcenia naszego życia, zgodnie z feministycznymi paradygmatami wyzwolenia kobiet.

Ciekawe, że i o tym problemie konwencji nic się nie mówi, choć jesteśmy tuż przed rozstrzygającym głosowaniem w Sejmie nad jej przyjęciem. Bo nie tylko konwencja, ale i sposób jej przyjmowania jest przykładem inżynierii społecznej, a nieliczenia się z opinią społeczną, bliskimi jej wartościami, w tym wolnością wyboru.

Antoni Szymański
[fot. freeimages.com]


Zainteresował Cię artykuł? Znajdź nas na Facebooku!

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook