Jedynie prawda jest ciekawa

Komuna drży ze strachu

09.10.2015

Czerwone pisemko Jerzego Urbana „Nie”, rozczula się nad wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego odrzucającym żenującą skargę Doroty „Dody” Rabczewskiej w sprawie możliwości nakładania kar za obrazę uczuć religijnych. – Powiadają, że islamiści zaleją Europę i Polskę […] Ale czy my, lewacy, genderyści, pedały, sataniści i zwykli bezbożnicy tego dożyjemy? – pyta autor żenującego tekstu ukrywający się pod inicjałami „WK”.

Trybunał Konstytucyjny uznał, że – wbrew argumentacji Doroty Rabczewskiej – art. 196 kodeksu karnego, który za obrazę uczuć religijnych przewiduje karę do dwóch lat więzienia, nie narusza ustawy zasadniczej. Odpowiedź na kuriozalne zarzuty gwiazdeczki komentowały przede wszystkim portale plotkarskie, ale prawdziwie rzewnymi łzami zapłakał nad decyzją TK tygodnik Jerzego Urbana „Nie” kultywujący jeszcze czerwoną spuściznę minionego systemu.
- Wyrok TK to sukces środowisk, które od lat włączają się w walkę o obronę chrześcijańskich wartości w życiu społecznym, kulturalnym i narodowym – usiłuje ironizować pismo „Goebbelsa stanu wojennego”, które zasłynęło już m.in. atakami na papieża Jana Pawła II.
Autor tekstu „To idzie szariat” wylicza przy tym ojców sukcesu, obrońców wiary katolickiej, którzy tak bardzo szkodzą lewackiej – jak sam określa jej zwolenników – wizji świata. Wśród nich, obok Radia Maryja i grona mediów patriotycznych oraz m.in. KGHM, na poczesne miejsce zasłużył Polski Instytut Katolicki Sursum Corda i jego twórca – senator Grzegorz Bierecki. – Przede wszystkim zaś sukces odniósł Polski Instytut Katolicki Sursum Corda. Od samego początku działalności inspirował, animował i upowszechniał poglądy i działania służące obronie chrześcijaństwa – żali się na prace Instytutu „Nie”.
Tuba propagandowa „czerwonego milionera” – Jerzego Urbana, zapowiada też kolejną decyzję Trybunału, tym razem w sprawie klauzuli sumienia. Tu również wskazuje rolę Instytutu, którego twórcą jest senator Grzegorz Bierecki. – Sursum Corda i senator Bierecki osobiście postarali się dostarczyć niezbędnej argumentacji prawnej sędziom TK.
Cóż, być może dla publicystów „Nie” zagrożenie związane z uchodźcami jest niczym wobec krzywdy, jaką wyrządzają „lewakom, genderystom, pedałom, satanistom i zwykłym bezbożnikom” obrońcy wiary katolickiej. Jednak ci ostatni triumfują – także w sprawie klauzuli sumienia, której ograniczanie – jak już wiadomo – Trybunał uznał za niezgodne z konstytucją.
[Fot. PAP]
CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook