Jedynie prawda jest ciekawa


Komuna drży ze strachu

09.10.2015

Czerwone pisemko Jerzego Urbana „Nie”, rozczula się nad wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego odrzucającym żenującą skargę Doroty „Dody” Rabczewskiej w sprawie możliwości nakładania kar za obrazę uczuć religijnych. – Powiadają, że islamiści zaleją Europę i Polskę […] Ale czy my, lewacy, genderyści, pedały, sataniści i zwykli bezbożnicy tego dożyjemy? – pyta autor żenującego tekstu ukrywający się pod inicjałami „WK”.

Trybunał Konstytucyjny uznał, że – wbrew argumentacji Doroty Rabczewskiej – art. 196 kodeksu karnego, który za obrazę uczuć religijnych przewiduje karę do dwóch lat więzienia, nie narusza ustawy zasadniczej. Odpowiedź na kuriozalne zarzuty gwiazdeczki komentowały przede wszystkim portale plotkarskie, ale prawdziwie rzewnymi łzami zapłakał nad decyzją TK tygodnik Jerzego Urbana „Nie” kultywujący jeszcze czerwoną spuściznę minionego systemu.
- Wyrok TK to sukces środowisk, które od lat włączają się w walkę o obronę chrześcijańskich wartości w życiu społecznym, kulturalnym i narodowym – usiłuje ironizować pismo „Goebbelsa stanu wojennego”, które zasłynęło już m.in. atakami na papieża Jana Pawła II.
Autor tekstu „To idzie szariat” wylicza przy tym ojców sukcesu, obrońców wiary katolickiej, którzy tak bardzo szkodzą lewackiej – jak sam określa jej zwolenników – wizji świata. Wśród nich, obok Radia Maryja i grona mediów patriotycznych oraz m.in. KGHM, na poczesne miejsce zasłużył Polski Instytut Katolicki Sursum Corda i jego twórca – senator Grzegorz Bierecki. – Przede wszystkim zaś sukces odniósł Polski Instytut Katolicki Sursum Corda. Od samego początku działalności inspirował, animował i upowszechniał poglądy i działania służące obronie chrześcijaństwa – żali się na prace Instytutu „Nie”.
Tuba propagandowa „czerwonego milionera” – Jerzego Urbana, zapowiada też kolejną decyzję Trybunału, tym razem w sprawie klauzuli sumienia. Tu również wskazuje rolę Instytutu, którego twórcą jest senator Grzegorz Bierecki. – Sursum Corda i senator Bierecki osobiście postarali się dostarczyć niezbędnej argumentacji prawnej sędziom TK.
Cóż, być może dla publicystów „Nie” zagrożenie związane z uchodźcami jest niczym wobec krzywdy, jaką wyrządzają „lewakom, genderystom, pedałom, satanistom i zwykłym bezbożnikom” obrońcy wiary katolickiej. Jednak ci ostatni triumfują – także w sprawie klauzuli sumienia, której ograniczanie – jak już wiadomo – Trybunał uznał za niezgodne z konstytucją.
[Fot. PAP]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook