Jedynie prawda jest ciekawa


Kompromitująca niewiedza posłanki Nowoczesnej

24.01.2016

Jaka jest kwota wolna od podatku? Pytanie – jakby się mogło wydawać – z zakresu podstawowej wiedzy, przysporzyło sporo kłopotu posłance Nowoczesnej Kamili Gasiuk-Pihowicz, która jak się okazuje nie ma pojęcia na jakim poziomie obecnie jest w Polsce kwota wolna od podatku.

Nowoczesna aspiruje do miana najważniejszej partii opozycyjnej. Ryszard Petru bryluje w mediach ze swoimi kwiecistymi porównaniami. W ślad za nim idzie także posłanka Kamila Gasiuk-Pihowicz, która zaliczyła już niejedną poważną wpadkę.

„Najważniejsze jest to, że z naszych wyliczeń wynika, że kwota 3x16 jest neutralne dla budżetu. I to jest najważniejsze” - oceniła posłanka Nowoczesnej w rozmowie na antenie radiowej Trójki.

I tu pada pytanie prowadzącego rozmowę:

„Dzisiaj mamy kwotę wolną do podatku na poziomie…?”

A w odpowiedzi z ust posłanki wydobywa się jedynie: „yyyyy?” Po czym następuje bezsensowna fraza: „Jeszcze raz chciałabym powtórzyć, że naprawdę...”

Niestety nieustępliwy dziennikarz wrócił do pytania, ale tym razem pomógł zakłopotanej posłance, która z ulgą dokończyła, że 3091 złotych to zdecydowanie za mało.

Może posłanka Nowoczesnej nie miałaby problemu z takimi pytaniami, gdyby skupiła się na tworzeniu projektów ustaw zamiast brylowania w mediach.

 

 

mmil

[Fot. YouTube]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook