Jedynie prawda jest ciekawa


Kompromitacji Hanny Gronkiewicz - Waltz ciąg dalszy

05.06.2013

Pani prezydent ogłosiła Warszawiakom, że padł system odbioru śmieci według nowej ustawy.

Zdymisjonowała wiceprezydenta Kochaniaka odpowiedzialnego za ustawę śmieciową i ku zdumieniu Warszawiaków ogłosiła, że do końca 2013 roku pozostają stare zasady odbierania śmieci przez firmy dotychczas działające. A przypomnijmy, że wcześniej kazano Warszawiakom rozwiązać umowy o wywóz śmieci z małymi, bardzo dobrze i sprawnie funkcjonującymi firmami. Czyli pani prezydent powiedziała de facto, że śmieci odbierać będą te same firmy, ale pieniądze po nowych, wyższych stawkach, będą trafiały do ratusza. Czyli ratusz miałby brać pieniądze za coś, czego nie robi, a później dzielić się z tymi firmami, które pracowały do tej pory, ale już większymi pieniędzmi.
To jest kompromitacja nie tylko prezydent Warszawy, ale całej ustawy o śmieciach, której autorem jest poseł PO. Dlatego, że wiele osób już rozwiązało umowy z małymi firmami i wiele osób zrobiło to pod presją propagowanych w internecie gigantycznych kar dla mieszkańców Warszawy. To pokazuje, że ta władza jest absolutnie nieprzygotowana do takich, nawet z pozoru prostych operacji, jak odbiór śmieci. A wszystko było dobrze zorganizowane, firmy dostarczały worki, ludzie w dużej mierze segregowali śmieci. Świadomość ciągle wzrasta. I w tej chwili okazuje się, że nic nie jest gotowe.
Ostrzegaliśmy już, że Warszawa może stać się drugim Neapolem. Dopiero teraz włodarze miasta zorientowali się, że te przetargi trzeba unieważnić. Właściwie jesteśmy kompletnie w lesie, oby tylko śmieci nie zostały w lesie.
To jest kolejny dowód na to, że pani Gronkiewicz - Waltz nie ma pojęcia o gospodarce rynkowej i, że idea jej odwołanie jest jak najbardziej słuszna. Taka osoba nie powinna być prezydentem dużego miasta, wydaje się, że Warszawiacy nieświadomie wybrali ją w ostatnich wyborach. Tutaj czara goryczy chyba się przelała.
Jest jeszcze pytanie o zgodność z prawem tej sytuacji, w której miasto miałoby pobierać pieniądze za czynności wykonywane przez inne firmy. Ta cała ustawa śmieciowa to jest przecież ukryty podatek śmieciowy, a dzisiaj pani prezydent dobitnie udowodniła Warszawiakom, że wszystkie te sumy za wywóz śmieci są wzięte z księżyca. Przecież najpierw ustalono, że np. w domkach jednorodzinnych będziemy płacić 90 złotych, a dopiero potem ogłoszono przetargi, które, jak się okazuje na dodatek są nieważne. Absolutna kompromitacja, horror, wprowadzanie ludzi w błąd, narażenie ich na olbrzymie koszty, olbrzymia strata czasu… Warszawiacy najpierw wypełniali dwustronicowe deklaracje, a potem jeszcze kilkustronicowe załączniki. A teraz się okazuje, że do końca roku wszystko będzie po staremu.
To jest właśnie pokaz profesjonalizmu wiceprzewodniczącej Platformy Obywatelskiej i prezydent Warszawy.
Janusz Szewczak
fot. PAP/Rafał Guz

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook