Jedynie prawda jest ciekawa


Kompromitacja "Newsweeka": Dudowie modlili się z dziećmi

27.03.2017

„Newsweek” znów się kompromituje. Tym razem tekstem Renaty Grochal, która po 1,5 roku „odkryła”, że na rynku księgarskim jest taka książka jak „Rodzice prezydenta”, w której red. Milena Kindziuk rozmawia z rodzicami prezydenta Andrzeja Dudy.

Dla dziennikarki pisma Tomasza Lisa jest ona jedynie pretekstem do ataków na państwa Janinę Milewską-Dudę i Jana Tadeusza Dudę. Jej argumenty są śmieszne i obnażają tylko jej złe intencje. „Jan Duda zawsze pilnował, żeby jego dzieci miały piątki z religii i z polskiego. I żeby Andrzej raz w miesiącu się spowiadał. Dziś przestrzega przed lewactwem i libertynizmem”- podkreśla Grochala, jak gdyby wychowanie przyszłego prezydenta Polski w rodzinie o tradycjach i wartościach konserwatywnych było czymś złym.

Założenie dziennikarki jest proste: ośmieszyć i wykpić. By to się jej udało musi swój tekst podbudować „mocnymi argumentami”, a tych mogą dostarczyć tylko „pewni rozmówcy”. Wielu ich pojawia się w tekście, ale bez nazwiska. „Rodzice prezydenta? Niech mnie pani nie wypytuje, chcę mieć święty spokój”- cytuje anonimową osobę dziennikarska i jednym tchem dodaje, że „wielu rozmówców w Krakowie tak reaguje na pytania o rodziców prezydenta Andrzeja Dudy”. Nie wiadomo jak wielu i kto niby tak reaguje, gdyż w Krakowie jest faktycznie wielu, ale takich, którzy z szacunkiem wypowiada się o rodzicach prezydenta Dudy.

Dla dziennikarki nie do pojęcia jest fakt, że państwo Dudowie codziennie wspólnie modlili się z dziećmi. „Dla części moich rozmówców to był szok, gdy Dudowie opowiedzieli Milenie Kindziuk w wywiadzie rzece pt. „Rodzice prezydenta” o tym, jak w tym mieszkaniu przez lata modlili się wraz z trójką dzieci. Cała piątka klękała i zaczynała odmawiać „Ojcze nasz””- pisze Grochala. Dostaje się też matce pana prezydenta. -Mama Andrzeja jest mu bardzo oddana, ale politycznie jest naiwna jak dziecko.(…) To taka ciocia Klocia, zawsze wszystkim pomaga- czytamy w relacjach „rozmówców” Grochali.

Brakuje tu tylko Jarosława Kaczyńskiego i homoseksualistów, by dopełnić grozy, która narasta w jej narracji. Nie mylimy się. -Ostatnio prof. Jan Duda dużo mówi też o kryzysie rodziny. Zaangażował się nawet w kampanię przeciwko małżeństwom homoseksualnym. W spocie zachęcającym do podpisania petycji, która zostanie skierowana do Komisji Europejskiej, Jan Duda mówi, że dokument powinni podpisać wszyscy, którym jest droga „przyszłość Polski, naszych dzieci, wnuków i prawnuków”- cytuje Grochala. I boleje nad tym, że „Profesor jest głęboko przekonany, że gender jest zagrożeniem dla polskiej rodziny”. No cóż, o ”odkryciach” i „sensacjach” pani Renaty Grochal nie warto się rozpisywać. Lepiej w tym miejscu spuścić zasłonę milczenia.

fot.[Fratria]

pc

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook