Jedynie prawda jest ciekawa

Komorowski: szykuje się klęska PiS-u

10.05.2017

- Stałym problemem polskiej polityki jest podlizywanie się najsilniejszemu - stwierdził nieoczekiwanie Bronisław Komorowski w rozmowie z wp.pl.

Były prezydent Bronisław Komorowski w rozmowie z portalem Wirtualna Polska m.in. skrytykował decyzje rządu, które uznał za głupie, wypowiedzi ministrów ocenił jako kretyńskie. To zdumiewająca wypowiedź w ustach polityka, który przegrał reelekcję na urząd prezydencki m.in. z powodu swoich wypowiedzi.

Zapowiedział, że szykuje się klęska partii rządzącej i prezydenta Andrzeja Dudy. - Dzisiaj, kiedy szykuje się klęska PiS-u, zwłaszcza w wyborach prezydenckich, (…) Prawo i Sprawiedliwość szykuje umniejszenie funkcji prezydenta — twierdził w porannym programie Wirtualnej Polski były prezydent Bronisław Komorowski.

- Nie należy niszczyć dobrego — powiedział odnosząc się do zapowiedzi dotyczących zmiany konstytucji.

Polityk skrytykował rząd nazywając jego decyzje „głupimi”, a wypowiedzi ministrów „kretyńskimi”.

W rozmowie pojawił się także temat przetargu ws. caracali. - Wypowiedzi Berczyńskiego są nie tylko bulwersujące ale prawdopodobnie są śladem głębokich nieprawidłowości przy wydawaniu polskich pieniędzy — grzmiał Komorowski. W jego ocenie, ekspert „uczestniczył w wysadzeniu w powietrze perspektywy wyposażenia wojska polskiego w sprzęt”.

- Stałym problemem polskiej polityki jest podlizywanie się najsilniejszemu — stwierdził nieoczekiwanie gość WP.

Wypowiedzi polityków PiS i PO była głowa państwa nazwała „grami i zabawami partyjnymi”.

- Przewagę ma ten, kto wychodzi z inicjatywą (…) Przegrają ci, którzy tej rękawicy nie podejmę — mówił.

[fot. Fratria]

ems/wp.pl

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook