Jedynie prawda jest ciekawa


„Komisja śledcza ws. WSI to próba zakłamania historii”

20.01.2014

Rozmowa z posłem PiS, byłym szefem UOP Piotrem Naimskim.

Stefczyk.info: Coraz częściej media informują o pomyśle powołania komisji śledczej, która miałaby się zająć weryfikacją WSI. Jak pan ocenia to działanie?

Piotr Naimski: Próba powołania komisji śledczej ws. weryfikacji i rozwiązania WSI to działanie zmierzające do tego, by organizację wywodzącą się ze zbrodniczej Informacji Wojskowej i służb wojskowych PRL, które nigdy nie zostały zweryfikowane, ani dostosowane do warunków niepodległej Polski, podnieść w oczach opinii publicznej do rangi symbolu patriotyzmu, bohaterstwa i służby Polsce. To jest działanie zmierzające do zakłamania rzeczywistości, zakłamania polskiej historii, to się wpisuje w szerzy plan negowania tego, co zrobił Polakom i Polsce komunizm po 1944 roku.

Obecna debata to zatem skutek błędów polskiej transformacji?

Samo istnienie WSI było dowodem na to, że transformacja ustrojowa była dalece ułomna, niecałkowita i nie mogła spełnić nadzieje Polaków.

W pana ocenie komisja śledcza może okazać się problemem dla Platformy czy raczej skutecznym narzędziem walki z PiS-em?

Powołanie takiej komisji będzie problemem dla każdego posła, który za tym zagłosuje. Przy tej okazji zostaną bowiem ujawnione te przestępstwa, których dokonywano pod płaszczykiem Wojskowych Służb Informacyjnych.

Bronisław Komorowski skrytykował ostro prokuraturę i Andrzeja Seremeta za działania związane z weryfikacją WSI. Prezydentowi nie spodobało się umorzenie śledztwa w tej sprawie. Dlaczego wywołuje to takie emocje głowy państwa?

Ostatnia wypowiedź Bronisława Komorowskiego krytykująca działanie prokuratury, która umorzyła postępowanie przeciwko Antoniemu Macierewiczowi, to działanie prezydenta, które wpisuje się w stałą, niezmienną postawę Bronisława Komorowskiego, który był przecież jedynym posłem PO, który głosował przeciwko rozwiązaniu WSI.

Rozmawiał TK
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook