Jedynie prawda jest ciekawa


„Komisja śledcza ws. WSI to próba zakłamania historii”

20.01.2014

Rozmowa z posłem PiS, byłym szefem UOP Piotrem Naimskim.

Stefczyk.info: Coraz częściej media informują o pomyśle powołania komisji śledczej, która miałaby się zająć weryfikacją WSI. Jak pan ocenia to działanie?

Piotr Naimski: Próba powołania komisji śledczej ws. weryfikacji i rozwiązania WSI to działanie zmierzające do tego, by organizację wywodzącą się ze zbrodniczej Informacji Wojskowej i służb wojskowych PRL, które nigdy nie zostały zweryfikowane, ani dostosowane do warunków niepodległej Polski, podnieść w oczach opinii publicznej do rangi symbolu patriotyzmu, bohaterstwa i służby Polsce. To jest działanie zmierzające do zakłamania rzeczywistości, zakłamania polskiej historii, to się wpisuje w szerzy plan negowania tego, co zrobił Polakom i Polsce komunizm po 1944 roku.

Obecna debata to zatem skutek błędów polskiej transformacji?

Samo istnienie WSI było dowodem na to, że transformacja ustrojowa była dalece ułomna, niecałkowita i nie mogła spełnić nadzieje Polaków.

W pana ocenie komisja śledcza może okazać się problemem dla Platformy czy raczej skutecznym narzędziem walki z PiS-em?

Powołanie takiej komisji będzie problemem dla każdego posła, który za tym zagłosuje. Przy tej okazji zostaną bowiem ujawnione te przestępstwa, których dokonywano pod płaszczykiem Wojskowych Służb Informacyjnych.

Bronisław Komorowski skrytykował ostro prokuraturę i Andrzeja Seremeta za działania związane z weryfikacją WSI. Prezydentowi nie spodobało się umorzenie śledztwa w tej sprawie. Dlaczego wywołuje to takie emocje głowy państwa?

Ostatnia wypowiedź Bronisława Komorowskiego krytykująca działanie prokuratury, która umorzyła postępowanie przeciwko Antoniemu Macierewiczowi, to działanie prezydenta, które wpisuje się w stałą, niezmienną postawę Bronisława Komorowskiego, który był przecież jedynym posłem PO, który głosował przeciwko rozwiązaniu WSI.

Rozmawiał TK
[Fot. Youtube.pl]

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook