Jedynie prawda jest ciekawa


Kolorz: Prezydent liczy tylko na efekt wyborczy

21.05.2015

Górnicy nie wierzą w szczere zainteresowanie prezydenta Bronisława Komorowskiego problemami sektora wydobywczego. „W żadne cudowne przemiany nie wierzę. To, co robi prezydent, jest przemianą obliczoną wyłącznie na efekt wyborczy” – podkreślił Dominik Kolorz, szef śląsko-dąbrowskiej „Solidarności”.

- Zajrzał strach w oczy i ci, którzy są przy korycie przez wiele ostatnich lat, nagle zaczęli udawać kogoś, kim nie są. Nie dajmy się nabrać. A gdzie był pan prezydent Komorowski, kiedy były protesty górnicze i informowaliśmy o problemach? Gdzie był prezydent, gdy Polska podpisała drugi pakiet klimatyczny? Daliśmy się dwa razy ograć jako państwo jak małe dzieci!- podkreśli na łamach „Super Expressu” szef śląsko-dąbrowskiej „Solidarności”.

Przewodniczący odniósł się także do ujawnionego nagrania z rozmowy byłej minister Elżbiety Bieńkowskiej z szefem CBA Pawłem Wojtunikiem, podczas której stwierdzono, że problemy polskiego górnictwa nie były ważne dla ministerstwa gospodarki.

- Z tą smutną oceną minister Bieńkowskiej trudno się nie zgodzić. (…) I ona próbuje tam przerzucać winę na ministra Piechocińskiego, tyle że odpowiedzialny za górnictwo był w ministerstwie Tomasz Tomczykiewicz, polityk Platformy - dodał Kolorz, który zaznaczył także nie tylko Bieńkowska, ale cała Platforma była zatem świetnie zorientowana w trudnej sytuacji górnictwa.

- Wielokrotnie informowaliśmy rząd, że okręt zaczyna tonąć, ale nie było reakcji! - zauważył szef śląsko-dąbrowskiej „Solidarności”.

Podkreślił ona jednocześnie, że polityka PO-PSL doprowadziła do tego Unia Europejska nie liczy się z Polska.

- Nie możemy na to pozwalać, a w rządzie, jak widać, jest pełna świadomość, jak to wygląda, a pomimo to udają, że to jest normalne, że mają jakieś osiągnięcia i poprawiają naszą pozycję - dodał Dominik Kolorz, szef śląsko-dąbrowskiej „Solidarności”.

mmil/se.pl

[Fot. YouTube]Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook