Jedynie prawda jest ciekawa

Kolorz: Prezydent liczy tylko na efekt wyborczy

21.05.2015

Górnicy nie wierzą w szczere zainteresowanie prezydenta Bronisława Komorowskiego problemami sektora wydobywczego. „W żadne cudowne przemiany nie wierzę. To, co robi prezydent, jest przemianą obliczoną wyłącznie na efekt wyborczy” – podkreślił Dominik Kolorz, szef śląsko-dąbrowskiej „Solidarności”.

- Zajrzał strach w oczy i ci, którzy są przy korycie przez wiele ostatnich lat, nagle zaczęli udawać kogoś, kim nie są. Nie dajmy się nabrać. A gdzie był pan prezydent Komorowski, kiedy były protesty górnicze i informowaliśmy o problemach? Gdzie był prezydent, gdy Polska podpisała drugi pakiet klimatyczny? Daliśmy się dwa razy ograć jako państwo jak małe dzieci!- podkreśli na łamach „Super Expressu” szef śląsko-dąbrowskiej „Solidarności”.

Przewodniczący odniósł się także do ujawnionego nagrania z rozmowy byłej minister Elżbiety Bieńkowskiej z szefem CBA Pawłem Wojtunikiem, podczas której stwierdzono, że problemy polskiego górnictwa nie były ważne dla ministerstwa gospodarki.

- Z tą smutną oceną minister Bieńkowskiej trudno się nie zgodzić. (…) I ona próbuje tam przerzucać winę na ministra Piechocińskiego, tyle że odpowiedzialny za górnictwo był w ministerstwie Tomasz Tomczykiewicz, polityk Platformy - dodał Kolorz, który zaznaczył także nie tylko Bieńkowska, ale cała Platforma była zatem świetnie zorientowana w trudnej sytuacji górnictwa.

- Wielokrotnie informowaliśmy rząd, że okręt zaczyna tonąć, ale nie było reakcji! - zauważył szef śląsko-dąbrowskiej „Solidarności”.

Podkreślił ona jednocześnie, że polityka PO-PSL doprowadziła do tego Unia Europejska nie liczy się z Polska.

- Nie możemy na to pozwalać, a w rządzie, jak widać, jest pełna świadomość, jak to wygląda, a pomimo to udają, że to jest normalne, że mają jakieś osiągnięcia i poprawiają naszą pozycję - dodał Dominik Kolorz, szef śląsko-dąbrowskiej „Solidarności”.

mmil/se.pl

[Fot. YouTube]CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook