Jedynie prawda jest ciekawa


Kolonko: Petru popełnia duży błąd

16.01.2016

Mariusz Max Kolonko powiedział w swoim internetowym programie „Mówię jak jest” (MaxTV), że Polacy szybko zorientowali się, iż inicjatywa polityczna Ryszarda Petru jest tak naprawdę kontynuacją dogorywającej działalności Platformy Obywatelskiej.

„W mojej ocenie pan Petru popełnia duży błąd polityczny. Organizując aksamitną rewolucję stawia znak równości między Nowoczesną a PO. PO jest radioaktywna. Od PO trzeba się izolować, a nie z nimi utożsamiać. (…) Wszystko, czego bronicie dotyczy starego układu PO w TK i mediach, które były związane z aparatem władzy na skalę nieporównywalną w historii cywilizacji europejskiej. Przecież ci ludzie są znienawidzeni! Tego nie da się obronić, a wy ich bronicie!” - powiedział dziennikarz.

„Telewizja jak jest każdy widzi. Ludzie nienawidzą ludzi z mediów. Ja patrzę na komentarze w sieci. W ludziach jest tyle nienawiści do ludzi w mediach, jakiej nie było nawet w czasach PRL-u” - dodał Kolonko.

Były korespondent „Wiadomości” nie zostawił suchej nitki na Nowoczesnej.

„To Po-bis. Myślę, że Petru zaczął sobie zdawać, że wchodzi w ślepą uliczkę, więc powstał KOD. Pomyślał sobie pewnie: to nie my powinniśmy protestować, demonstracje powinni robić ludzie, od dołu” - zauważył twórca kanału MaxTV.

„Nie, Panie Petru! Ruch społeczny zawsze budzi się od dołu do góry, a nie od góry do dołu. I tego nie wygracie! Nie jesteście w stanie tego wygrać! (…) Ludzie się z was śmieją. (…) W opinii społeczeństwa Nowoczesna to Platforma Obywatelska bis” - zaznaczył Mariusz Max Kolonko.

Dziennikarz podkreślił, że PiS musi działać szybko i zdecydowanie.

„W mojej ocenie pan prezes Kaczyński rozgrywa tę partię szachów bezbłędnie. Są pewne błędy taktyczne, ale one są w tej chwili nieistotne. Jeśli oni chcą rządzić dobrze, muszą te sprawy uporządkować, ponieważ są to sprawy, które rzuciła im na podwórku poprzednia władza jak granat z opóźnionym zapłonem. (..) Jeśli w ciągu 2 lat nie będziecie widzieli poprawy w swoich kieszeniach, oni mają problem. (…) Zamach na III i IV władzę- jak oni to mówią – był konieczny” - mówił Kolonko.

gah

[fot. YouTube]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook