Jedynie prawda jest ciekawa


Kolonko o polityce zagranicznej Trumpa

04.05.2016

Donald Trump, który po rezygnacji Teda Cruza może być już pewien nominacji Partii Republikanów w wyborach na prezydenta USA przedstawił wizję swojej polityki zagranicznej.

Ocenił, że obecna polityka Stanów Zjednoczonych to katastrofa. Wymienił najważniejsze założenia - gospodarka, składki sojuszników na zbrojenia, sojusznicy muszą wiedzieć, że mogą polegać na Ameryce. O szczegółach z Nowego Jorku donosi Mariusz Max Kolonko.

Trump zwrócił uwagę, że należy odbudować gospodarkę, żeby odrodzić silną pozycję militarną Stanów Zjednoczonych. Zwrócił uwagę, że sojusznicy USA muszą płacić składki na NATO. Z 28 państw tylko cztery płacą 2 proc. dochodu narodowego. Trump powiedział, że jeżeli te państwa nie będą płacić składek w odpowiedniej wysokości, będą musiały się bronić same. Wskazał, że sojusznicy USA nie są pewni, Ameryka jest ich przyjacielem. Przykładem jest Polska. Donald Trump pokazał, że Barack Obama porzucił koncepcję budowy tarczy antyrakietowej w Polsce i Czechach.

Kandydat Partii Republikańskiej na prezydenta USA mówił też, że jednym z głównym celów polityki zagranicznej będzie zwalczanie radykalnego islamu. To mają być tak ważne założenia jak założenia dotyczące zimnej wojny. Nie podał jednak szczegółów, bo Ameryka nie może być przewidywalna w działaniach militarnych jak do tej pory.

Hasłem Trumpa jest "America first", czyli Ameryka przede wszystkim, Ameryka na pierwszym miejscu w polityce zagranicznej. Max Kolanko powiedział, że przemówienie Trumpa było w duchu nacjonalistycznym. Dodał, że nacjonalizm może być siłą konstruktywną. Kolonko powiedział, że nie należy się bać amerykańskiego nacjonalizmu, bo może okazać się jedyną siłą, która obroni cywilizację zachodnią. Kolonko ocenił, że gdyby któryś z polskich polityków wygłosił takie przemówienie jak Trump, Polska musiałaby się tłumaczyć przed Komisją Europejską.

ZOBACZ FILM:

http://www.superstacja.tv/wiadomosc/2016-04-29/swiat-wedlug-trumpa-milioner-o-swojej-wizji-polityki-zagranicznej/

[fot.youtube.com]

superstacja.tv/tp

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook