Jedynie prawda jest ciekawa


Kołodziejski we "wSieci": PO - Za, a nawet przeciw imigrantom

16.05.2017

"Promocja muzułmańskiej imigracji poniosła w Polsce całkowitą klęskę i opozycja zaczyna wyciągać z tego wnioski".

Polityka imigracyjna prowadzona przez rząd Beaty Szydło ma tylko jeden cel: zapewnienie bezpieczeństwa obywatelom. Z kolei PO, która dotąd namawiała Polaków, by otworzyli swoje domy przed muzułmanami, zaczyna kluczyć i wypierać się własnych słów – pisze w swoim artykule najnowszym numerze tygodnika „wSieci” Konrad Kołodziejski.

Komentator polityczny tygodnika próbuje wyjaśnić ostatnią woltę, której dopuściła się Platforma Obywatelska, także wobec własnych wyborców.

Nic dziwnego, że Platforma Obywatelska nagle zmienia zdanie w sprawie przyjmowania uchodźców. Przyczyną tego zwrotu są badania opinii publicznej. Według kwietniowego sondażu CBOS aż 74 proc. badanych sprzeciwia się przyjmowaniu przez nasz kraj imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki, przybywających do krajów Unii Europejskiej. Zwolenników relokacji jest zaledwie 22 proc., przy czym odsetek ten ciągle się zmniejsza. Oznacza to, że promocja muzułmańskiej imigracji poniosła w Polsce całkowitą klęskę i opozycja zaczyna wyciągać z tego wnioski – zaznacza Kołodziejski.

Jak zatem oceniać ostatnie deklaracje lidera Platformy Obywatelskiej? Konrad Kołodziejski próbuje znaleźć i na to odpowiedź.

Problem w tym, że dotąd, gdy tylko rząd – zgodnie z dzisiejszymi postulatami Schetyny – prowadził podmiotową politykę w Brukseli, PO i jej akolici organizowali przeciwko niemu opozycję za granicą oraz urządzali histerię pod bałamutnym hasłem, że prawica chce doprowadzić do wyjścia Polski z Unii Europejskiej. Trudno więc uwierzyć w rzeczywistą przemianę Platformy. Trudno też traktować to w kategorii żartu, jak chciałaby posłanka Izabela Leszczyna z PO, próbująca nieudolnie tłumaczyć nagłą woltę swojej partii. Bo jeśli Grzegorz Schetyna rzeczywiście zażartował sobie, twierdząc, że nie chce przyjmowania imigrantów muzułmańskich, to odtąd nie da się traktować żadnych jego deklaracji poważnie. Jeśli byłoby więc tak, jak mówi posłanka Leszczyna – to Schetyna popełnił właśnie polityczne harakiri (…). Bardziej prawdopodobna interpretacja to cynizm. PO gotowa jest zmieniać zdanie o 180 stopni w zależności od aktualnego interesu politycznego partii. Gdy trzeba być za imigrantami – jest za imigrantami, gdy bardziej opłaca się być przeciw – w ciągu jednego dnia całą swoją dotychczasową retorykę wywraca do góry nogami – zauważa publicysta.

Czy taka postawa nie zrazi jednak wielu wyborców partii? Na to pytanie odpowiada na Twitterze cytowany przez Konrada Kołodziejskiego prof. Stanisław Żerko, – Dla PO zmienić zdanie o 180 stopni to jak splunąć. Mam nadzieję, że za dwa lata wyborcy będą to pamiętać – czytamy w artykule.

Więcej o wolcie Platformy Obywatelskiej w sprawie imigrantów w najnowszym numerze tygodnika „wSieci”, dostępnym w sprzedaży od 15 maja, także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html. Zapraszamy też do subskrypcji tygodnika w Sieci Przyjaciół – www.siecprzyjaciol.pl.

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook