Jedynie prawda jest ciekawa


Kołodziejski we "wSieci" o "dzikiej żądzy odwetu"

19.04.2017

Zdążyliśmy się już przyzwyczaić do antyrządowych demonstracji i coraz bardziej wulgarnych zachowań i haseł skierowanych w stronę zwolenników prawicy. W nowym wydaniu tygodnika „wSieci” Konrad Kołodziejski analizuje strategię, którą przyjęła antypisowska opozycja i odkrywa przed czytelnikiem ponure wnioski, jakie z niej płyną.

"W 2015 r. po wygranej PiS dotychczasowy układ rządzący nie pogodził się z utratą władzy, zamiast tego proklamował powstanie „totalnej opozycji” i dziś planuje rozwiązania, które mają uniemożliwić prawicy ponowne objęcie rządów w przyszłości".    

"To właśnie efektem tych „rozwiązań” są nasilające się podziały w społeczeństwie i ciągłe zaostrzanie przekazu środowisk związanych z opozycją" - dowodzi publicysta „wSieci”. 

"Strategia totalnej opozycji przyjęta przez obóz antypisowski jest ważnym elementem planowanej wendety. Platforma odmawiająca dzisiaj jakiejkolwiek współpracy z rządzącą prawicą i negująca wszystkie niemalże posunięcia rządu, próbuje utrwalić jego wizerunek jako władzy narzuconej i w związku z tym bezprawnej". Zdaniem Konrada Kołodziejskiego utrwalenie mylnego obrazu bezprawności obecnej władzy w społeczeństwie ma posłużyć do usprawiedliwienia zachowania jej przeciwników, które w normalnych warunkach byłoby nie do zaakceptowania. 

"Problem w tym, że anty-PiS nie chce budować wspólnego państwa z prawicą. Jej rządy traktowane są jako incydent, który trzeba przeczekać. Po wymarzonym przez opozycję odsunięciu PiS państwo i jego instytucje mają  być całkowicie wyczyszczone. Ma być znowu „tak jak było”.  Publicysta zauważa, że taki mechanizm przejmowania władzy właściwy jest dla państw nierozwiniętych i nieobytych z demokracją, a tym samym podatnych na propagandę i manipulację, która staje się coraz bardziej bezczelna. 

"Nawoływaniom do zemsty służyć ma plugawienie prawicy, odbieranie jej zwolennikom ludzkich cech czy zwykłe lżenie chętnie podchwytywane przez media liberalne, tak jak w przypadku niejakiego Pawła Ćwieka, nazywanego przez „Gazetę Wyborczą” popularnym pisarzem (choć nikt o nim nie słyszał), który zasłużył sobie na ten komplement, nazywając Jarosława Kaczyńskiego „zapyziałym ch…kiem” i „obleśną gnidą”. 

Podobnie o wyborcach prawicy wypowiadał się prof. Ludwik Turko, twierdząc w wywiadzie dla „Wyborczej”, że są to osobnicy „bekający”, sikający i plujący na podłogę". Taka narracja „totalnej opozycji” nakierowana jest przede wszystkim zohydzenie obecnej władzy obywatelom z bardzo płytkich pobudek, kosztem pogłębienia i tak już wyraźnych podziałów między Polakami. "Uczestnicy antypisowskich zadym i ich cisi zwolennicy wielokrotnie dawali do zrozumienia, że gardzą każdym, kto odwołuje się do konserwatywnych wartości. To dla dużej części liberalnej lewicy nie są współobywatele, to lokalne plemię, które zdołało przechwycić władzę. Coraz częściej w Polsce zwycięża logika Hutu i Tutsi". 

Analiza publicystyczna Konrada Kołodziejskiego dotycząca planów opozycji, na łamach nowego numeru tygodnika „wSieci”. W sprzedaży już od 18 kwietnia, także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.  Zapraszamy też do subskrypcji tygodnika w Sieci Przyjaciół www.SiećPrzyjaciół.pl. 

kk/Fratria

[fot. Fratria]

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 3. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 4. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 5. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 6. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 7. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook