Jedynie prawda jest ciekawa


Kołodziejski we "wSieci" o "dzikiej żądzy odwetu"

19.04.2017

Zdążyliśmy się już przyzwyczaić do antyrządowych demonstracji i coraz bardziej wulgarnych zachowań i haseł skierowanych w stronę zwolenników prawicy. W nowym wydaniu tygodnika „wSieci” Konrad Kołodziejski analizuje strategię, którą przyjęła antypisowska opozycja i odkrywa przed czytelnikiem ponure wnioski, jakie z niej płyną.

"W 2015 r. po wygranej PiS dotychczasowy układ rządzący nie pogodził się z utratą władzy, zamiast tego proklamował powstanie „totalnej opozycji” i dziś planuje rozwiązania, które mają uniemożliwić prawicy ponowne objęcie rządów w przyszłości".    

"To właśnie efektem tych „rozwiązań” są nasilające się podziały w społeczeństwie i ciągłe zaostrzanie przekazu środowisk związanych z opozycją" - dowodzi publicysta „wSieci”. 

"Strategia totalnej opozycji przyjęta przez obóz antypisowski jest ważnym elementem planowanej wendety. Platforma odmawiająca dzisiaj jakiejkolwiek współpracy z rządzącą prawicą i negująca wszystkie niemalże posunięcia rządu, próbuje utrwalić jego wizerunek jako władzy narzuconej i w związku z tym bezprawnej". Zdaniem Konrada Kołodziejskiego utrwalenie mylnego obrazu bezprawności obecnej władzy w społeczeństwie ma posłużyć do usprawiedliwienia zachowania jej przeciwników, które w normalnych warunkach byłoby nie do zaakceptowania. 

"Problem w tym, że anty-PiS nie chce budować wspólnego państwa z prawicą. Jej rządy traktowane są jako incydent, który trzeba przeczekać. Po wymarzonym przez opozycję odsunięciu PiS państwo i jego instytucje mają  być całkowicie wyczyszczone. Ma być znowu „tak jak było”.  Publicysta zauważa, że taki mechanizm przejmowania władzy właściwy jest dla państw nierozwiniętych i nieobytych z demokracją, a tym samym podatnych na propagandę i manipulację, która staje się coraz bardziej bezczelna. 

"Nawoływaniom do zemsty służyć ma plugawienie prawicy, odbieranie jej zwolennikom ludzkich cech czy zwykłe lżenie chętnie podchwytywane przez media liberalne, tak jak w przypadku niejakiego Pawła Ćwieka, nazywanego przez „Gazetę Wyborczą” popularnym pisarzem (choć nikt o nim nie słyszał), który zasłużył sobie na ten komplement, nazywając Jarosława Kaczyńskiego „zapyziałym ch…kiem” i „obleśną gnidą”. 

Podobnie o wyborcach prawicy wypowiadał się prof. Ludwik Turko, twierdząc w wywiadzie dla „Wyborczej”, że są to osobnicy „bekający”, sikający i plujący na podłogę". Taka narracja „totalnej opozycji” nakierowana jest przede wszystkim zohydzenie obecnej władzy obywatelom z bardzo płytkich pobudek, kosztem pogłębienia i tak już wyraźnych podziałów między Polakami. "Uczestnicy antypisowskich zadym i ich cisi zwolennicy wielokrotnie dawali do zrozumienia, że gardzą każdym, kto odwołuje się do konserwatywnych wartości. To dla dużej części liberalnej lewicy nie są współobywatele, to lokalne plemię, które zdołało przechwycić władzę. Coraz częściej w Polsce zwycięża logika Hutu i Tutsi". 

Analiza publicystyczna Konrada Kołodziejskiego dotycząca planów opozycji, na łamach nowego numeru tygodnika „wSieci”. W sprzedaży już od 18 kwietnia, także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.  Zapraszamy też do subskrypcji tygodnika w Sieci Przyjaciół www.SiećPrzyjaciół.pl. 

kk/Fratria

[fot. Fratria]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook