Jedynie prawda jest ciekawa


Kołodziejski we "wSieci": Feministki walczą ze zwykłymi kobietami

08.03.2017

"Współczesny feminizm nie jest ruchem w obronie kobiet. Przeciwnie, jego głównym celem jest walka z kobiecością" – pisze w najnowszym numerze tygodnika „wSieci” Konrad Kołodziejski.

"Wiedźmy szykują ścianę furii, aby pomachać biskupom – tak z grubsza wygląda program Międzynarodowego Strajku Kobiet zapowiedzianego w Warszawie 8 marca. Właściwie to w strajk powinien się nazywać Międzygalaktyczny, bo lata świetlne dzielą pomysły wojujących feministek od realnych problemów większości kobiet w Polsce" – pisze Konrad Kołodziejski.

Co stanowi  istotę protestu feministek? "Aktywistki feministyczne nie walczą z mężczyznami, ich naturalnym wrogiem są zwykłe kobiety, które – zamiast ekscytować się scenami seksu oralnego z figurą papieża – biegną po pracy, aby odebrać dziecko ze szkoły i… znajdują w tym sens. Wojujące feministki nie są w  stanie tego pojąć, odrzucają kobiecość i macierzyństwo, a rodziny nienawidzą. Nie wiem, czy wynika to z jakichś osobistych traum z dzieciństwa, czy z nieumiejętności nawiązania trwałej relacji z mężczyzną, trudno jednak oprzeć się wrażeniu, że to rodzaj społecznej dysfunkcji. Starają się jednak za wszelką cenę, aby owa dysfunkcja nabrała charakteru kulturowej normy" – pisze autor.

Jednocześnie publicysta zauważa, że mamy do czynienia z typowym dla dyskursu feministycznego falsyfikowaniem rzeczywistości: "Wpisywanie się współczesnej ideologii feministycznej w dyskurs mniejszościowy umożliwiło w ciągu ostatnich 40 lat przeforsowanie wielu postulatów tego ruchu. Ciągle nie udało się jednak dokonać najważniejszego – unieważnienia kategorii płci i zamiany ich na „orientacje psychoseksualne”. Kobieta nadal jest kobietą, a mężczyzna – mężczyzną. Stąd coraz silniejsze starania, aby – obok promocji „wyzwolonej” zmaskulinizowanej kobiety – propagować nowy, zniewieściały wzorzec mężczyzny, egoistycznego narcyza, wolnego od jakichkolwiek zobowiązań i odpowiedzialności"  - czytamy w tekście. 

Więcej o współczesnym feminizmie i o rzekomej wojnie „w obronie kobiet” w najnowszym numerze tygodnika „wSieci”, dostępnym w sprzedaży od 6 marca, także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.

Zapraszamy też do subskrypcji tygodnika w Sieci Przyjaciół – www.siecprzyjaciol.pl.

kk/PAP/Bartłomiej Zborowski/Fratria

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook