Jedynie prawda jest ciekawa


Kołodziejski: Schetyna chce demontażu Polski

13.04.2017

„Odczłowieczyć, zelżyć ludzi prawicy, wyeliminować ich z życia publicznego, a jednocześnie zabezpieczyć struktury państwa tak, aby nigdy nie posłużyłyby prawicy do przejęcia władzy” - taki zdaniem Konrada Kołodziejskiego jest główny cel PO.

W swoim komentarzu dla portalu wPolityce.pl Konrad Kołodziejski ocenia wizję Polski według Grzegorza Schetyny. Publicysta zauważa, ze tej formacji wiatru w żagle dodały sondaże. 

„PO jest tą główną siłą, z którą PiS najprawdopodobniej przyjdzie się zmierzyć przy okazji następnych wyborów” - mówi Kołodziejski. 

„Pewien przedsmak tego, co Grzegorz Schetyna szykuje Polakom po, w jego mniemaniu wygranych wyborach w 2019 r. przekazał już podczas debaty sejmowej, w której głosowano nad wnioskiem o wotum nieufności dla premier Szydło” - zauważa publicysta. 

Zdaniem Kołodziejskiego, choć można było się spodziewać, że wystąpienie szefa PO będzie tym wystąpieniem programowym, to jednak przekaz ograniczył się do jednego: krytykowania PiS. 

I jak podkreśla jeszcze komentator, pojawiła się także „zapowiedź rozliczeń” obecnie rządzących. 

„To jest właśnie clou tego, co chciałaby Platforma Obywatelska zaproponować Polakom. A chciałaby zaproponować, oprócz tego, żeby było tak jak było, żeby PiS zostało ukarane za to, że ośmieliło się przejąć władzę” - mówi Kołodziejski, zaznaczając również, że jest to powtórka narracji antypisowskiej, która przekonuje, że partia Jarosława Kaczyńskiego władzę sprawuje bezprawnie. 

„Odczłowieczyć, zelżyć ludzi prawicy, wyeliminować ich z życia publicznego, a jednocześnie zabezpieczyć struktury państwa tak, aby nigdy nie posłużyłyby prawicy do przejęcia władzy” - taki zdaniem Kołodziejskiego jest główny cel PO. 

Jak podkreśla, widać to ewidentnie w hasłach likwidacji urzędów wojewódzkich i decentralizacji państwa. 

„Ale ja w dalszym ciągu czekam na to, aby Grzegorz Schetyna przedstawił jakikolwiek konstruktywny plan na Polskę, bo to, co dotychczas prezentuje, to demontaż” - zakończył komentarz Kołodziejski.

ak/wPolityce.pl 

[fot. wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. 1270facebookstefczyk 25.04.2018

  Tych słów już nie napiszesz na Facebooku

  Nowy regulamin największego portalu społecznościowego wchodzi w życie 25 maja

 2. 1270twitterPOl 25.04.2018

  „Im zależy tylko na pieniądzach. Wykorzystują swoje niepełnosprawne dzieci”

  Za nami kolejne godziny protestu opiekunów dzieci niepełnosprawnych. Mimo szerokich propozycji ze strony rządu, protestujący nie zamierzają ustąpić. Jeszcze kilka dni temu zastanawialiśmy się kto im płaci

 3. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 4. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 5. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 6. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 7. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook