Jedynie prawda jest ciekawa


Kołodziejski: Schetyna chce demontażu Polski

13.04.2017

„Odczłowieczyć, zelżyć ludzi prawicy, wyeliminować ich z życia publicznego, a jednocześnie zabezpieczyć struktury państwa tak, aby nigdy nie posłużyłyby prawicy do przejęcia władzy” - taki zdaniem Konrada Kołodziejskiego jest główny cel PO.

W swoim komentarzu dla portalu wPolityce.pl Konrad Kołodziejski ocenia wizję Polski według Grzegorza Schetyny. Publicysta zauważa, ze tej formacji wiatru w żagle dodały sondaże. 

„PO jest tą główną siłą, z którą PiS najprawdopodobniej przyjdzie się zmierzyć przy okazji następnych wyborów” - mówi Kołodziejski. 

„Pewien przedsmak tego, co Grzegorz Schetyna szykuje Polakom po, w jego mniemaniu wygranych wyborach w 2019 r. przekazał już podczas debaty sejmowej, w której głosowano nad wnioskiem o wotum nieufności dla premier Szydło” - zauważa publicysta. 

Zdaniem Kołodziejskiego, choć można było się spodziewać, że wystąpienie szefa PO będzie tym wystąpieniem programowym, to jednak przekaz ograniczył się do jednego: krytykowania PiS. 

I jak podkreśla jeszcze komentator, pojawiła się także „zapowiedź rozliczeń” obecnie rządzących. 

„To jest właśnie clou tego, co chciałaby Platforma Obywatelska zaproponować Polakom. A chciałaby zaproponować, oprócz tego, żeby było tak jak było, żeby PiS zostało ukarane za to, że ośmieliło się przejąć władzę” - mówi Kołodziejski, zaznaczając również, że jest to powtórka narracji antypisowskiej, która przekonuje, że partia Jarosława Kaczyńskiego władzę sprawuje bezprawnie. 

„Odczłowieczyć, zelżyć ludzi prawicy, wyeliminować ich z życia publicznego, a jednocześnie zabezpieczyć struktury państwa tak, aby nigdy nie posłużyłyby prawicy do przejęcia władzy” - taki zdaniem Kołodziejskiego jest główny cel PO. 

Jak podkreśla, widać to ewidentnie w hasłach likwidacji urzędów wojewódzkich i decentralizacji państwa. 

„Ale ja w dalszym ciągu czekam na to, aby Grzegorz Schetyna przedstawił jakikolwiek konstruktywny plan na Polskę, bo to, co dotychczas prezentuje, to demontaż” - zakończył komentarz Kołodziejski.

ak/wPolityce.pl 

[fot. wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook