Jedynie prawda jest ciekawa


Kołodziejski: Polacy są za reformą edukacji

28.03.2017

„Z sondażu CBOS poświęconego reformie edukacji wynika, że większość Polaków, zwłaszcza tych, którzy mają dzieci w wieku szkolnym, popiera wprowadzaną przez rząd reformę edukacji. Okazuje się, że Polacy nie tylko popierają tę reformę, ale uważają, że przyniesie ona również poprawę jakości nauczania” - mówi w wideokomentarzu Konrad Kołodziejski, publicysta tygodnika „wSieci”.

Podkreśla, że wszystkie argumenty, jakie pojawiają się w dyskusji nad reformą edukacji po stronie opozycyjnej, przy okazji zbierania podpisów pod wnioskiem o referendum edukacyjnym, zostają przez ten sondaż obalone.

„Jeszcze raz podkreślę. Okazuje się, że Polacy są za reformą edukacji, chcą przywrócenia ośmioletniej szkoły podstawowej i czteroletniej szkoły średniej. Nie chcą gimnazjów. Wśród rodziców, którzy posiadają dzieci w wieku gimnazjalnym, większość również opowiada się za likwidacją gimnazjów. Trudno o lepszą rekomendację dla reformy edukacji, niż głos rodziców, których dzieci są w tej chwili w gimnazjum. Oni również są za ich likwidacją. Okazuje się, że reforma jest rzeczywiste oczekiwana” - stwierdził publicysta.

Publicysta zastanawia się jednak, gdzie w tym wszystkim leży problem, bo niewątpliwie jakiś jest.

„Problem jest w tym, że bardzo wiele osób, również tych, którzy popierają zmiany proponowane przez rząd, boi się chaosu. Boi się tego, że w trakcie wprowadzania reformy w życie dojdzie do zamieszania i chaosu, na czym stracą ich dzieci. To bardzo poważny problem, z którym powinien się w tej chwili zmierzyć rząd.

Zwrócił również uwagę na pewne problemy rządu z komunikacją. Przyznał, że owszem, rząd zrobił to, czego większość Polaków chce, ale polityka rządu nie powinna się kończyć na wprowadzeniu tej reformy.

„W dalszym ciągu powinna być prowadzona polityka informacyjna. Rząd powinien cały czas komunikować się ze społeczeństwem, pokazywać różne posunięcia, które zapobiegną temu, czego boją się rodzice”

Publicysta zauważa, ze to niedopatrzenie rządu wykorzystuje opozycja, która próbuje wokół reformy edukacji zbierać punkty w walce z rządem. Przypomniał także, że za czasów PO gimnazja były powszechnie krytykowane. Zaczęto je chwalić dopiero, kiedy rząd PiS zaczął wprowadzać swoją reformę.

[fot. youtube,com]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook