Jedynie prawda jest ciekawa


Kołodziejski odpowiada na ataki Żakowskiego

19.08.2016

Konrad Kołodziejski napisał dla "Rzeczypospolitej" felieton, w kontekście sprawy grobu Bieruta, w którym stwierdził, że liberalna lewica broni komunistycznych zbrodniarzy. Spotkało się to z szybką reakcją Jacka Żakowskiego.

"Jeżeli cokolwiek w tej sprawie urąga przyzwoitości, to nie napis na grobie Bieruta, lecz sama obecność jego grobu wśród kwater bohaterów" - stwierdził Kołodziejski w felietonie. 

"Jeśli ktokolwiek został tu poniżony, to nie Bierut, lecz jego ofiary. Bierut jest po prostu wrzodem na Powązkach, który już dawno powinien zostać stamtąd usunięty i przeniesiony w ustronne miejsce na zwykłym cmentarzu" – napisał dalej. 

Autor zwrócił uwagę, że nie będzie zgody w tej sprawie, ponieważ liberalnej lewicy bliżsi są enkawudziści niż akowcy, a bohaterką nazywa się komunistkę, która wymyła grób Bieruta. 

"Liberalna lewica, gotowa domagać się głów – i słusznie – za każdą namalowaną na murach swastykę czy antysemicki napis, przestaje być wrażliwa, gdy chodzi o symbole komunizmu. Trudno to odczytywać inaczej, jak życzliwość wobec ideologii, która skazała na śmierć dziesiątki milionów ludzi i doprowadziła połowę Europy do cywilizacyjnej katastrofy" – stwierdził Kołodziejski. 

Zauważył, że próba przywrócenia historycznej sprawiedliwości ofiarom komunizmu i potępienie zbrodniarzy spotyka się z agresją lewicy. Ocenia, że postępowcy solidaryzują się bardziej z katami, niż dzielnymi ofiarami. 

Wkrótce felieton doczekał się odpowiedzi Jacka Żakowskiego, który w Radiu TokFM postawił Kołodziejskiemu parę "zarzutów". Tę sytuację autor felietonu opisał na swoim profilu na Facebooku. 

"... najpierw dokonał drobnej manipulacji, sugerując, że mam na myśli starych lewicowców w rodzaju Daszyńskiego czy Pużaka i zarzucając mi nieuctwo, a potem przeszedł do tradycyjnych insynuacji, że teksty, które piszę są formą poszukiwania posady - jak rozumiem w rządzie pisowskim" - czytamy we wpisie Kołodziejskiego. 

Dowiadujemy się również, że określono go jako "szajsowatego redaktora".  

"Nie będę nawet polemizował z tymi bredniami, każdy kto mnie trochę dłużej zna, wie, jakie mam poglądy. Bardziej niesmaczne są rozważania Żakowskiego na temat mojej obecności w Rzepie w stylu: co taki faszysta jak jak ja, tam właściwie robi?" - napisał. 

"Odpowiem tak: po prostu piszę, co myślę i dopóki nikt mnie za to z łamów Rzepy nie wyrzuca, pisał będę. Na szczęście to nie Żakowski i jego środowisko o tym decyduje" – stwierdził Kołodziejski. 


ak/Rp.pl/Facebook

[fot. YouTube]

Warto poczytać

 1. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook