Jedynie prawda jest ciekawa

Kolejny atak Gazety Wyborczej na Kościół! Szukają kontrowersji w katechizmie katolickim

05.06.2017

Redakcja gazety Adama Michnika znów na tropie. Tym razem dziennikarze szukają homofobicznych treści w Katechizmie Kościoła Katolickiego.

To na jego podstawie powstał modlitewnik komunijny "Przyjdź, Panie Jezu", w którym czytamy m. in.:"Grzech sodomski to współżycie osób tej samej płci wołające o pomstę do nieba”. Zdaniem Anny Strzałkowskiej ze stowarzyszenia Tolerado, która komentuje "kontrowersyjne" treści dla Gazety, tego typu stawianie sprawy to "lekcja homofobii".

Gazeta zauważa, że dzieci z parafii Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy w Redzie uczą się z modlitewnika o grzechach wołających o „pomstę do nieba”. 

Wśród nich, powtórzmy - zgodnie z katechizmem katolickim - wymienione są cztery grzechy:

- umyślne zabójstwo

- grzech sodomski

- uciskanie ubogich, wdów i sierot

- zatrzymywanie zapłaty robotnikom (pracownikom).

I dokładnie tego - co może szokować niewprawionych w nauczaniu Kościoła - uczą się dzieci w Redzie, które korzystają z modlitewnika z wydawnictwa WAM. Publikację przygotował ksiądz Stanisław Groń, który nie odważył się zmienić tradycji katechizmu katolickiego. Ten jest w kwestii grzechów wołających o pomstę do nieba dość precyzyjny. 

Być może następnym razem należałoby poprosić o przygotowanie publikacji przygotowujących dzieci do I Komunii Świętej Gazetę Wyborczą i przedstawicieli stowarzyszenia Tolerado? Z pewnością mogliby twórczo rozwinąć Pismo Święte i powiedzieć chrześcijanom co jeszcze robią źle.

AC

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook