Jedynie prawda jest ciekawa


Kolejne uderzenie tajfunu "Vincent"

15.03.2013

"To nie społeczeństwo polskie tęskni za bolszewizmem, tylko właśnie jego ukochana władza i fiskus, które dobitnie pokazują polskiemu społeczeństwu gest Kozakiewicza" - uważa Janusz Szewczak.

Absurdalne i niemoralne propozycje polskiego fiskusa dopiero się rozkręcają. Polska staje się państwem odpowiedzialności zbiorowej, totalnego fiskalizmu i legislacyjnego bezprawia. Raz, dwa, trzy płacisz Ty – na kogo popadnie na tego bęc. Ponieważ finanse publiczne toną, wali się w gruzy budżet państwa, gasną dochody podatkowe, władza i rząd premiera D. Tuska idzie na całość i na niebezpieczne skróty.

"Sztukmistrz z Londynu" zamierza więc łupić jak leci. Widocznie to miał na myśli „spożywczy aktor” – celebryta D. Olbrychski zarazem specjalista od kaszanek i kiełbas z Biedronki, twierdząc, że znowu chcemy bolszewii. To nie społeczeństwo polskie tęskni za bolszewizmem, tylko właśnie jego ukochana władza i fiskus, które dobitnie pokazują polskiemu społeczeństwu gest Kozakiewicza.

Jesteśmy właśnie świadkami bezceremonialnego gwałcenia Polskiej Konstytucji i łamania zasad prawnych, m.in. zasady równości wobec prawa, ochrony praw nabytych i interesów w toku, równości i niedyskryminowania podmiotów gospodarczych, zasady wolnej konkurencji czy zakazu zmiany przepisów podatkowych w trakcie roku podatkowego, a nawet zasady nie działania prawa wstecz. Szereg proponowanych przez MF rozwiązań fiskalnych jest też niezgodnych z dyrektywami UE. Ponieważ coroczne, straty na towarach akcyzowych z powodu przemytu i zorganizowanej przestępczości mafijnej osiągnęły pod „czujnym okiem” MF J.V. Rostowskiego rekordowe rozmiary ok. 7-10 mld zł, fiskus postanowił wreszcie, przy najmniejszym wysiłku logistycznym i intelektualnym, zmienić przepisy ustawy o VAT, dotyczące m.in. tzw. przestępstw karuzelowych. Ale zamiast udać się po radę do specjalistów, ot choćby Instytutu Studiów Podatkowych – prof. W. Modzelewskiego, lub choćby sięgnąć tylko do zdrowego rozsądku, postanowił ograniczyć wyłudzenia VAT-u, wprowadzając odpowiedzialność zbiorową uczciwych nabywców, klientów czy przedsiębiorców, robiąc z siebie znachora – cudotwórcę. Nowe zasady odpowiedzialności za zobowiązania podatkowe, wprowadzają współodpowiedzialność uczciwego nabywcy. Będzie on teraz płacił VAT i odpowiadał całym swoim majątkiem za niezapłacony podatek przez sprzedawcę – oszusta czy firmę „krzak”. Kupiłeś paliwo na stacji benzynowej, a stacja nie zapłaciła podatku VAT? Będziesz bulił. Zbudowałeś dom ze stali, za którą importer czy skład budowlany nie zapłaciły podatku, bo np. zniknęły – będziesz płacił itd. itd. Będzie obowiązywać domniemanie działania w złej wierze nabywcy. Kupiłeś taniej złote obrączki musiałeś wiedzieć, że to od przestępcy, pasera czy oszusta – teraz płać frajerze.

Propozycje MF mają na celu zbiorową odpowiedzialność podmiotów gospodarczych, gospodarstw domowych i obywateli. Totalna inwigilacja i fiskalizacja zachowań gospodarczych, społecznych, penalizacja połączona z nieproporcjonalnymi i nieuczciwymi obciążeniami finansowymi, jak choćby słynna już wojna radarowa J.V.Rostowskiego z polskimi kierowcami, wręcz rozkwitają z dnia na dzień i przyjmują coraz bardziej niebezpieczną formę. Ukryte formy opodatkowania pod płaszczykiem opłat, kar, grzywien, ograniczenia ulg i innych rygorów prowadzą do kosmicznych wręcz absurdów. Mieszkańcy miast i właściciele domów, w tym Warszawy, będą płacić za miesięczny wywóz śmieci prawie tyle samo co za roczny podatek od swych nieruchomości, czy za ubezpieczenie na życie i wielokrotnie więcej niż za ubezpieczenie zdrowotne w prywatnym systemie ochrony zdrowia. To musi wzbudzać już nie tyle przerażenie obywateli „zielonej wyspy”, co uśmiechy politowania i odruchy agresji. A przecież takich przykładów mamy ostatnio całe mnóstwo. Oto kilka z nich:

- Od 2014r. podatkiem CIT zostaną objęte nie tylko spółki komandytowo-akcyjne, ale również te zwykłe komandytowe, co będzie prowadzić do podwójnego opodatkowania wspólników.

- Od faktury pro-forma urzędy skarbowe żądają zapłaty jak za normalną fakturę czyli w efekcie mamy żądanie podwójnego płacenia.

- Pięcioletni termin przedawnienia zobowiązań podatkowych stoi pod wielkim znakiem zapytania.

- Ulga rodzinna i internetowa jest dziś w Polsce tylko dla wybranych.

- Nowelizacja kodeksu wykroczeń – kradzież do 1 tys. zł – wkrótce ma to nie być przestępstwo, ale wykroczenie, co doprowadzi do zorganizowanych kradzieży i bankructwa małych sklepów jak i powstania zawodowych grup przestępczych.

- Ktoś nie segreguje śmieci w bloku i nie płaci opłaty śmieciowej nie szkodzi – zapłacą pozostali mieszkańcy.

- Wnioski o interpretacje podatkowe mają być opłacone z góry i możliwe tylko przez Internet.

- Chcesz się leczyć zagranicą niestety resort ograniczy ci to prawo.

- Kupujesz bilet lotniczy dla vice prezesa firmy, nie w każdym przypadku będzie on kosztem.

- Ktoś nie płaci za wspólny garaż, nie szkodzi, ściągnie się od tego kto ma dochody lub jest pierwszy na liście.

- Dostałeś napiwek, opodatkuje się go, ubezpieczyłeś pracownika – nie każdy przypadek będzie można rozliczyć w kosztach.

- Złożyłeś wnioski dowodowe w Urzędzie Skarbowym – są nic nie warte. Urząd skarbowy może je odrzucić w każdej chwili.

- Chcesz karetkę mimo, że płacisz składki zdrowotne i ZUS – zapłać jeszcze raz.

- Dostałeś przelew na konto bankowe, masz kredyt, masz pełnomocnictwo, żadnej tajemnicy bankowej to już nie zagwarantuje, fiskus ci nie daruje, wyśledzi każdy grosz, każdą transakcję.

- Klauzula o unikaniu opodatkowania ma być teraz elastycznie i rozszerzająco traktowana - jako klauzula obejścia prawa - czyli płać jak najwięcej. Czyżby powrót do starego domiaru ?

- Sejm znowelizował ustawę o ochronie gruntów rolnych i leśnych, która pozbawia właścicieli i użytkowników nieruchomości prawa do sądu w sprawach o zmianę kwalifikacji gruntu z rolnego na budowlany. Czyli bez zgody Ministra Rolnictwa nie ma szans na odrolnienie – to ewidentnie niekonstytucyjne.

- Uelastyczni się też Kodeks Pracy – pracownik popracuje 12 godzin i obetnie się mu wynagrodzenie za niedziele, święta i godziny nadliczbowe.

Niestety to nie koniec innowacyjnych rozwiązań podatkowych MF J.V. Rostowskiego zgodnie z hasłem – raz, dwa, trzy płacisz Ty.

Janusz Szewczak, główny ekonomista SKOK-ów

[Fot. PAP]

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook