Jedynie prawda jest ciekawa


Kolejne kłamstwo smoleńskie. Które to już?

04.12.2012

W internecie biją po oczach tytuły: "W czasie rozmowy Jarosława Kaczyńskiego z bratem padło: »lądujcie w Smoleńsku«" czy "To Jarosław Kaczyński kazał bratu lądować".

I zaskoczony czytelnik zadaje sobie pytanie: czy są jakieś nowe ustalenia prokuratury?, a może wyszły na jaw, jakieś nikomu dotąd nieznane nagrania? I czytelnik pchany ciekawością i nieodpartą chęcią poznania prawdy, klika w te tytuły, żeby się dowiedzieć.

 

I w tym właśnie momencie czar manipulacji pryska, bo oto dowiadujemy się, że nie ma żadnych ustaleń, to tylko jeden pan jest przekonany, że tak właśnie było. A tym Panem jest Paweł Deresz, mąż Jolanty Szymanek-Deresz. „Wcześniej czy później zostanie ujawnione nagranie amerykańskich i rosyjskich służb wywiadowczych, które – o czym jestem przekonany – potwierdzi, że w czasie rozmowy Jarosława Kaczyńskiego z Lechem Kaczyńskim padło sformułowanie "Lądujcie koniecznie w Smoleńsku" – mówi "Faktowi" Paweł Deresz o tym, co jego zdaniem stało się 10 kwietnia 2010 roku.” I wszystko staje się jasne. Nawet jeśli takie słowa nie padły, nawet jeśli Jarosław nie kazał bratu lądować, to może gdzieś, komuś jednak zostanie w głowie komunikat, że to Jarosław zabił brata. Jad kłamstwa i nienawiści sączy się wąskim strumieniem do świadomości Polaków.

 

I choć przecież mieliśmy już „cztery próby lądowania”, „jak nie wyląduję, to mnie zabiją”, „jak lądują debeściaki”, czy „Jezu, Jezu” (więcej medialnych wrzutek w sprawie katastrofy smoleńskiej opisuje Marek Pyza w tekście „Co zrobić z niewygodnymi faktami…” w pierwszym numerze dwutygodnika „W Sieci”) to nikogo nic te historie nie nauczyły. To, że media manipulują i przekazują pół prawdy nikogo nie powinno już dziwić. Dziwi natomiast, że ktoś z rodzin ofiar katastrofy z taką chęcią podaje na tacy te kłamstwa. Czy to nie w interesie rodzin ofiar powinno był wyjaśnienie prawdy, całej prawdy i podawanie tylko prawdy?

 

Dorota Łosiewicz

 

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook