Jedynie prawda jest ciekawa


Kolejna hucpa winiarza z Biłgoraja

27.08.2012

Dla hucpy, dla tego, żeby choć trochę dłużej pobyć w bardzo przychylnych mu mediach, jest on w stanie zrobić dowolnej osobie, każde świństwo (tym razem padło na prof. Kleibera) - pisze Zbigniew Kuźmiuk.

Od tygodnia trwa w mediach festiwal winiarza z Biłgoraja, który mając w Sejmie zaledwie 43 posłów, zdaniem tygodnika Wprost, jest w stanie tak zatrząść sceną polityczną, że obecna koalicja Platforma-PSL się rozpadnie i powstanie tzw. rząd fachowców z prezesem PAN prof. Michałem Kleiberem na czele.

Gdybyśmy mieli w tzw. mediach głównego nurtu rzetelnych dziennikarzy, to wystarczyłaby jedna rozmowa z prof. Kleiberem i stałoby się jasne, że do żadnego rządu fachowców się nie wybiera, co więcej winiarz z Biłgoraja nawet się nie pofatygował, żeby z nim porozmawiać przed ogłoszeniem swojej propozycji.

Ten ostatni fakt pokazuje dobitnie z jakiej kategorii człowiekiem mamy do czynienia i że dla hucpy, dla tego, żeby choć trochę dłużej pobyć w bardzo przychylnych mu mediach, jest on w stanie zrobić dowolnej osobie, każde świństwo (tym razem padło na prof. Kleibera).

Realność tej propozycji jest żadna i z tego powodu, że konstruktywne wotum nieufności wymaga aby za tym rozwiązaniem opowiedziało się przynajmniej 231 posłów, a nawet zakładając teoretycznie, że za tzw. rządem fachowców głosowałaby cała obecna opozycja, to tych głosów jest tylko 224.

A jaką opozycją wobec rządu Tuska jest Ruch Palikota, można było zobaczyć podczas prac na projektem ustawy o podwyższeniu wieku emerytalnego do 67 lat.

Mimo, że rząd połamał elementarne zasady konsultacji społecznych (inny projekt ustawy był konsultowany ze związkami zawodowymi, zupełnie inny rząd przysłał do Sejmu), mimo tego, że powołana ad hoc nadzwyczajna komisja sejmowa pracowała nad nim zaledwie klika dni, nie dopuszczając nawet do składania poprawek przez opozycję, posłowie Ruchu Palikota, głosowali za nią na sali plenarnej jak jeden mąż.

Po co więc ta propozycja została złożona? Z trzech powodów. Po pierwsze wbrew pozorom jest wygodna dla Donalda Tuska.

Odwraca uwagę od afery Amber Gold, która uderza w Tuska podwójnie. Jako ojca, który nie przypilnował, żeby jego syn nie uczestniczył w podejrzanych interesach i jako premiera, który rządzi od 5 lat i doprowadził do rozkładu wiele instytucji państwowych.

W tym przypadku na razie dowiedzieliśmy się o funkcjonowaniu aparatu sądowniczego, prokuratury, wreszcie służb skarbowych w województwie pomorskim, a premier Tusk miał na to tylko jeden komentarz, „tym instytucjom zabrakło refleksu”. Prawda, że „ładna” konkluzja.

Po drugie jest wygodna dla samego winiarza z Biłgoraja. Jego notowania kołaczą się w okolicach 5% poparcia i mimo różnych sejmowych ekstrawagancji, nie chcą się ruszyć do góry.

Zaproponowanie konstruktywnego wotum nieufności (co z tego, że nierealne) pozwala, przez jakiś czas, na częste wypowiedzi dla mediów, a to może się w przyszłości przełożyć na pewien wzrost poparcia.

Wreszcie po trzecie może to być dla premiera Tuska wygodna sytuacja,żeby po raz kolejny pogrozić PSL-owi, który co znamienne ustami samego wicepremiera Waldemara Pawlaka, a także byłego marszałka Sejmu Józefa Zycha, zasugerował możliwość poparcia sejmowej komisji śledczej w sprawie Amber Gold.

Winiarz z Biłgoraja przy okazji bowiem złożył jeszcze jedną publiczną propozycję premierowi Tuskowi. Za zgodę Platformy na legalizację związków partnerskich, finansowanie in vitro z budżetu państwa i połączenie ZUS-u i KRUS-u, gotów jest on poprzeć 20-30 projektów ustaw ważnych dla dalszego rządzenia Platformy. Faktycznie jest to więc propozycja wypchnięcia PSL-u z koalicji.

Z tych to powodów (mimo braku zainteresowania tym pomysłem samego prof. Kleibera), mainstreamowe media, będą jeszcze jakiś czas podtrzymywały przy życiu, propozycję winiarza z Biłgoraja, zwłaszcza, że to zainteresowanie potrafi wzmacniać kolejnymi wypowiedziami (jedna z ostatnich to uznanie za niepotrzebne konstytucji, flagi i godła RP jako symboli nacjonalizmu).

Mimo tego, że gołym okiem widać, iż to kolejna tym razem polityczna hucpa tego człowieka, to ponieważ jest wygodna dla premiera Tuska, może funkcjonować w przestrzeni publicznej tak długo jak oczekuje tego szef rządu.

Zbigniew Kuźmiuk

[Fot. PAP/Radek Pietruszka]

Warto poczytać

 1. dawid-winiarski-22072018 22.07.2018

  Cudowne uzdrowienie czy symulacja? Co tak naprawdę się stało nowemu męczennikowi opozycji

  Ostatnie posiedzenie Sejmu wzbudziło spore zainteresowanie opinii publicznej

 2. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 3. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 4. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 5. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 6. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 7. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 8. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook