Jedynie prawda jest ciekawa


Kogut (PiS): Komorowski popełnił wielki błąd

23.07.2015

Senator PiS-u Stanisław Kogut skrytykował na antenie Radia Kraków prezydenta Bronisława Komorowskiego za podpisanie ustawy o in vitro. Zdaniem parlamentarzysty głowa państwa wykluczyła się w ten sposób z Kościoła katolickiego.

„Jeśli chodzi o tę ustawę to pan prezydent ja podpisał. Popełnił wielki błąd. (...) Prezydent podpisał biznes in vitro. Kliniki mają 26 miliardów dochodu rocznie. Dlaczego prezydent nie brał pod uwagę opinii ekspertów? 20 - 30% dzieci z in vitro choruje częściej niż inne dzieci. Dlaczego nie wziął pod uwagę, że jest częsta zachorowalność kobiet na raka jajników czy sutka? Dlaczego nie wziął pod uwagę zawodu surogatek? W Rosji urodziły dzieci dla homoseksualistów” - mówił senator.

Kogut zapowiedział, że Prawo i Sprawiedliwość doprowadzi do odpowiednich zmian w tej kwestii. „Jak wygramy wybory to jest cały zespół, który w uzgodnieniu z episkopatem wprowadzi takie zmiany, żeby ludzie mogli mieć dzieci. Promujemy naprotechnologię” - zaznaczył parlamentarzysta.

Kogut powtórzył, że Komorowski ekskomunikował się podpisaniem ustawy o in vitro. „Jak ktoś jest katolikiem i działa przeciwko własnej wierze to jest decyzja episkopatu. Taka osoba się ekskomunikuje. Jak jestem katolikiem to wierze w sąd ostateczny, wierzę w nawrócenie i w żal za grzechy. Jak pan sobie wyobraża, żebym ja poparł ustawę o leczeniu niepłodności? To kłamstwo. To nie jest leczenie niepłodności. To biznes, który popiera PO i PSL. Biznes in vitro. Dlaczego polski podatnik ma płacić na leczenie dzieci, które rodzą się z ogromnymi wadami? Dlaczego nie płacą kliniki in vitro? Podatki idą od wszystkich ludzi. Tak się utarło, że przed wyborami rząd dryfuje w lewą stronę” - mówił senator PiS.

gah/radiokrakow.pl

[fot. YouTube.com]

Warto poczytać

 1. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 2. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 3. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 4. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 5. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

 6. 1270luckyluck 18.04.2018

  Korwin-Mikke znów odleciał: PiS to komuniści z krzyżem na wierzchu!

  Znany miłośnik Putina, Janusz Korwin Mikke, postanowił znowu zabłysnąć

 7. 1270conchitawurst 16.04.2018

  Najsłynniejszy transwestyta Europy ma HIV

  Smutna prawda o kondycji współczesnego świata. Wurst cierpi na HIV

 8. 1270kuxniarbezwtyd 10.04.2018

  „Ależ to jest obrzydliwe. Orgia cynizmu”

  Niezwykle trafny komentarz redaktora naczelnego tygodnika „Sieci”. Obnażył hipokryzję salonowych dziennikarzy.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook