Jedynie prawda jest ciekawa


Kogut (PiS): Komorowski popełnił wielki błąd

23.07.2015

Senator PiS-u Stanisław Kogut skrytykował na antenie Radia Kraków prezydenta Bronisława Komorowskiego za podpisanie ustawy o in vitro. Zdaniem parlamentarzysty głowa państwa wykluczyła się w ten sposób z Kościoła katolickiego.

„Jeśli chodzi o tę ustawę to pan prezydent ja podpisał. Popełnił wielki błąd. (...) Prezydent podpisał biznes in vitro. Kliniki mają 26 miliardów dochodu rocznie. Dlaczego prezydent nie brał pod uwagę opinii ekspertów? 20 - 30% dzieci z in vitro choruje częściej niż inne dzieci. Dlaczego nie wziął pod uwagę, że jest częsta zachorowalność kobiet na raka jajników czy sutka? Dlaczego nie wziął pod uwagę zawodu surogatek? W Rosji urodziły dzieci dla homoseksualistów” - mówił senator.

Kogut zapowiedział, że Prawo i Sprawiedliwość doprowadzi do odpowiednich zmian w tej kwestii. „Jak wygramy wybory to jest cały zespół, który w uzgodnieniu z episkopatem wprowadzi takie zmiany, żeby ludzie mogli mieć dzieci. Promujemy naprotechnologię” - zaznaczył parlamentarzysta.

Kogut powtórzył, że Komorowski ekskomunikował się podpisaniem ustawy o in vitro. „Jak ktoś jest katolikiem i działa przeciwko własnej wierze to jest decyzja episkopatu. Taka osoba się ekskomunikuje. Jak jestem katolikiem to wierze w sąd ostateczny, wierzę w nawrócenie i w żal za grzechy. Jak pan sobie wyobraża, żebym ja poparł ustawę o leczeniu niepłodności? To kłamstwo. To nie jest leczenie niepłodności. To biznes, który popiera PO i PSL. Biznes in vitro. Dlaczego polski podatnik ma płacić na leczenie dzieci, które rodzą się z ogromnymi wadami? Dlaczego nie płacą kliniki in vitro? Podatki idą od wszystkich ludzi. Tak się utarło, że przed wyborami rząd dryfuje w lewą stronę” - mówił senator PiS.

gah/radiokrakow.pl

[fot. YouTube.com]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook