Jedynie prawda jest ciekawa

Kogut (PiS): Komorowski popełnił wielki błąd

23.07.2015

Senator PiS-u Stanisław Kogut skrytykował na antenie Radia Kraków prezydenta Bronisława Komorowskiego za podpisanie ustawy o in vitro. Zdaniem parlamentarzysty głowa państwa wykluczyła się w ten sposób z Kościoła katolickiego.

„Jeśli chodzi o tę ustawę to pan prezydent ja podpisał. Popełnił wielki błąd. (...) Prezydent podpisał biznes in vitro. Kliniki mają 26 miliardów dochodu rocznie. Dlaczego prezydent nie brał pod uwagę opinii ekspertów? 20 - 30% dzieci z in vitro choruje częściej niż inne dzieci. Dlaczego nie wziął pod uwagę, że jest częsta zachorowalność kobiet na raka jajników czy sutka? Dlaczego nie wziął pod uwagę zawodu surogatek? W Rosji urodziły dzieci dla homoseksualistów” - mówił senator.

Kogut zapowiedział, że Prawo i Sprawiedliwość doprowadzi do odpowiednich zmian w tej kwestii. „Jak wygramy wybory to jest cały zespół, który w uzgodnieniu z episkopatem wprowadzi takie zmiany, żeby ludzie mogli mieć dzieci. Promujemy naprotechnologię” - zaznaczył parlamentarzysta.

Kogut powtórzył, że Komorowski ekskomunikował się podpisaniem ustawy o in vitro. „Jak ktoś jest katolikiem i działa przeciwko własnej wierze to jest decyzja episkopatu. Taka osoba się ekskomunikuje. Jak jestem katolikiem to wierze w sąd ostateczny, wierzę w nawrócenie i w żal za grzechy. Jak pan sobie wyobraża, żebym ja poparł ustawę o leczeniu niepłodności? To kłamstwo. To nie jest leczenie niepłodności. To biznes, który popiera PO i PSL. Biznes in vitro. Dlaczego polski podatnik ma płacić na leczenie dzieci, które rodzą się z ogromnymi wadami? Dlaczego nie płacą kliniki in vitro? Podatki idą od wszystkich ludzi. Tak się utarło, że przed wyborami rząd dryfuje w lewą stronę” - mówił senator PiS.

gah/radiokrakow.pl

[fot. YouTube.com]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook