Jedynie prawda jest ciekawa


Piotr Duda: Postulaty rządu są realizowane

05.03.2016

"Jeżeli słyszę na wiecach KOD-u, że tam są ideały „Solidarności" to się komuś coś pomieszało" - mówił na antenie RMF FM, przewodniczący NSZZ „Solidarność” Piotr Duda.

Gość Krzysztofa Ziemca krytycznie wyraził się o niektórych członkach KOD, którzy działają na szkodę związków zawodowych.

"Jeżeli słyszę na wiecach KOD-u, że tam są ideały "Solidarności", że pani Nowacka mówi, że ona walczyła w idei "Solidarności", to się komuś coś pomieszało. Jeżeli tam są ludzie prawdziwej "Solidarności", a w to nie wierzę, to powinni się z tego związku zawodowego "Solidarność" wypisać, bo na tych wiecach są szefowie partii, którzy walczą ze związkiem zawodowym "Solidarność", którzy składają projekty antyzwiązkowe, ustawy, żeby zniszczyć związki zawodowe. Oni są tam antypracowniczy, walczą tylko i wyłącznie o kolejną władzę." - mówił na antenie RMF FM, przewodniczący Duda.

Piotr Duda pozytywnie wypowiedział się natomiast o pracach polskiego rządu.

"Rząd rządzi 100 dni, a tak właściwie miał parę dni spokoju, jeżeli chodzi o rządy. Wszystkie postulaty, które rząd zapowiedział przed wyborami, i pan prezydent Andrzej Duda, są konsekwentnie realizowane. W obszarach prawa pracy jesteśmy bardzo zadowoleni i mówię to nie tylko jako szef "Solidarności", jako przewodniczący Rady Dialogu Społecznego. Rozpoczynamy prace nad przywróceniem wieku emerytalnego i połączeniem go z okresem składkowym. (…)Rząd odrzucił projekt antyzwiązkowy Nowoczesnej w sprawie zmiany ustawy o związkach zawodowych, która powinna się nadawać właśnie do Komisji Weneckiej." - mówił Duda.

Przewodniczący „S” wskazał na rzeczywiste jego zdaniem przyczyny, demonstracji KOD. 

"Żyjemy w demokratycznym państwie, każdy ma prawo demonstrować. Ci ludzie są niezadowoleni tylko z tego, że dzisiaj jest inna władza i demonstrują na ulicach i to jest ich prawo, jeżeli chcą w soboty chodzić, maszerować." 

kk/RMF FM

[fot.Fratria]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook