Jedynie prawda jest ciekawa


Kochanowska: Tusk był znudzony Smoleńskiem

07.04.2016

"Smoleńska mistyfikacja nie mogła się odbyć bez wiedzy i aprobaty najwyższych osobistości w państwie".

Janusz Walentynowicz nie ma wątpliwości: oficjalne działania państwa w sprawie smoleńskiej to były mataczeniem, a nie szukaniem prawdy o Smoleńsku. "Państwo zdało egzamin, jak mówił prezydent Komorowski, ale w cudownym mataczeniu, zacieraniu śladów, przeinaczaniu faktów i dezinformacji. Jeśli chodzi rewelacje, o których mówi minister Macierewicz, to są one łudząco podobne do sytuacji z moją mamą, gdzie byłem przez dwa lata przekonany, że leży ona w naszym rodzinnym grobie" – mówił w TV Republika Janusz Walentynowicz.

Goście programu "Zadania Specjalnego" Anity Gargas komentowali słowa szefa MON, który ujawnił, że Jerzy Miller jak i szef prokuratury wojskowej Krzysztof Parulski wiedzieli, że w zespołach kluczowych dla funkcjonowania samolotu mogła być wada fabryczna, mogąca doprowadzić do katastrofy. Minister Macierewicz ujawnił również, że zarówno Jerzy Miller, jak i prokurator Parulski już we wrześniu 2010 roku wiedzieli, że ciała kilku ofiar, w tym prezydenta Kaczorowskiego i Anny Walentynowicz, zostały zamienione. "Byłem przez dwa lata przekonany, że (moja mama - red.) leży w naszym rodzinnym grobie. Płk Ireneusz Szeląg w sposób perfidny po prostu nas okłamał, mówiąc, że ekshumacje przeprowadzają tylko po to, żeby rozwiać nasze wątpliwości. Mnie jeszcze napiętnowali tym, że niby błędnie rozpoznałem mamę" – komentował syn śp. Anny Walentynowicz. "Do dzisiaj jesteśmy pewni, że w naszym rodzinnym grobie nie spoczywa moja mama" – podkreślał. "Sposób działania i komisji Millera i Rosjan jest taki sam – zaciemnić obraz na maksa" – dodawał.

Magdalena Merta oceniła, że to co widać w sprawie smoleńskiej to zła wola. "Nie widzę innego wytłumaczenia, niż zła wola. Być może zbliżające się wybory w 2011 roku spowodowały pragnienie utajnienia, ukrycia stanu państwa i tego koszmaru związanego z wydarzeniami ze Smoleńska" – oceniła Merta.

Ewa Kochanowska wskazała natomiast, że skala zakłamania nakazuje pytać, kto dał na to wszystko przyzwolenie. "Tego rodzaju mistyfikacja nie mogła się odbyć bez wiedzy i aprobaty najwyższych osobistości w państwie. Zaskakujące jest, jak niewiele Donald Tusk wiedział o tej katastrofie. Uderzające było to, jak on nie wiedział, o co rodzinom chodzi. Miał postawę człowieka całkowicie znudzonego tematem" – stwierdziła wdowa po śp. Januszu Kochanowskim.

ez
[Fot. wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook