Jedynie prawda jest ciekawa

Kobiety stanęły przeciwko feministkom! Piękne Polki ich cudowne dzieci w akcji #KolorowyWtorek

03.10.2017
kolorowywtorek
Kobiety stanęły przeciwko feministkom! Piękne Polki ich cudowne dzieci w akcji #KolorowyWtorek

W rocznicę tzw. „czarnych protestów” opłacane przez proaborcyjne lobby organizacje feministyczne zorganizowały dziś w wielu miastach manifestacje. Ich organizatorzy zbierają podpisy pod projektem liberalizującym prawo do aborcji. Jednocześnie w sprzeciwie wobec protestów odbyły się pikiety działaczy ruchów pro-life.

W ramach "czarnego wtorku" w wielu miastach w Polsce m.in. w Krakowie, Wrocławiu, Gdańsku odbyły się manifestacje organizacji feministycznych. W Warszawie ubrani na czarno uczestnicy trzymali transparenty z hasłami: "Piekło kobiet trwa", "Moja wagina, nie twoja broszka", "Brak legalnej aborcji zabija". Zgromadzeni skandowali: "Polki walczące, są nas tysiące", "Solidarność jest kobietą", "Chcemy kochać, nie umierać", "Chcemy edukacji, nie indoktrynacji", "Beata niestety, twój rząd obalą kobiety".

Zdjęcia z „czarnych protestów” umieszczano na Twitterze z hasztagiem „CzarnyWtorek”.

Jednocześnie, w ramach sprzeciwu wobec "czarnego wtorku", pod hasłem "Ratuj kobiety – Zatrzymaj Aborcję!" odbyła się pikieta zwolenników zaostrzenia prawa aborcyjnego. Odpowiedzią na manifestacje feministek była także akcja "KolorowyWtorek" zorganizowana przez kobiety na Twitterze.

Odpowiedzią na hasła i zdjęcia feministek były zdjęcia i wpisy podkreślające wartość życia. Podobnych wpisów w ramach były setki, a w protest kobiet przeciwko feministkom włączyła się ogromna liczba internautów. 

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook