Jedynie prawda jest ciekawa


Kluska: Dla dobra Tuska lepiej nie mówić, co zrobił...

13.09.2014

"Dla polskiej gospodarki to siedem straconych lat".

Na łamach weekendowego "Faktu" Roman Kluska nie zostawia suchej nitki na siedmioletnich dokonaniach premiera Donalda Tuska w sferze gospodarki i finansów. "Dla dobra pana Donalda Tuska lepiej nie mówić o tym, co zrobił. Obiecywał tyle uproszczeń dla firm, a tak naprawdę jeszcze skomplikował przedsiębiorcom życie. To jego rząd zwiększał koszty pracy, podniósł stawki VAT. Dla polskiej gospodarki to siedem straconych lat" - podkreśla.

Były prezes Optimusa zwraca uwagę na sytuację przedsiębiorców w polskiej rzeczywistości. Jego zdaniem multum przepisów i obostrzeń niesłychanie mocno utrudnia życie właścicielom firm. "Na każdą złotówkę trzeba w Polsce oddać ponad 60 groszy różnych podatków i świadczeń! Ostatnie informacje o tym, żę firmy w Polsce chcą zatrudnia, dowodzą tylko jednego: że mamy normalnych przedsiębiorców, który mimo wszystko chcą rozwijać swój biznes, sprawiać, by był jeszcze bardziej konkurencyjny" - dowodzi Kluska.

W opinii przedsiębiorcy Polsce należy się szereg reform, które dałyby odetchnąć gospodarce. "Trzeba byłoby czerpać wzorce  tego, co robili Ronald Reagan, Mieczysław Wilczek czy Margaret Thatcher - ciąć to wszystko! Wyrzucić do kosa! Gospodarki wszędzie ruszyły po anulowaniu bzdurnego, nieżyciowego prawa" - kończy Kluska.

Całość felietonu na łamach "Faktu". 

svitełe

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook