Jedynie prawda jest ciekawa

Kluska: Dla dobra Tuska lepiej nie mówić, co zrobił...

13.09.2014

"Dla polskiej gospodarki to siedem straconych lat".

Na łamach weekendowego "Faktu" Roman Kluska nie zostawia suchej nitki na siedmioletnich dokonaniach premiera Donalda Tuska w sferze gospodarki i finansów. "Dla dobra pana Donalda Tuska lepiej nie mówić o tym, co zrobił. Obiecywał tyle uproszczeń dla firm, a tak naprawdę jeszcze skomplikował przedsiębiorcom życie. To jego rząd zwiększał koszty pracy, podniósł stawki VAT. Dla polskiej gospodarki to siedem straconych lat" - podkreśla.

Były prezes Optimusa zwraca uwagę na sytuację przedsiębiorców w polskiej rzeczywistości. Jego zdaniem multum przepisów i obostrzeń niesłychanie mocno utrudnia życie właścicielom firm. "Na każdą złotówkę trzeba w Polsce oddać ponad 60 groszy różnych podatków i świadczeń! Ostatnie informacje o tym, żę firmy w Polsce chcą zatrudnia, dowodzą tylko jednego: że mamy normalnych przedsiębiorców, który mimo wszystko chcą rozwijać swój biznes, sprawiać, by był jeszcze bardziej konkurencyjny" - dowodzi Kluska.

W opinii przedsiębiorcy Polsce należy się szereg reform, które dałyby odetchnąć gospodarce. "Trzeba byłoby czerpać wzorce  tego, co robili Ronald Reagan, Mieczysław Wilczek czy Margaret Thatcher - ciąć to wszystko! Wyrzucić do kosa! Gospodarki wszędzie ruszyły po anulowaniu bzdurnego, nieżyciowego prawa" - kończy Kluska.

Całość felietonu na łamach "Faktu". 

svitełe

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook