Jedynie prawda jest ciekawa

Kłopotek: Stonoga powinien siedzieć w areszcie

11.06.2015

„Mam spore wątpliwości, czy prokuraturze uda się dojść do sedna sprawy i ukazać cały ten łańcuszek. Natomiast rekonstrukcja rządu niewiele zmieni” - mówi portalowi Stefczyk.info poseł Eugeniusz Kłopotek (PSL).

Stefczyk.info: Czy mamy już do czynienia z rewolucją?

Eugeniusz Kłopotek (PSL): Nie, to żadna rewolucja... Jak rozumiem, ma pan na myśli dymisje w rządzie.

Dokładnie. Jak ocenia pan sytuację w której gwiazda internetu doprowadza do tak poważnych zmian w państwie?

Rzeczywiście, jest to śmieszne. Stonoga powinien siedzieć w areszcie za to, co zrobił. 

Przecież prokuratura go zwolniła...

Tak, ale zdążył już przeciąć opaskę na konferencji prasowej. Przecież to zupełna kpina! I co? Wszyscy mu na to pozwalają?

Kto według pana stoi za Zbigniewem Stonogą?

Musimy postawić sprawę jasno: on nie jest sam. Mam spore wątpliwości, czy prokuraturze uda się dojść do sedna sprawy i ukazać cały ten łańcuszek. Natomiast rekonstrukcja rządu niewiele zmieni. Dla PO, jak i całej koalicji rządowej ważne jest to, żeby do końca kadencji kilka rzeczy jeszcze uchwalić. Mam tu na myśli postulaty, o których była mowa kampaniach Bronisława Komorowskiego i naszej.

Tylko czy to nie zaszkodzi PSL-owi? Może lepiej byłoby opuścić koalicję?

To byłoby kompletną nieodpowiedzialnością. Nie można na trzy miesiące przed wyborami powiedzieć „Adios amigos!”. Chyba, że zderzymy się ze ścianą w sprawach: nałożenia okresu składkowego na wiek emerytalny, ustawy o ziemi, interpretacji wątpliwości na korzyść podatnika, podniesienia kwoty wolnej od podatku... Jeśli uda nam się zrealizować te kilka spraw, a uważam, że jesteśmy w stanie, bo mamy większość, to straty będą mniejsze. Bo, że straty będą, to jest sprawa jasna. 

Rozmawiał Aleksander Majewski

[fot. ansa/wPolityce.pl]


CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook