Jedynie prawda jest ciekawa

Kłopotek: Kawa na ławę albo wybory!

21.08.2014

Czy po wakacyjnej przerwie dojdzie do przedterminowych wyborów?

Stefczyk.info: Panie pośle, prezes Piechociński kilka tygodni temu obiecywał, że jeśli do 20 sierpnia sprawa afery taśmowej nie zostanie rozwiązana, to będzie postulował przedterminowe wybory parlamentarne. Deadline właśnie minął...

Eugeniusz Kłopotek, PSL: Myślę, że prezes Piechociński miał na myśli nie tyle konkretną datę, co wakacyjną przerwę, która - nawiasem mówiąc - również dobiega końca. Tak czy owak termin rozliczenia się jest bliski - uważam, że jeśli powiedziało się A, to trzeba pójść do końca i powiedzieć B. Jeśli nie poznamy efektów śledztwa w sprawie afery taśmowej, to trzeba będzie zastanowić się nad radykalnymi krokami.

Co oznacza "wyjaśnienie afery"? 

Wszystko - poznanie nazwisk nagrywających, zleceniodawców, okoliczności. Kawa na ławę. Każdy kamuflaż w tej sprawie jest zbędny. Musi to zostać zrobione bez zbędnej zwłoki. 

Na razie się na to nie zanosi.

Po wakacyjnej przerwie zbierzemy się jako klub PSL i zapytamy prezesa Piechocińskiego, co jest grane. Przyjdzie przełom sierpnia i września i premier Piechociński będzie musiał zapytać premiera Tuska, co dalej. 

A jakie są nastroje w PSL w tej sprawie?

Czas zawsze trochę goi rany i wyładowuje napięcia, okres wakacyjny temu sprzyjał. Być może dzisiaj po upływie dwóch miesięcy podejście do afery jest bardziej łagodne. Ale ja jestem zwolennikiem ostatecznych rozstrzygnięć. 

Wybory?

Jestem zwolennikiem utrzymywania konstytucyjnych terminów. Ale rodzi się pytanie o to, jaka jest zdolność koalicyjna naszych dwóch ugrupowań i co chcemy zrobić, by odwrócić te negatywne tendencje. 

not. LL

[Fot. YT]

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku. 


svl

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook