Jedynie prawda jest ciekawa


Kłopotek: Jesień na pewno będzie gorąca

30.08.2013

Rozmowa z posłem PSL Eugeniuszem Kłopotkiem.

Stefczyk.info: Jak pan odebrał zapowiedź premiera Donalda Tuska, że powoła Hannę Gronkiewicz-Waltz na komisarza, gdyby została odwołana w referendum?

Eugeniusz Kłopotek: Już w lipcu mówiłem co sądzę o poczynaniach Platformy Obywatelskiej w związku z referendum w stolicy. I wtedy powiedziałem wszystko, co chciałem na ten temat. Jeśli jednak rzeczywiście z ust premiera padły obecnie słowa o powołaniu Hanny Gronkiewicz-Waltz na komisarza, a wszystko wskazuje na to, że padły, to jedynie potwierdza to, co powiedziałem w lipcu. Dodatkowy mój komentarz może być krótki: to arogancja do potęgi "n".

Czy pana zdaniem PSL jest obciążany takimi wypowiedziami premiera? Jesteście państwo razem w koalicji.

Powiedziałem w lipcu, że jako PSL musimy się zastanowić, czy mamy żyrować takie poczynania rządu i premiera Tuska. Zastanawiałem się do jakiego stopnia możemy to żyrować. Bo przecież takie postępowanie może wciągnąć w otchłań nie tylko PO, ale również nas. Jednak ostateczne decyzje w tej sprawie zawsze należą do kierownictwa partii.

Niepokoją pana kwestie personalnych sporów w PO? Poseł Godson odszedł z partii, poseł Żalek i Gowin są zawieszeni, a niedługo mogą opuścić ugrupowanie. Koalicja liczy natomiast obecnie jedynie 233 posłów.

Ta sytuacja nie wzbudza moich niepokojów, nawet jeśli dojdzie do wyrzucenia posła Żalka i Gowina. Przecież zdecydowana większość posłów niezrzeszonych zawsze głosuje tak, jak koalicja. To dzieje się z wiadomych względów. W głosowaniach widać, że przewaga koalicji jest stabilna. Ona liczy często kilkanaście głosów. Wyrzucenie dwóch posłów PO nie powinno zachwiać możliwościami koalicji. Rząd będzie miał możliwość wygrywania ważnych dla nas spraw w Sejmie. Warunek jest jeden - koalicjanci muszą mieć między sobą uzgodnione stanowiska.

Obecnie nie mają?

W piątek posłowie podejmowali decyzję dotyczącą powołania Rzecznika Praw Przedsiębiorców. To był projekt PSL, który został poparty przez premiera, ministra Rostowskiego i Sikorskiego. A tymczasem klub PO zagłosował przeciwko. I tak propozycja upadła.

Platforma może w pana ocenie szukać rozwiązania w postaci skrócenia kadencji Sejmu? Przy spadających sondażach może się na to zdecydować?

Powiem tak - jesień na pewno będzie gorąca.

Rozmawiał Nal
[Fot. PAP/Bartłomiej Zborowski]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook