Jedynie prawda jest ciekawa


Klijnstra: Fakty dot. 10/04 są przerażające

08.04.2016

„Nie może być tak, że samolot spada na ziemię i wszyscy zachowują się tak, jakby nic się nie stało”.

Redbad Klijnstra, znany i ceniony aktor i reżyser, który zagrał w filmie „Smoleńsk” uważa, że Polska nie wyjaśniła należycie tragedii z 10 kwietnia. „W każdym kraju hipoteza zamachu na prezydenta po katastrofie lotniczej jest oczywista i bierze się ją pod uwagę kiedy mamy do czynienia z głową państwa” - podkreśla Klijnstra w rozmowie z „Polska the Times”.

 

Aktor wytyka błędy jakie popełniono przy badaniu przyczyn katastrofy. Jednym z podstawowych jest brak wraku samolotu w naszym kraju, a przecież jest on dowodem w sprawie. Zupełnie inaczej niż w naszym kraju zachowano się w Holandii. „Przykładem mogą tu być Holendrzy i to co zrobili z samolotem MH-17, malezyjskich linii, jaki spadł dwa lata temu na Ukrainie. Jednak go zrekonstruowali. Wrak trzeba odbudować na modelu, stelażu, jak to robi się na świecie. W Polsce to nie zostało zrobione” —powiedział aktor.

 

Klijnstra zaznacza, że nie może być tak, że za katastrofę nikt tak właściwie nie poniósł żadnych konsekwencji. Nikt nie jest za nią odpowiedzialny. „W innych krajach, przy dużo mniej znaczących sytuacjach, politycy odpowiedzialni bezpośrednio, ministrowie resortów albo premierzy podają się po prostu do dymisji. Chociażby formalnie. Zwierzchnik lub parlament dymisji może nie przyjąć, a w tym przypadku nie było nawet śladu, próby takiego zachowania” —mówił.

 

„Nie może być tak, że samoloty spadają z powietrza na ziemię i wszyscy zachowują się tak, jakby nic się nie stało” - podkreśla Klijnstra.

 

Aktor mówił także o filmie „Smoleńsk” Antoniego Krauzego, wskazując, że czeka na premierę. „Film, myślę, nie odkrywa żadnych nowych rzeczy, wobec tego, co już wiemy, ale w sposób przystępny porządkuje aktualną wiedzę na temat tego, co wiemy” - mówi i dodaje: „W filmie „Smoleńsk” nie ma domysłów. Fakty, które są znane, są przerażające”.

 

ez

[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook