Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Kłamstwo w centrum uwagi

11.12.2011

Wokół okoliczności wprowadzenia stanu wojennego w III RP zbudowano jedno z najsilniejszych kłamstw. Polacy wciąż uznają, że groziła nam sowiecka interwencja w 1981 roku, a Wojciech Jaruzelski podjął tragiczną decyzję broniąc nas przed najazdem Armii Czerwonej. W krzewieniu kłamstwa o wydarzeniach sprzed 30 lat aktywnie biorą udział media, część polityków, historyków, a przede wszystkim autorzy zbrodniczych decyzji, z Jaruzelskim na czele. Wszyscy ci ludzie jak mantrę powtarzają, że stan wojenny był mniejszym złem i, choć tragiczny, musiał zostać wprowadzony.

Stanowisko Jaruzelskiego i jemu podobnych komunistycznych aparatczyków nie dziwi. To oni w końcu mają na sumieniu zbrodnie z PRLu, oni mają na sumieniu życie i zdrowie setek ludzi, którzy zginęli lub stracili zdrowie w czasie komuny. Oni będą więc powtarzać swoją wersję wydarzeń, by uniknąć odpowiedzialności za swoje decyzje. Oni, jak dziś Jaruzelski, będą powtarzać kłamstwa na temat okoliczności podjęcia decyzji o stanie wojennym oraz jej rzeczywistych motywacji. Jednak PRLowscy decydenci nie byliby w stanie nic zrobić, PRLowskie kłamstwo dawno by nie działało, gdyby w III RP nie otoczono Jaruzelskiego, Kiszczaka i im podobnych nimbem ojców założycieli III RP, tragicznych bohaterów, którzy wprzęgnięci w zły system dali świadectwo swojego patriotyzmu, gdy obronili godność i polskie społeczeństwo. Dziś w tę retorykę włączają się niestety coraz częściej ludzie z opozycyjną przeszłością, jak Michnik, Wałęsa, czy Komorowski, który zaprosił Jaruzelskiego jako eksperta ds. rosyjskich do Pałacu Prezydenckiego i wzywał do wybaczenia mu win.

Zaangażowanie wielu środowisk w ochronę czci Jaruzelskiego itp. jest włączeniem się w kampanię kłamstwa i oszukiwania polskiego narodu, kontynuację PRLowskich tradycji z czasów propagandy Urbana. Bowiem nikt, kto zajmował się stanem wojennym, kto czytał dokumenty na ten temat, nie może mieć wątpliwości: stan wojenny został podjęty w imię obrony interesów Moskwy i establishmentu rządzącego PRLem, z Jaruzelskim na czele. Jak wynika z notatki gen. Anoszkina, adiutanta szefa wojsk Układu Warszawskiego, w grudniu 1981 roku interwencja wojsk ZSRS w Polsce była niemożliwa. Wiedział to również Jaruzelski, który – jak wynika z dokumentów sowieckich – błagał wręcz bezskutecznie Moskwę, by przysłała mu na pomoc rosyjską armię do tłumienia „Solidarności”. I można by uznać, że sowieckie dokumenty są niewiarygodne, że są kłamstwem, gdyby nie fakt, że wiele innych materiałów potwierdza ten obraz. W dokumentach STASI np. znajduje się notatka, w której służby PRL informują swoich NRDowskich kolegów, że w Polsce prowadzone są przygotowania do wprowadzenia stanu wojennego. Notatka datowana jest na listopad 1981 roku. Dokumentów, podkreślających, że komuniści planowali stan wojenny od dawna, jest więcej. Każdy kraj bloku wschodniego o takich przygotowaniach był informowany.

Jeśli fakty przeczą teorii, tym gorzej dla faktów – to znane powiedzenie dobrze pasuje do poziomu wiedzy i debaty o stanie wojennym w Polsce. Niestety w imię politycznych korzyści, jakie zapewniono komunistycznemu establishmentowi w III RP, w Polsce zrezygnowano z prawdy o komunistycznych zbrodniach oraz skandalicznych decyzjach dyktatorów z Warszawy. Oni zakorzenieni w PRL, przesiedli się do foteli demokratów i budowniczych wolnej, demokratycznej Polski. To dlatego do dziś Wojciech Jaruzelski może i ma czelność powtarzać swoje kłamstwa i szerzyć komunistyczny fałsz za pośrednictwem usłużnych mediów, które bezrefleksyjnie propagują jego wersję wydarzeń. Wersję, której przeczy wszystko, ale która jest zgodna z interesami wpływowych grup w Polsce.

Stanisław Żaryn
[fot. posiedzenie RBN/Prezydent.pl]

Warto poczytać

 1. ziewmkiwsdjwsdf 18.01.2017

  Ziemkiewicz: "Kłamać też trzeba umieć, jełopy!"

  "Nie wiem czy ktoś jeszcze potrzebuje kolejnych dowodów, że „totalna opozycja” to totalne gamonie".

 2. mid-17117234 18.01.2017

  Weiss: Warto coś zrobić, by stworzyć lepszy świat

  "Miałem szczęście przeżyć z pomocą Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata. Warto coś zrobić, by wspólnie z innymi goić te rany i stworzyć lepszy świat".

 3. tajanipapSIEPA 18.01.2017

  Kuźmiuk: No i wybraliśmy chadeka na przewodniczącego PE

  Wygląda na to, że Donald Tusk padnie ofiarą swoich kolegów z PO i PSL w Parlamencie Europejskim, którzy poparli na stanowisko przewodniczącego przedstawiciela swojej frakcji z nadzieją, że uda się jednak ocalić stanowisko Donalda Tuska.

 4. Zrzut-ekranu-2017-01-18-o-095110 18.01.2017

  Szef MON: Komorowski realizował cele obcych służb

  "Było to widać po stosunku do sowieckich służb specjalnych, którymi na terenie Polski miał kierować, czy też objął pieczę nad realizacją tamtych planów".

 5. f37195619187450391dc526f522e8febwsiecizajawka 17.01.2017

  Pyza i Wikło we „wSieci”: Jak Kijowski doił KOD

  „Sprawę już badają dwie prokuratury. Pachnie spektakularnym upadkiem Mateusza Kijowskiego”.

 6. AIW1808201605t57b5801dm800x997c0e72 17.01.2017

  Pietrzak: Opozycja nie ma nic do zaproponowania Polakom

  „W demokracji nie tylko jakość rządu jest istotna, jakość opozycji również”.

 7. ziewmkiwsdjwsdf 17.01.2017

  Ziemkiewicz: "Rzepliński powinien się liczyć z gębą"

  "To, na co sobie pozwala Andrzej Rzepliński jest przesadą".

 8. hkjlkl 17.01.2017

  Tyszka: Groźby kar najwyraźniej podziałały

  "Obywatele nie po to płacą posłom 10 tys. zł miesięcznie, by oglądać takie awantury, ale po to, by uczciwie pracowali".

CS139fotoMINI

Czas Stefczyka 139/2017

PDF (4,73 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook