Jedynie prawda jest ciekawa


Kłamstwo redaktora Sierakowskiego w „Loży prasowej”. Bezczelny atak na „Solidarność”!

27.08.2017

W programie „Loża Prasowa” w TVN24 redaktor Sławomir Sierakowski odniósł się do próby zorganizowania obchodów porozumień sierpniowych na Placu Solidarności przez Komitet Obrony Demokracji w Gdańsku. Zdaniem lewicowego komentatora, współpracownika i publicysty Wirtualnej Polski, Solidarność nie planowała uroczystości rocznicowych w Gdańsku, a zorganizowała swoje obchody dopiero wówczas, kiedy pomyślał o tym KOD. Niestety, redaktor Sierakowski skłamał. Działacze NSZZ „Solidarność” od początku planowali obchody podpisania porozumień sierpniowych na gdańskim Placu Solidarności, o czym pisaliśmy w serwisie Stefczyk.info już 16 sierpnia.

Redaktor Sierakowski mówił, że Solidarność nie planowała obchodów na Placu Solidarności w Gdańsku i tylko KOD miał taki plan. - Solidarność poszła tam tylko po to, żeby zablokować legalną demonstrację – mówił lewicowy publicysta WP.PL.  

Nie jest to prawdą. Już 16 sierpnia pisaliśmy, że obchody porozumień sierpniowych – jak się wówczas wydawało - niezależnie od uroczystości KOD, będzie w Gdańsku organizować NSZZ. - Gdańska "Solidarność" swoje uroczystości rozpocznie od mszy świętej, aby po nabożeństwie - przejść pod bramę numer 2. w stoczni – pisaliśmy wówczas.

- Mamy nadzieję, że uroczystość przebiegnie godnie i nikt nie będzie organizował tam żadnych happeningów, bo Plac Solidarności nie jest żadnym Hyde Parkiem - mówił w rozmowie z nami Wojciech Książek, członek zarządu NSZZ "Solidarność" regionu gdańskiego. - Gdańska "Solidarność" spotyka się w tym miejscu od 37 lat, a nawet dłużej, bo spotykaliśmy się tu wcześniej, by upamiętnić ofiary wydarzeń grudniowych - wspominał Książek mówiąc o planowanych uroczystościach.

Cała sytuacja skończyła się bardzo ostrym konfliktem pomiędzy działaczami KOD-u i przedstawicielami „Solidarności”. Ostatecznie, aby uniknąć eskalacji tego sporu podczas obchodów 37. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych, do akcji wkroczył Dariusz Drelich, wojewoda pomorski, który nie zgodził się na demonstrację KOD-u tego dnia. Korzystając ze swoich uprawnień przyznał „Solidarności” zgodę na organizację rocznych na 3 lata. W rezultacie tej decyzji KOD odwołał swój wiec.

Pomysł KOD-u na organizowanie uroczystości rocznicowych niektórzy działacze „Solidarności” zgodnie nazwali prowokacją. W takim duchu wydarzenie komentował na Twitterze Krzysztof Wyszkowski, legendarny działacz opozycji w PRL. W rozmowie z nami nie ukrywał swojego oburzenia i przyznawał, że trudno jest pojąć skąd wziął się pomysł KOD-u. W podobnym duchu wypowiadał się również Piotr Duda, szef krajowej "Solidarności", który zaproszenie Radomira Szumełdy, byłego działacza Platformy Obywatelskiej i aktywisty LGBT, aktualnie szefa KOD-u na Pomorzu, nazwał na antenie jednej z telewizji „bezczelną prowokacją”.

ac / fot. screen z tvn24

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook