Jedynie prawda jest ciekawa


Kłamstwo kłamstwem kłamstwo pogania

29.03.2012

Minister Sikorski znany jest ze swojego rozdętego do niebotycznych rozmiarów ego. Podobno jest to największe ego we wszechświecie. Ale wczoraj poznaliśmy inne cechy pana Sikorskiego. To mianowicie, że ma także słabą pamięć, bo żeby skutecznie kłamać trzeba mieć bardzo dobrą pamięć oraz szybko traci równowagę i łatwo wpada we wściekłość.

Ministra bardzo rozwścieczyło jedno zdanie wypowiedziane przez Prezesa Jarosława Kaczyńskiego podczas dzisiejszego telemostu Warszawa-Bruksela zorganizowanego w ramach wysłuchania publicznego w Parlamencie Europejskim nt. katastrofy smoleńskiej:

- Chciałbym wiedzieć, dlaczego minister spraw zagranicznych Polski już niewiele po (godz.) 9. (...) wiedział, że wszyscy zginęli. Skąd wiedział? Kilkanaście minut późnej wiedział już, że katastrofa była wynikiem błędu pilota. Skąd mógł to wiedzieć?

W odpowiedzi pan Sikorski ujawnił na stronie MSZ zapis rozmowy z godziny 9.07 pomiędzy ambasadorem Jerzym Bahrem a Centrum Operacyjnym MSZ. Czy ta rozmowa coś udowadnia? Wiele, ale nie to co chciałby udowodnić Sikorski. Dlatego, że nagranie kończy się w momencie kiedy pracownik Centrum łączy ambasadora z Sikorskim. Treści tej rozmowy nie znamy i jak twierdzi MSZ nie ma jej nagranej. A może panie Sikorski zwróci się pan do rosyjskich kolegów, może oni mają nagraną tę rozmowę?

Internauci szybko wychwycili wypowiedzi ambasadora Jerzego Bahra i Bronisława Komorowskiego z wywiadów z redaktor Teresą Torańską. Dziękując internautom za ich pracę pozwalam sobie przytoczyć te fragmenty:

"Red. Teresa Torańska: O 8.59 zadzwonił minister spraw zagranicznych.
Bronisław Komorowski: Sikorski powiedział, iż ma wiadomość od pana Bahra, naszego ambasadora w Moskwie, że doszło do wypadku prezydenckiego samolotu. Ale nie wie, z jakimi konsekwencjami."

Przypomnę, że według MSZ pracownik Centrum Operacyjnego łączy panów Bahra i Sikorskiego o 9.10. Treści rozmowy nie znamy.

I kolejny fragment:

"Jerzy Bahr: Powinienem kogoś poinformować. Odruchowo zadzwoniłem do mojej rodziny. Odebrała siostra. Powiedziałem dwa zdania. Że wydarzyła się katastrofa i że to,co widzę, jest przerażające. Usłyszałem jej krzyk. Następny telefon wykonałem do pani Czartoryskiej, mojej sekretarki w ambasadzie."

Nie do ministra Sikorskiego?

"Nie miałem przy sobie jego bezpośredniego telefonu, wziąłem nie tę komórkę. Po chwili odezwało się Centrum Operacyjne Rządu i połączyło mnie z ministrem Sikorskim."

Była godzina 8.55. Minister już wiedział. Od siedmiu minut. Od dyrektora Jarosława Bratkiewicza z departamentu polityki wschodniej, a ten od swego naczelnika Dariusza Górczyńskiego, który zadzwonił do niego z płyty lotniska.

"Zameldowałem ministrowi, co widzę. Nie pamiętam, w jakich słowach. To była krótka rozmowa. Za miejscem, gdzie staliśmy, był wzgóreczek, rodzaj nasypu. Nie widzieliśmy, co za nim. Nie widziałem też żadnego kadłuba ani żadnych odwróconych do góry kół. Ze zdumieniem zobaczyłem je potem w telewizji."

Z tych rozmów wynika, że panu Sikorskiemu mylą się godziny, osoby, fakty. Czy tylko się mylą czy to kwestia słabej pamięci, a może po prostu są to kłamstwa? Kolejne kłamstwa z jakimi mamy do czynienia od pierwszych chwil po katastrofie.

Wobec licznych rozbieżności tylko ujawnienie billingów panów Komorowskiego, Sikorskiego, Bahra oraz zapis rozmowy Bahr-Sikorski może rozwiać liczne wątpliwości. Znany z rozdętego do niebotycznych rozmiarów ego Radek Sikorski może oczywiście odpowiedzieć: Romek Giertych pisze pozwy. Ile pozwów w pana imieniu nie napisałby „Romek” to i tak kłamstwa o katastrofie smoleńskiej na dłuższą metę są nie do obrony.

MArcin Mastalerek, poseł na Sejm RP
[fot. komisja.smolensk.gov.pl]

Zobacz również:
Wysłuchanie publiczne: "Katastrofa smoleńska: Odrzucona Prawda"

Warto poczytać

 1. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 2. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 3. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 4. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 5. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 6. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 7. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook