Jedynie prawda jest ciekawa


Kłamstwa Platformy

29.03.2012

Sejm 28-29.03.2012 r.

Do serii kłamstw Platformy zaliczyć trzeba kwiatki, które zakwitły w Sejmie podczas ostatniej jego sesji w informacjach Premiera prezentowanych przez konstytucyjnych ministrów:

1. Minister Krystyna Szumilas prezentowała informację Premiera na temat projektu wdrażanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, ograniczającego wymiar godzin lekcji historii w szkołach ponadpodstawowych.

Pani minister rozpoczęła od podkreślenia doniosłego znaczenia nauczania historii dla wychowania młodzieży. W zderzeniu z tym, co faktycznie robi MEN, brzmiało to jak ironizowanie z powszechnego sprzeciwu wobec destrukcji dziejącej się w oświacie, jak szyderstwo z grupy ludzi prowadzących protest głodowy w Krakowie Dębinkach. Fachowcy podkreślają, że podejmowane działania prowadzą do drastycznego obniżenia poziomu nauczania, nie tylko historii. Jedno trzeba przyznać temu rządowi, że z żelazną konsekwencją prowadzi politykę (pisałem już o tym na blogu) „Polska rezerwą taniej siły roboczej dla bogatej Europy”. Po co znajomość historii, po co tożsamość narodowa, po co dobre wykształcenie ludziom potrzebnym na tzw. zmywaki? Wykształconym narodem trudniej manipulować. Szkoda wydawać pieniądze. Przy okazji kreuje się popyt na uczelnie prywatne.

2. Minister Radosław Sikorski mówił o założeniach polskiej polityki zagranicznej w 2012 r.

W wystąpieniu pana ministra było wiele głupstw, ale ja chcę powiedzieć o jednym. W pewnym momencie stwierdził, podkreślając to dwukrotnie z naciskiem i dumą, że od 2007 r. „polska gospodarka jest najlepszą, najlepiej rozwijającą się w elitarnym klubie OECD” (cytat z pamięci). Zderzmy te słowa z wypowiedzią premiera Tuska podczas kampanii wyborczej do parlamentu w 2007 roku. Powiedział: „Gospodarka to portfele zwykłych ludzi”. Przyjmując takie kryterium oceny gospodarki, chełpliwa wypowiedź pana Sikorskiego brzmi jak szyderstwo ze zwykłych ludzi.

Janusz Śniadek

[Fot. PAP/Radek Pietruszka]

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook