Jedynie prawda jest ciekawa


Kiszczak jest ostatnią twarzą ekipy

16.06.2015

Sędzia Andrzejewski na antenie Radia Wnet odnosząc się do wyroku na Kiszczaka powiedział, że trudno przecenić jego rangę i powinien służyć refleksji tych, którzy dziś mówią, że wszystko jest w porządku.

Piotr Łukasz Andrzejewski, sędzia Trybunału Stanu na antenie Radia Wnet odniósł się do wyroku Czesława Kiszczaka, który został  prawomocnie skazany za  stan wojenny.

„Trudno przecenić rangę tego wyroku, bo dotyczy on oceny tego czynu, jakim by stan wojenny i czym była Wojskowa Rada Ocalenia Narodowego. ta nazwa brzmi ironicznie. To była grupa przestępcza i zostało to w majestacie prawa i zostało to dwoma wyrokami potwierdzone”- podkreślał sędzia Andrzejewski.

Dodał także, że „Są to tezy, które inicjował śp. Janusz Kochanowski. On formułował ten charakter naruszający prawo wprowadzenia stanu wojennego przy pierwszych procesach na naszym zapleczu”.

Rozmówca zaznaczył, że ludzi skazywano za kontynuowanie działalności związkowej i było zagrożone nawet karą śmierci.

„Ale III RP w tych ludziach znalazła swoich założycieli. Proszę pamiętać, że mieliśmy rząd, pierwszego prezydenta, który wywodził się z grupy przestępczej, która wprowadziła na zasadzie zbrodni przeciwko narodowi, przeciwko społeczeństwu swoje dyktatorskie rządy. Wydaje mi się, że to Czesław Kiszczak jest ostatnią twarzą tej całej ekipy.  Do dnia dzisiejszego są nie tylko świadkowie, ale także potomkowie, którzy wielbią Wojciecha Jaruzelskiego, szefa grupy przestępczej,  pierwszego prezydenta III RP- mówił na antenie Radia Wnet.

Podzielił się refleksją o 25 lat wolności, o której tak często mówią politycy.

„Jeżeli podsumowujemy 25 lat niepodległości, to trzeba powiedzieć, jakie były jej korzenie. Ten wyrok budzi refleksje, które powinny być kierowane do tych, którzy mówią, że wszystko jest w porządku. Że przy okrągłym stole pozytywna część układu PRL, układu postkomunistycznego, która stosowała zasady przemocy fizycznej i psychicznej, dogadała się z wykreowaną w zakresie spolegliwości opozycją i świętuje dzisiaj 25 lecie zmowy z tą grupą”.

Pytany, czy  Kiszczak powinien zostać zdegradowany, stwierdził, że jest daleki od kwestii penalizacji. „Nie chodzi nam o odwet, ale o prawdę i sprawiedliwość (…). W naszych oczach już dawno jest zdegradowany”.

Radio Wnet/es

fot. wPolityce.pl

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook