Jedynie prawda jest ciekawa


Naczelny komentator sondaży

26.09.2013

Wszyscy działacze polityczni mają świadomość o nikłej przydatności sondaży preferencji politycznych. Znacznie ważniejsze jest to kto je publicznie komentuje. Głównym „tłumaczem” sondaży i wydarzeń mających miejsce na polskiej scenie politycznej okazuje się być Kazimierz Kik.

Ten politolog bryluje chyba we wszystkich telewizjach. Dochodzi do tego również prasa.

Dzisiejsza „Rzeczpospolita” ogłasza:

„Notowania PiS spadają trzeci miesiąc z rzędu. Od lipca poparcie dla partii Jarosława Kaczyńskiego zmalało o 4 pkt proc. i wynosi obecnie 30 proc. PO ma 24 proc. poparcia. – wynika z sondażu Homo Homini dla „Rzeczpospolitej”(…) Zdaniem prof. Kazimierza Kika, politologa z Uniwersytetu w Kielcach, wyborcy prawicy prawdopodobnie przestali już postrzegać Jarosława Kaczyńskiego jako jedynego lidera na prawicy. – Być może, zobaczywszy w akcji niezależnego szefa NSZZ „S” Piotra Dudę i Jarosława Gowina, który przymierza się do budowy własnej formacji, czekają, czy coś nowego nie pojawi się na prawicy – ocenia politolog.

Jak twierdzi Klik, notowania PiS mogą się jeszcze pogorszyć, jeżeli referendum w sprawie odwołania Hanny Gronkiewicz-Waltz będzie nieważne z powodu zbyt niskiej frekwencji. – Włączając się agresywnie w kampanię przeciwko prezydent Warszawy, PiS zawłaszczyło referendum i ewentualna przegrana pójdzie na konto tej partii – mówi politolog”.

Jako komentarz do wartości ocen Kazimierza Kika warto przytoczyć fragmenty jego ogólnie dostępnego życiorysu wskazującego też na źródła „wiedzy z zakresu politologii” (za wikipedia.pl):

(…) Ukończył w 1973 studia na Uniwersytecie Jagiellońskim, był doktorantem Instytutu Historii PAN (1974–1977). Stopień naukowy doktora uzyskał w Instytucie Historii Uniwersytetu Łódzkiego (1978). W 1988 obronił rozprawę habilitacyjną pt. Komunistyczna Partia Hiszpanii. Ewolucja programu i polityki w latach 1939–1985 w Akademii Nauk Społecznych w Warszawie. (…) W latach 1970–1990 należał do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, wcześniej był działaczem Zrzeszenia Studentów Polskich i Związku Młodzieży Socjalistycznej. W 1981 był lektorem KC PZPR. Należał do współzałożycieli Polskiej Unii Socjaldemokratycznej, której był wiceprzewodniczącym. Partię tę opuścił wkrótce w proteście przeciw udzieleniu przez Tadeusza Fiszbacha poparcia dla kandydatury Lecha Wałęsy na stanowisko prezydenta RP. Następnie współtworzył Unię Pracy. W 2001 wstąpił do Sojuszu Lewicy Demokratycznej. W 2004 wybrany został w skład konwentu programowego SLD. Wkrótce potem opuścił partię. W 2007 był w regionalnym (Katowice – przyp. NGO) komitecie honorowym Platformy Obywatelskiej.

Gratulujemy dobory autorytetów naukowych, którzy mają czelność z tak „bogatym” życiorysem w czasach komunistycznego totalitaryzmu. Podawany życiorys Kika nie jest też pełny. Habilitował się ten „politolog” na Akademii Nauk Społecznych – tyle, że do pełnej nazwy „uczelni” brakuje jeszcze „przy KC PZPR”. Jej absolwentami było wielu prominentnych działaczy komunistycznych, takich np. jak I sekretarz PZPR Stanisław Kania czy lider SLD Leszek Miller.

To jest zadziwiające – mówi NGO były katowicki poseł i lider KPN-Obóz Patriotyczny Adam Słomka – Nie dosyć, że w badaniach nie ma wielu ugrupowań, np. Prawicy RP czy Konfederacji – to jeszcze komentuje je sprawdzony towarzysz. Warto też spojrzeć na sejmową stronę tow. Millera, który też nie ogłasza wszem i wobec, że kończył komunistyczną uczelnię. Ale skoro Jaruzelski jest wciąż generałem to nie ma się czemu dziwić, że publicznie honoruje się komunistyczne patenty naukowe z kuźni kadr przy KC! Choć to żenujące – dodaje Słomka.

Widać, że brak dekomunizacji środowisk akademickich ma swoje efekty nie tylko w szerzeniu lewackich poglądów w murach wyższych uczelni (np. gender) ale na szerzenie opinii o procesach demokratycznych, które komentuje „spec” od hiszpańskiego ruchu komunistycznego. Tylko zbrodniarza Karola Świerczewskiego brak …

Paweł Czyż

Niezależna Gazeta Obywatelska w Bielsku – Białej

Zainteresował Cię artykuł? Dołącz do nas na Facebooku!

[fot: youtube]


Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 7. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook