Jedynie prawda jest ciekawa


Kierwiński: "Zawłaszczacie dokonania innych"

10.07.2016

"Szczyt w Warszawie należy traktować bliźniaczo ze szczytem w Newport. To tam zapadły decyzje, które otworzyły możliwość sukcesu, z którym mamy teraz do czynienia" – mówił na antenie TVP Info Marcin Kierwiński z Platformy Obywatelskiej.

Polityk powiedział, że na szczyt NATO w Warszawie należy patrzeć jak na kontynuację szczytu w walijskim Newport, który odbył się we wrześniu 2014 r. 

"To tam zapadły decyzje dotyczące wzmocnienia wschodniej flanki. To tam powstała tzw. szpica i od tego czasu w Polsce pojawili się żołnierze amerykańscy" – dodał poseł i ocenił, że za sukcesem prezydenta Dudy stoją działania poprzedniego rządu PO-PSL. 

"Do Warszawy szczyt natowski zaprosił prezydent Bronisław Komorowski. O tym natomiast, co zostało ustalone w sprawie oddziałów wojskowych w krajach nadbałtyckich, mówił w 2015 r. Tomasz Siemoniak podczas wizyty w Stanach Zjednoczonych" - powiedział Kierwiński. "Zawłaszczacie dokonania innych" – dodał. 

Jarosław Sellin z PiS odpierał, że szczyt NATO w Warszawie nie jest kontynuacją tego w Newport. "To przełom" – mówił. "Do 2014 r. obóz rządzący PO-PSL popełniał błędy w relacjach z Rosją. Usypialiście czujność Zachodu mimo agresji Rosji na Gruzję. Dopiero agresja na Ukrainę was obudziła" – powiedział Sellin. "Prowadziliście politykę swoistego pozytywnego resetu z Rosją udając, że może ona być normalnym partnerem do relacji ekonomicznych czy politycznych" – dodał. 

Sellin w ten sposób próbował wytłumaczyć dlaczego wypracowanie w Newport tzw. szpicy nie było wystarczającym rozwiązaniem. – Andrzej Duda w czasie kampanii prezydenckiej rzucił hasło „Newport plus”, czyli stworzenie stałych baz na terenie wschodniej flanki albo stałych baz rotacyjnych – dodał. 

Adam Struzik z PSL ocenił, że "wiele rządów zrobiło bardzo dużo" i dobrze jest, że to się kontynuuje. W podobnym tonie wypowiedziała się Katarzyna Lubnauer z Nowoczesnej, która zaznaczyła, że sukces szczytu jest wspólny, zrealizowany przez "polityków wielu rządów". "PO i PiS mogą sobie podać rękę w sprawie szczytu NATO" – dodała z kolei przedstawicielka Kukiz'15 Agnieszka Ścigaj. 

Prof. Andrzej Zybertowicz zaznaczał, że choć można wskazać błędy polityczne różnych ekip rządzących, to najważniejsze w tym momencie jest to, że udowodniono siłę NATO. "Pokazujemy Rosji, że NATO jest zdecydowane, silne, ale że chce rozmawiać" – powiedział. Zybertowicz zacytował też słowa prezydenta Dudy: „NATO nie ma wrogów, tylko wyzwania”. 


 ak/TVP Info 

[fot. wPolityce.pl/TVP Info]

Warto poczytać

 1. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 2. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 3. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 4. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 5. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 6. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 7. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 8. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook