Jedynie prawda jest ciekawa


Kibicuj rodzinie! Nie tylko w czasie Euro

12.06.2012

Czas przywrócić polskiej rodzinie właściwe miejsce i uświadomić ojcom jak ważna jest ich rola w domowej drużynie. 1 czerwca ruszyła akcja "Kibicuj rodzinie!". Do wzięcia w niej udziału zachęcają Jakub Błaszczykowski, Krzysztof Hołowczyc, Krzysztof Ziemiec, Radosław Pazura i Ireneusz Krosny.

Podczas, gdy radość fanów piłki zogniskowana jest wokół Mistrzostw Europy, organizatorzy akcji "Kibicuj rodzinie" zamierzają wykorzystać czas Euro 2012 do przypomnienia o czymś znacznie ważniejszym. - Jest tylko jedno miejsce na świecie, gdzie jestem ważny, bez względu na to ile strzeliliśmy bramek. To moja rodzina - mówi Jakub Błaszczykowski, kapitan reprezentacji Polski i jeden z ambasadorów akcji.

1 czerwca, w Dzień Dziecka, ruszyła ogólnopolska akcja zachęcająca do spojrzenia na własną rodzinę jak na drużynę, która może wspólnie wygrać niejedne mistrzostwa. - Zwycięstwo jest piękne! Sukcesy sportowców są godne podziwu. Ich umiejętności, determinacja, zgranie oraz fantazja rozpalają serca setek tysięcy kibiców. Również kiedy ponoszą porażki… Ale nie tylko sport jest ważny. To rodzina może być pasją prawdziwego zwycięzcy - przekonują organizatorzy na stronie internetowej akcji.

Ponad 60 tys. polskich małżeństw rocznie sięga po ostateczne rozwiązanie swoich problemów. Liczba rozwodów w ciągu ostatnich kilku lat wzrosła o 1/3. Ponad połowa pozwów wnoszona jest przez małżonków z zaledwie kilkuletnim stażem. Brak polityki prorodzinnej sprawia, że coraz mniej małżeństw decyduje się na założenie rodziny w Polsce.

Na problem ten zareagowała grupa entuzjastów rodziny, która kilka lat temu oddolnie uruchomiła akcję ratowania małżeństw, prowadzoną pod hasłem "Randka małżeńska". Znaleźli sposób, by za pomocą trzech kroków zbliżyć do siebie przeżywających kryzys małżonków, pomóc im w wyjaśnieniu dzielących ich spraw i wskazać sposób na wyjście z marazmu. Akcja odniosła spektakularny sukces. W dwóch edycjach wzięło udział kilka tysięcy małżeństw. Pomysł był niebagatelny. W kilkudziesięciu miastach Polski, o tej samej porze wyświetlono film fabularny "Fireproof", który w doskonały sposób przedstawiał wielopoziomowe problemy, z jakimi borykają się małżeństwa. Wskazywał też metodę na  przezwyciężenie niechęci i ponowne odnalezienie zagubionej miłości. Po filmie nadawana była audycja radiowa, dzięki której moderowani przez prowadzących małżonkowie mieli okazję do porozmawiania o problemach, które ich od siebie oddalają. Dzięki zaproszonym do audycji parom małżeńskim, które dzieliły się ze słuchaczami swoimi sposobami rozwiązywania problemów, rozmowa miała szansę wniknąć jeszcze głębiej. Trzecim krokiem było zalogowanie się na stronie www.randkamalzenska.pl i odbycie 6-tygodniowego kursu małżeńskiego. Ukończyło go ok. 2000 małżeństw, a z wpisów na forum można się przekonać, że wiele z nich, dzięki pomocy, jaką otrzymali od organizatorów akcji, uchroniło się przed rozwodem.

Podczas Euro 2012 twórcy "Randki małżeńskiej" prowadzą nową akcję, która przebiega w analogiczny sposób. Aby włączyć się w kibicowanie rodzinie wystarczy wejść na stronę www.kibicujrodzinie.pl i dać się poprowadzić przez kolejne niebanalne wydarzenia. - Do stracenia jest tylko czas, a do wygrania bardzo wiele – bo czy jest coś cenniejszego niż szczęśliwa żona u boku mężczyzny sukcesu, dumnego ze swej rodziny? - pytają organizatorzy na stronie akcji, zapewniając, że żaden kibic, który włączy się w działania nie będzie zawiedziony. Będą projekcje filmów, audycje radiowe, internetowe interaktywne warsztaty, a w Strefie Kibica czeka specjalna niespodzianka.

Do akcji włączyło się już wiele znanych postaci. Rodzinie kibicują: kapitan reprezentacji Polski Jakub Błaszczykowski, kierowca rajdowy Krzysztof Hołowczyc, dziennikarz Krzysztof Ziemiec oraz aktorzy Radosław Pazura i Ireneusz Krosny.

 

- Kiedyś myślałem, że życie bez rajdów nie ma sensu. Teraz myślę, że rajdy bez rodziny nie mają sensu - mówi Krzysztof Hołowczyc, zachęcając do włączenia się w akcję.

- Chcemy zwrócić uwagę na rodzinę, a w sposób szczególny na ojcostwo i odpowiedzialność ojców w rodzinie - podkreśla Artur Kołaczek, organizator przedsięwzięcia. - Pokazujemy, że warto kibicować rodzinie, bo rozgrywka trwa każdego dnia - dodaje.

Na czym polega akcja? - Od 1 czerwca na stronie www.kibicujrodzinie.pl jest mapa Polski, na której można znaleźć kino, usytuowane najbliżej naszego miejsca zamieszkania. Przychodzimy do kina na projekcję filmu, którego tytuł jest na razie tajemnicą. Ujawniamy tylko, że został zrealizowany przez twórców filmu "Fireproof", który odniósł sukces przy naszej poprzedniej akcji - wyjaśnia Artur Kołeczek, zapewniając, że będzie to niezastąpiony punkt wyjścia do pogłębienia relacji rodzinnych.

- W filmie przedstawione jest ojcostwo w bardzo szerokim aspekcie. Obraz ten pokazuje, jaka jest rola ojca i jaki wpływ ma na dzieci jego brak - dodaje Kołaczek.

Po projekcji każda rodzina otrzyma spersonalizowany list. Zostanie także zaproszona do wzięcia udziału w audycji, na kanwie której będzie mogła ze sobą porozmawiać o problemach, trudnościach i wspólnych radościach. Wzorem poprzedniej akcji, audycja będzie moderowana, a prowadzący zadawać będą konkretne pytania, wskazując kto ma na nie w danej chwili odpowiadać.

- Wszyscy członkowie rodziny będą mieli szansę wypowiedzieć się bez jakichkolwiek reperkusji zwrotnych. Dziecko będzie mogło powiedzieć rodzicom, jak ich widzi. Małżonków będziemy uwrażliwiać na problemy drugiej strony. Chcemy np. uświadomić żonie, że praca poza domem może generować w mężu stres, a mężowi chcemy pomóc zauważyć, że bycie w domu to nie jest odpoczynek, a praca - wyjaśnia Kołaczek.

- Kibic to ktoś, kto wybrał swoją drużynę i jest jej wierny. Robi  wszystko, żeby wygrała, zachęca do boju, kibicuje - tłumaczą organizatorzy, podkreślając, że w grze o rodzinę nie jesteśmy obserwatorami, ale gramy i w ataku, i w obronie. - Kibicuj rodzinie, bo tu rozgrywka trwa każdego dnia - dodają.

Projekcje filmowe odbędą się w sześćdziesięciu miastach Polski 16, 17, 20, 23 i 24 czerwca. Bezpośrednio po nich będzie miała miejsce interaktywna audycja radiowa.

23 czerwca, w Dzień Ojca, rodziny zostaną także zaproszone do wspólnego świętowania na piknikach plenerowych.

Warto wykorzystać czas Euro do wzmocnienia siły własnej rodziny. Organizatorzy będą do tego zachęcać także w strefach kibica.


Marzena Nykiel
[fot. youtube]

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook