Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Kempa: Prymitywny odwet PO. WYWIAD

25.09.2015

"W sprawie Ziobry nawet nie przesłuchano świadków obrony pod pretekstem, że to przedłuży proces. Tego nawet Stalin nie wymyślił!"

Stefczyk.info: Wniosek o postawienie Zbigniewa Ziobry przed Trybunałem Stanu to taki wyborczy „prezent od Platformy?

Beata Kempa, Solidarna Polska: To prymitywny odwet PO i wątpliwego establishmentu III RP. Kiedy w 2005 roku obejmowaliśmy rządy raport Banku Światowego wykazywał, ze naszym największym mankamentem jest korupcja I to nie pozwala nam się rozwijać gospodarczo a przestępcy w białych kołnierzykach są zupełnie bezkarni. Ich działalność bije w podstawy ekonomiczne państwa. W momencie, kiedy wzięliśmy się za to a także za wiele innych rzeczy, okazuje się, że nam się dzisiaj z tego czyni zarzut. W zawartości wniosku, który jest chyba najsłabszym uzasadnieniem jakie czytałam, złamano prawo do obrony, nie przesłuchano świadków, które zgłaszała obrona, twierdząc , że to będzie przedłużać proces. To jest zupełne kuriozum…

To postępowanie faktycznie trwało długo…

Prowadzili postępowanie osiem lat, ale gdy obrona przywołała świadków, to powiedzieli, że ich przesłuchanie będzie przedłużało proces. Tego nawet Stalin nie wymyślił. W związku z tym bardziej uważam że ten wniosek nie zasługuje na uznanie. To skandal dla wysokiej izby.

Może to  teraz taka nowa moda polityczna. Platforma ostatnio nawet podpisała się pod wnioskiem o Trybunał Stanu dla Krzysztofa Kwiatkowskiego…

To ma zupełnie inne znaczeni. To zapewne miało na celu wyjęcie postępowania karnego z prokuratury i oddanie go na święte nigdy przed Trybunał Stanu. A być może też naciski  na Krzysztofa Kwiatkowskiego by zrezygnował ze stanowiska, bo wtedy można ustanowić swojego prezesa na najbliższe 6 lat. Więc tam tez chodzi o grę polityczną. Tak właśnie czyni Platforma. Myślę, jednak że to się obróci przeciwko niej.

Not. Anna Sarzyńska

fot. wPolityce.pl

Warto poczytać

 1. rozenek 26.03.2017

  Zawisza: Rozenek jest znanym manipulatorem

  Zawisza był gościem programu "Skandaliści" prowadzonego przez Agnieszkę Gozdyrę, w którym dyskutują ze sobą osoby o przeciwnych poglądach.

 2. tyggg 26.03.2017

  Nowy numer tygodnika "wSieci"

  W najnowszym wydaniu tygodnika „wSieci” publicyści demaskują, jak daleko posunęła się ingerencja przedstawicieli zagranicznych podmiotów w serwowany Polakom przekaz medialny.

 3. wawrzyk-stefek 25.03.2017

  Prof. Wawrzyk: Deklaracja Rzymska sukcesem Polski

  Deklaracja Rzymska jest sukcesem Polski - uważa politolog z Uniwersytetu Warszawskiego prof. Piotr Wawrzyk. Ale - jak podkreśla - jest to dokument bardzo ogólny, otwierający dopiero pole do rozmów.

 4. semkasalondzienn2503 25.03.2017

  Semka: "PO jak wampir wysysa ciało Nowoczesnej"

  "Opozycja zakłada, że  ugra coś na tym paliwie europejskim".

 5. piecha-stefff 25.03.2017

  Piecha o sieci szpitali: Nie możemy spodziewać się rewolucji

  Nie możemy spodziewać tego, że nagle służba zdrowia zacznie działać, jak w Holandii.

 6. kosinknknm 24.03.2017

  Kosiniak: PSL zapłacił ogromną cenę za koalicję z PO

  - Kiedy byliśmy w koalicji z Platformą udało nam się zablokować przynajmniej część liberalnych zapędów PO - przekonywał w rozmowie z portalem wPolityce.pl prezes PSL.

 7. shaded 24.03.2017

  Miriam Shaded: Korwin mnie zawiódł

  "Janusz Korwin Mikke mając za sobą wspaniałe idee, przetrwonił wielkie poparcie".

 8. cejro-stefff 24.03.2017

  Cejrowski o Merkel: Wielka baba nie upilnowała Holandii

  Wojciech Cejrowski o konflikcie na linii Ankara-Haga.

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook