Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Kempa: Prymitywny odwet PO. WYWIAD

25.09.2015

"W sprawie Ziobry nawet nie przesłuchano świadków obrony pod pretekstem, że to przedłuży proces. Tego nawet Stalin nie wymyślił!"

Stefczyk.info: Wniosek o postawienie Zbigniewa Ziobry przed Trybunałem Stanu to taki wyborczy „prezent od Platformy?

Beata Kempa, Solidarna Polska: To prymitywny odwet PO i wątpliwego establishmentu III RP. Kiedy w 2005 roku obejmowaliśmy rządy raport Banku Światowego wykazywał, ze naszym największym mankamentem jest korupcja I to nie pozwala nam się rozwijać gospodarczo a przestępcy w białych kołnierzykach są zupełnie bezkarni. Ich działalność bije w podstawy ekonomiczne państwa. W momencie, kiedy wzięliśmy się za to a także za wiele innych rzeczy, okazuje się, że nam się dzisiaj z tego czyni zarzut. W zawartości wniosku, który jest chyba najsłabszym uzasadnieniem jakie czytałam, złamano prawo do obrony, nie przesłuchano świadków, które zgłaszała obrona, twierdząc , że to będzie przedłużać proces. To jest zupełne kuriozum…

To postępowanie faktycznie trwało długo…

Prowadzili postępowanie osiem lat, ale gdy obrona przywołała świadków, to powiedzieli, że ich przesłuchanie będzie przedłużało proces. Tego nawet Stalin nie wymyślił. W związku z tym bardziej uważam że ten wniosek nie zasługuje na uznanie. To skandal dla wysokiej izby.

Może to  teraz taka nowa moda polityczna. Platforma ostatnio nawet podpisała się pod wnioskiem o Trybunał Stanu dla Krzysztofa Kwiatkowskiego…

To ma zupełnie inne znaczeni. To zapewne miało na celu wyjęcie postępowania karnego z prokuratury i oddanie go na święte nigdy przed Trybunał Stanu. A być może też naciski  na Krzysztofa Kwiatkowskiego by zrezygnował ze stanowiska, bo wtedy można ustanowić swojego prezesa na najbliższe 6 lat. Więc tam tez chodzi o grę polityczną. Tak właśnie czyni Platforma. Myślę, jednak że to się obróci przeciwko niej.

Not. Anna Sarzyńska

fot. wPolityce.pl

CS145fotMINI

Czas Stefczyka 145/2017

PDF (8,85 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook