Jedynie prawda jest ciekawa


Kempa: Platforma traktuje polskie społeczeństwo "z buta"

16.05.2016

"To jest kompletna buta, arogancja i bizantyjski styl życia".

"Liczby nie kłamią. Bardzo trudno się z nimi dyskutuje. (…) W 2015 roku 17 dyrektorów generalnych miało przeciętne wynagrodzenie wyższe od ministrów. System zarządzania państwa był niespójny" – powiedziała szefowa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Beata Kempa, odnosząc się do wyników audytu rządu PO-PSL, który kilka dni temu został przedstawiony w Sejmie.

Beata Kempa w audycji „Rozmowy Niedokończone” na antenie TV Trwam oraz Radia Maryja odpowiedziała na zarzuty polityków opozycji dotyczące tego, iż audytu nie przeprowadziły firmy zewnętrzne, co budziło wątpliwości do obiektywizmu wyników tego procesu. Szefowa kancelarii premiera zwróciła uwagę, że do pewnych dokumentów nie powinny mieć dostępu podmioty do tego nieuprawnione.

"Dzisiaj zarzuca się nam, że audytowaliśmy sami, że mogliśmy nie mieć obiektywnego podejścia. Tak może mówić ktoś, kto albo zupełnie nie czuje państwa, albo jest osobą skrajnie nieodpowiedzialną, lub jest po prostu zwykłym ignorantem. Są takie obszary państwa, gdzie nie sposób wpuszczać, z całym szacunkiem do tych firm, firm zewnętrznych, dlatego że my nie mamy wiedzy, kto w tych firmach pracuje. Do niektórych informacji z punktu widzenia bezpieczeństwa państwa polskiego, czy wrażliwych obszarów, nie powinny mieć dostępu osoby nieuprawnione" – powiedziała Beata Kempa.

Szefowa kancelarii premiera podkreśliła również, że wiele informacji, które zostały ujęte w audycie, pochodzą z raportów Najwyższej Izby Kontroli i wyraziła zdziwienie, że o tymi danymi nie zainteresowała się ówczesna władza.

"To była również kwerenda ówczesnych raportów NIK. Dziwię, że nie tamta ekipa ich nie czytała. Niejednokrotnie mówiłam, że to był głos wołającego na pustyni. Przecież tam są twarde liczby. Większość tych liczb wzięliśmy z owych raportów NIK, które tamta władza powinna widzieć na oczy i reagować natychmiast" - akcentowała Beata Kempa.

W dalszej części audycji Beata Kempa odniosła się do słów Donalda Tuska, który skrytykował audyt rządów PO-PSL autorstwa PiS.

"Rzadko kiedy coś mnie zdumiewa. (…) To jest kwintesencja tamtego rządu- skrajna nieodpowiedzialność. Cóż ten człowiek miał powiedzieć? Nie potrafił się do tego odnieść. Myślę, że nie wytrzymał i nie dosłuchał do końca, bo musiał usłyszeć prawdę, nie tylko o swoich rządach, ale też o rządach tych, których pozostawił. To jest człowiek, który przez brak decyzji pozwalał tak naprawdę na to, że przez osiem lat rządzono od afery do afery" – stwierdziła szefowa kancelarii premiera.

Beata Kempa zwróciła również uwagę na zachowanie polityków obecnej opozycji, a wówczas rządzącej koalicji. Wskazała, że z ich strony zabrakło merytorycznych argumentów, a pojawiły się krzyki i wyzwiska.

"Po tej debacie spodziewaliśmy się, że opozycja, w szczególności członkowie byłego rządu, odniosą się do tego, ale w sposób merytoryczny. (…). Zamiast tego mieliśmy histerię, krzyki, brak argumentów, próby obrażania, co jest już na porządku dziennym, ale my już to tego przywykliśmy. Pani Kopacz, która chyba rozpaczliwie walczyła bardziej o przywództwo w PO, niż żeby rzetelnie wytłumaczyć Polakom, dlaczego w taki sposób byli traktowani, bo to jest potraktowanie, przepraszam za wyrażenie, „z buta” całego społeczeństwa. To jest kompletna buta, arogancja i bizantyjski styl życia" – powiedziała Beata Kempa.

LL, Radio Maryja

Warto poczytać

 1. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 2. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 3. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 4. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 5. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 6. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 7. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 8. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook