Jedynie prawda jest ciekawa


KE głucha na opinię zwykłych ludzi

23.05.2016

Eurodeputowany Bolesław Piecha podkreślił na antenie Telewizji Republika, że obecna sytuacja na linii Polska - UE to sprawa między polskim rządem, a urzędnikami, a nie ludźmi pochodzącymi z wyborów, bo Komisja Europejska z żadnych wyborów demokratycznych nie pochodzi.

- Jest to na warunki polskie rozgrywka opozycji, bezsilnej opozycji, która uczepiła się jak rzepa jednej sprawy i sknociła na początku, ponieważ przyjęła niekonstytucyjne zmiany o Trybunale Konstytucyjnym, chciała sobie zabezpieczyć tyły i teraz są tego konsekwencje – powiedział w "Republice na żywo" europoseł Prawa i Sprawiedliwości Bolesław Piecha.

W rozmowie telefonicznej dla Telewizji Republika Bolesław Piecha, eurodeputowany Prawa i Sprawiedliwości, odniósł się do przyjętej przez Sejm uchwały w obronie suwerenności Polski. Pytany o to, z jaką reakcją spotkało się to w Brukseli odpowiedział, że "trudno dzisiaj zebrać wszystkie informacje dotyczące reakcji na decyzję Sejmu".

– Nie spodziewam się jednak jakichś specjalnych rewelacji, gdyż Europa wobec wyborów w Austrii może zmienić swoje zdanie. Uważam, że urzędnicy KE, zwłaszcza ci, skupieni wokół Angeli Merkel, jakby troszeczkę zgrzeszyli arogancją i stracili słuch na opinię zwykłych ludzi – ocenił.

 – Prawo i Sprawiedliwość nie robi nic innego, jak realizuje swój program wyborczy. Nie słyszałem, żeby w Polsce była łamana konstytucja, ani prawa człowieka. Sądzę, że dzisiaj główne komentarze w Brukseli to wybory w Austrii i zbliżające się referendum w Wielkiej Brytanii – dodał polityk.

Przyznał, że jego zdaniem decyzje Komisji Europejskiej "mają głównie wpływ propagandowy". 

– Jest to sprawa rozgrywki między polskim rządem, a urzędnikami, a nie ludźmi pochodzącymi z wyborów, bo Komisja Europejska przecież z żadnych wyborów demokratycznych nie pochodzi. I to tych rządów, które walczą o legitymizację swojej władzy, bo przecież Merkel nie jest pewna swojego zwycięstwa, te sygnały z Austrii czy z Francji, gdzie front narodowy rośnie w siłę. Jest to na warunki polskie rozgrywka opozycji, bezsilnej opozycji, która uczepiła się jak rzepa jednej sprawy i sknociła na początku, ponieważ przyjęła niekonstytucyjne zmiany o Trybunale Konstytucyjnym, chciała sobie zabezpieczyć tyły i teraz są tego konsekwencje – zaznaczył.

– Te konsekwencje są podejmowane przez suwerennie wybrany w Polsce rząd i przez suwerennie wybrany parlament – dodał Bolesław Piecha.

Mówiąc o ewentualnych sankcjach wobec Polski ocenił, że "wsłuchując się w głosy polityków europejskich np. Węgier, Słowaków, Rumunów czy Czechów, to sprawa przesądzenia sankcji wobec Polski są bardzo mało prawdopodobna, bo to Rada Europejska musiałaby przyjąć taką decyzję w konsensusie".

– Raczej propaganda na użytek Polski, bo Europa wcale się o polską demokrację nie niepokoi, a niepokoi ją to, co wieje, a wieje zmiana władzy w niektórych państwach i pewna, ja uważam, porażka – powiedział.

– Porażka myślenia o Europie przez niektórych liderów europejskich, że to  nic innego, jak sfederalizowane państwo. Nie, Europa nadal jest unią państw suwerennych i o tą suwerenność państw członkowskich się upomina – zakończył.

 wkt/Telewizja Republika

fot. [youtube.com]

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook