Jedynie prawda jest ciekawa

Kazik Staszewski: Chciałbym odzyskać wiarę w pełni

07.11.2015

Nigdy nie wyzbyłem się odczucia, że coś się dzieje przypadkowo. Zawsze wierzyłem, że jest jakaś siła, która losem naszym steruje. Chciałbym, bym mógł odzyskać wiarę w pełni, z tym jest dużo łatwiej, to daje opokę w trudnych momentach – podkreślił Kazik Staszewski w rozmowie z Telewizją Republika.

Kazik pytany o swoją wiarę wyjaśnił, że choć sam określał się kiedyś jako ateista, to dzisiaj ciężko byłoby mu powtórzyć tego typu stwierdzenie.

- Jeżeli za opokę wybierasz rzeczy doczesne, to one mogą upaść i stać się gruzami - zaznaczył.

Odniósł się on także do zaangażowania politycznego Pawła Kukiza i Liroya (posła z ruchu Kukiza).

- Myślę, że to jest, jak na razie, taka grupa ludzi bez specjalnego programu, widać, że łapanka była wykonana… - mówił Kazik Staszewski.  

- Myślałem po I turze wyborów prezydenckich, że ruch Pawła Kukiza jednak przybierze strukturalne kształty i z jakimś konkretnym zarysem programu stanie do wyborów. Okazało się, że musimy na to poczekać. Czy się doczekamy? Zobaczymy… - ocenił lider Kultu.

Jak przekonywał Staszewski, sam nigdy nie zaangażowałby się w polityczne i partyjne przepychanki.

- To robota nieprzyjemna, zdaje się, i absorbująca. Mam to szczęście, że moje absolutne spełnienie i miłość zawodowa pozwala mi się utrzymywać, więc nie szukam tego rodzaju historii. Wiesz, przykład Ronalda Reagana pokazuje, że dobrzy rzemieślnicy robiący w sztuce mogą być i dobrymi politykami, ale ja generalnie nie mam takiej chęci, ani potrzeby - podkreślił.

lw, Telewizja Republika

[Fot. YouTube]

 

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook