Jedynie prawda jest ciekawa

Kazik Staszewski: Chciałbym odzyskać wiarę w pełni

07.11.2015

Nigdy nie wyzbyłem się odczucia, że coś się dzieje przypadkowo. Zawsze wierzyłem, że jest jakaś siła, która losem naszym steruje. Chciałbym, bym mógł odzyskać wiarę w pełni, z tym jest dużo łatwiej, to daje opokę w trudnych momentach – podkreślił Kazik Staszewski w rozmowie z Telewizją Republika.

Kazik pytany o swoją wiarę wyjaśnił, że choć sam określał się kiedyś jako ateista, to dzisiaj ciężko byłoby mu powtórzyć tego typu stwierdzenie.

- Jeżeli za opokę wybierasz rzeczy doczesne, to one mogą upaść i stać się gruzami - zaznaczył.

Odniósł się on także do zaangażowania politycznego Pawła Kukiza i Liroya (posła z ruchu Kukiza).

- Myślę, że to jest, jak na razie, taka grupa ludzi bez specjalnego programu, widać, że łapanka była wykonana… - mówił Kazik Staszewski.  

- Myślałem po I turze wyborów prezydenckich, że ruch Pawła Kukiza jednak przybierze strukturalne kształty i z jakimś konkretnym zarysem programu stanie do wyborów. Okazało się, że musimy na to poczekać. Czy się doczekamy? Zobaczymy… - ocenił lider Kultu.

Jak przekonywał Staszewski, sam nigdy nie zaangażowałby się w polityczne i partyjne przepychanki.

- To robota nieprzyjemna, zdaje się, i absorbująca. Mam to szczęście, że moje absolutne spełnienie i miłość zawodowa pozwala mi się utrzymywać, więc nie szukam tego rodzaju historii. Wiesz, przykład Ronalda Reagana pokazuje, że dobrzy rzemieślnicy robiący w sztuce mogą być i dobrymi politykami, ale ja generalnie nie mam takiej chęci, ani potrzeby - podkreślił.

lw, Telewizja Republika

[Fot. YouTube]

 
CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook