Jedynie prawda jest ciekawa


Kazik: Oddałem głos na Kukiza

12.05.2015

Znani wokaliści, Kazik Staszewski, Muniek Staszczyk i Maciej Maleńczuk skomentowali start Pawła Kukiza w wyborach.

Choć sam Kukiz krytykował brak politycznej aktywności swoich kolegów po fachu, wokaliści są pozytywnie nastawieni do politycznej walki Kukiza.

„Mimo że deklarowałem, że nie idę na wybory, bo nie widzę kandydata, który by mi odpowiadał, to jednak w niedzielę tuż przed godz. 21 spontanicznie poszedłem do komisji i też oddałem głos na Kukiza” - mówi Kazik Staszewski.

„Nie jestem znawcą wpływu okręgów jednomandatowych na życie polityczne w naszym kraju. Przykład Senatu pokazuje, że taki system niekoniecznie rozbija ten platformersko-pisowski układ, a wręcz go konserwuje” - dodaje wokalista.

Kazik martwi się tylko o kondycję fizyczną kolegi po fachu.

„Natomiast gdy widziałem go wczoraj późnym wieczorem u Moniki Olejnik, miałem wrażenie, że wszystko to odbywa się kosztem jego zdrowia. No ale skoro ma chłopak taką ideę, to z Bogiem” - powiedział Staszewski.

O kandydaturze Kukiza mówił „Wyborczej” też Muniek Staszczyk. Wokalista T-Love zwrócił uwagę na jeden z najważniejszych postulatów Kukiza, czyli jednomandatowe okręgi wyborcze.

„Sprawdzają się w Stanach, sprawdzają w Wielkiej Brytanii. Mają też minusy, bo mogą przyciągać ludzi z dużą forsą. Ale z całą pewnością odświeżają partyjny układ. Tym bardziej że Paweł nie jest postacią znikąd. Można się z nim nie zgadzać, ale ma swoją historię. Wiadomo, że polityka to brudna rzecz, więc i Paweł może się jeszcze niejeden raz ubrudzić” - powiedział Muniek i zapewnił, że i on oddał swój głos na Pawła Kukiza.

„Nie wiemy do końca, kim są głosujący na Kukiza, mają różne poglądy i światopoglądy. Paweł zagospodarował przede wszystkim młodych. Wiem, że na niego głosował mój syn i jego kumple. Ale sam też eksperymentalnie oddałem na niego głos. Nie miałem ochoty głosować na żadnego z głównych kandydatów” - powiedział.

Inny piosenkarz, Maciej Maleńczuk nie głosował na Kukiza, ale nie jest przeciwnikiem jego działalności politycznej.

„Sam nie głosowałem na niego, ale życzę mu tego, aby jesienią dostał się do parlamentu. Choć nie wyobrażam sobie, jak w trzy miesiące stworzy struktury. Mam nadzieję, że trochę ochłonie, odeśpi i zacznie je budować. Będzie się musiał przy tym pilnować, bo teraz za jego plecami zacznie się kręcić pewnie dużo dziwnych ludzi” - powiedział Maleńczuk.

mly/Wyborcza.pl

[fot. PAP/Maciej Kulczyński]

 

 

 

Warto poczytać

 1. 1270kijowniaij 25.04.2018

  Oto i są. To oni żerują na dramacie niepełnosprawnych...

  Jeszcze kilka godzin temu pisaliśmy, że w tym sporze dawno przestało chodzić o dobro niepełnosprawnych, a ktoś próbuje zbić na nim kapitał polityczny i pieniądze. Okazuje się, że nie trzeba było długo czekać na potwierdzenie naszych przypuszczeń.

 2. 1270facebookstefczyk 25.04.2018

  Tych słów już nie napiszesz na Facebooku

  Nowy regulamin największego portalu społecznościowego wchodzi w życie 25 maja

 3. 1270twitterPOl 25.04.2018

  „Im zależy tylko na pieniądzach. Wykorzystują swoje niepełnosprawne dzieci”

  Za nami kolejne godziny protestu opiekunów dzieci niepełnosprawnych. Mimo szerokich propozycji ze strony rządu, protestujący nie zamierzają ustąpić. Jeszcze kilka dni temu zastanawialiśmy się kto im płaci

 4. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 5. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 6. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 7. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 8. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook