Jedynie prawda jest ciekawa


Kazik: Oddałem głos na Kukiza

12.05.2015

Znani wokaliści, Kazik Staszewski, Muniek Staszczyk i Maciej Maleńczuk skomentowali start Pawła Kukiza w wyborach.

Choć sam Kukiz krytykował brak politycznej aktywności swoich kolegów po fachu, wokaliści są pozytywnie nastawieni do politycznej walki Kukiza.

„Mimo że deklarowałem, że nie idę na wybory, bo nie widzę kandydata, który by mi odpowiadał, to jednak w niedzielę tuż przed godz. 21 spontanicznie poszedłem do komisji i też oddałem głos na Kukiza” - mówi Kazik Staszewski.

„Nie jestem znawcą wpływu okręgów jednomandatowych na życie polityczne w naszym kraju. Przykład Senatu pokazuje, że taki system niekoniecznie rozbija ten platformersko-pisowski układ, a wręcz go konserwuje” - dodaje wokalista.

Kazik martwi się tylko o kondycję fizyczną kolegi po fachu.

„Natomiast gdy widziałem go wczoraj późnym wieczorem u Moniki Olejnik, miałem wrażenie, że wszystko to odbywa się kosztem jego zdrowia. No ale skoro ma chłopak taką ideę, to z Bogiem” - powiedział Staszewski.

O kandydaturze Kukiza mówił „Wyborczej” też Muniek Staszczyk. Wokalista T-Love zwrócił uwagę na jeden z najważniejszych postulatów Kukiza, czyli jednomandatowe okręgi wyborcze.

„Sprawdzają się w Stanach, sprawdzają w Wielkiej Brytanii. Mają też minusy, bo mogą przyciągać ludzi z dużą forsą. Ale z całą pewnością odświeżają partyjny układ. Tym bardziej że Paweł nie jest postacią znikąd. Można się z nim nie zgadzać, ale ma swoją historię. Wiadomo, że polityka to brudna rzecz, więc i Paweł może się jeszcze niejeden raz ubrudzić” - powiedział Muniek i zapewnił, że i on oddał swój głos na Pawła Kukiza.

„Nie wiemy do końca, kim są głosujący na Kukiza, mają różne poglądy i światopoglądy. Paweł zagospodarował przede wszystkim młodych. Wiem, że na niego głosował mój syn i jego kumple. Ale sam też eksperymentalnie oddałem na niego głos. Nie miałem ochoty głosować na żadnego z głównych kandydatów” - powiedział.

Inny piosenkarz, Maciej Maleńczuk nie głosował na Kukiza, ale nie jest przeciwnikiem jego działalności politycznej.

„Sam nie głosowałem na niego, ale życzę mu tego, aby jesienią dostał się do parlamentu. Choć nie wyobrażam sobie, jak w trzy miesiące stworzy struktury. Mam nadzieję, że trochę ochłonie, odeśpi i zacznie je budować. Będzie się musiał przy tym pilnować, bo teraz za jego plecami zacznie się kręcić pewnie dużo dziwnych ludzi” - powiedział Maleńczuk.

mly/Wyborcza.pl

[fot. PAP/Maciej Kulczyński]

 

 

 

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook