Jedynie prawda jest ciekawa


Kazik: Oddałem głos na Kukiza

12.05.2015

Znani wokaliści, Kazik Staszewski, Muniek Staszczyk i Maciej Maleńczuk skomentowali start Pawła Kukiza w wyborach.

Choć sam Kukiz krytykował brak politycznej aktywności swoich kolegów po fachu, wokaliści są pozytywnie nastawieni do politycznej walki Kukiza.

„Mimo że deklarowałem, że nie idę na wybory, bo nie widzę kandydata, który by mi odpowiadał, to jednak w niedzielę tuż przed godz. 21 spontanicznie poszedłem do komisji i też oddałem głos na Kukiza” - mówi Kazik Staszewski.

„Nie jestem znawcą wpływu okręgów jednomandatowych na życie polityczne w naszym kraju. Przykład Senatu pokazuje, że taki system niekoniecznie rozbija ten platformersko-pisowski układ, a wręcz go konserwuje” - dodaje wokalista.

Kazik martwi się tylko o kondycję fizyczną kolegi po fachu.

„Natomiast gdy widziałem go wczoraj późnym wieczorem u Moniki Olejnik, miałem wrażenie, że wszystko to odbywa się kosztem jego zdrowia. No ale skoro ma chłopak taką ideę, to z Bogiem” - powiedział Staszewski.

O kandydaturze Kukiza mówił „Wyborczej” też Muniek Staszczyk. Wokalista T-Love zwrócił uwagę na jeden z najważniejszych postulatów Kukiza, czyli jednomandatowe okręgi wyborcze.

„Sprawdzają się w Stanach, sprawdzają w Wielkiej Brytanii. Mają też minusy, bo mogą przyciągać ludzi z dużą forsą. Ale z całą pewnością odświeżają partyjny układ. Tym bardziej że Paweł nie jest postacią znikąd. Można się z nim nie zgadzać, ale ma swoją historię. Wiadomo, że polityka to brudna rzecz, więc i Paweł może się jeszcze niejeden raz ubrudzić” - powiedział Muniek i zapewnił, że i on oddał swój głos na Pawła Kukiza.

„Nie wiemy do końca, kim są głosujący na Kukiza, mają różne poglądy i światopoglądy. Paweł zagospodarował przede wszystkim młodych. Wiem, że na niego głosował mój syn i jego kumple. Ale sam też eksperymentalnie oddałem na niego głos. Nie miałem ochoty głosować na żadnego z głównych kandydatów” - powiedział.

Inny piosenkarz, Maciej Maleńczuk nie głosował na Kukiza, ale nie jest przeciwnikiem jego działalności politycznej.

„Sam nie głosowałem na niego, ale życzę mu tego, aby jesienią dostał się do parlamentu. Choć nie wyobrażam sobie, jak w trzy miesiące stworzy struktury. Mam nadzieję, że trochę ochłonie, odeśpi i zacznie je budować. Będzie się musiał przy tym pilnować, bo teraz za jego plecami zacznie się kręcić pewnie dużo dziwnych ludzi” - powiedział Maleńczuk.

mly/Wyborcza.pl

[fot. PAP/Maciej Kulczyński]

 

 

 

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook