Jedynie prawda jest ciekawa


Kazik: Na front pójdę, jak zrobią to politycy

21.03.2015

Zdaniem wokalisty, politycy zbyt łatwo decydują o życiu innych.


„Na pewno zrobiłbym wszystko, żeby bronić swojej rodziny. W pewnych sytuacjach działa się impulsywnie. Nie zastanawiasz się, kiedy coś bezpośrednio zagraża tobie i twoim bliskim. Ale czy bym poszedł jako najemnik na Ukrainę? Bardzo wątpię.” – powiedział w wywiadzie dla „Gazety Wyborczej” Kazik Staszewski.

Na front Kazik poszedłby pod jednym warunkiem…

Politycy lekką ręką decydują o życiu młodych ludzi w zaciszu swoich bezpiecznych nor. Owszem, jeśli Tusk czy inny Kaczyński pójdą na linię frontu walczyć, to być może zostanę podkomendnym w ich batalionie. W innym wypadku nie mam zamiaru. Poza tym jestem za stary.”

Kazik nagrał niedawno utwór „Kalifat”. Jak sam twierdzi, zrobił to po wizycie w Irlandii i Anglii, gdzie zaszokował go rozkład zachodniej cywilizacji.

„Dla pobożnego muzułmanina przybyłego skądinąd mogłoby to być coś w rodzaju piekła na ziemi. Piekła, które należy unicestwić i zniszczyć. Staje on z mieczem u raju bram, gotów na nagrodę za zniszczenie szatana. Spróbowałem spojrzeć na to jego oczami. Jestem przeciwny mordowaniu i przemocy w tych kwestiach, proszę mnie dobrze zrozumieć. Ale w końcu pochodzimy z innych kultur. Poza tym islam ma dopiero około 1300 lat. A pamiętajmy, co chrześcijanie wyprawiali, gdy ich religia była w podobnym wieku. Jedyne, co nas różni, to postęp techniczny.”

mly/wNas.pl

[fot. YouTube/wPolityce.pl ]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook